mist zijn maatje Gaby Demanet aan laatste maanden bij Hoek bezig Ari blijft uit voorzorg aan de kant bij AZ Sranang slaat een goede slag BPZC Zaterdag 28 februari 2009 3 9 Derde team van PWC heeft titel in het vizier middelburg - In de Zeeuwse dam- competitie deed PWG 's-Graven- polder 3 in de zesde ronde goede zaken. Het Zuid-Bevelandse acht tal won in Vlissingen met 10-6 van Lammerenburg, terwijl concur rent Aagtekerke een punt verspeel de tegen Tholen/DSVF. PWG 3 heeft met nog één ronde te gaan twee punten voorsprong op Aagte kerke en BDV, die met 9-7 won van hekkensluiter Middelburg. Meulvliet is kansloos tegen Groene Ster vlissingen - De zaalvoetballers van Groene Ster hadden in het duel met Meulvliet/Gerustverze- keringen geen enkele mooite om tot de volle winst te komen. De Vlissingers versloegen de ploeg uit Tholen met 13-4. Groene Ster had in Etienne Mallie (6x) zijn topsco rer. Verder scoorden Said Bouzam- bou (3x), Andre Siereveld (2x), Al- faro Pentury en Salim Ben Sellam. Belgische trainer gaat in op aanbod Racing Waregem. door Frits Bakker torhout - Trainer Gaby Demanet zal zijn contract bij Hoek uitdie nen en vertrekt aan het eind van dit seizoen naar Racing Waregem. De Belgische coach wordt bij de Zeeuwse hoofdklasser opgevolgd door Paul Telussa, die voor het be gin van deze competitie werd uit geschakeld door een lichte hersen bloeding. Telussa wordt volgend seizoen weer hoofdcoach. Racing Waregem wordt de nieuwe club van Demanet. Hij kreeg deze week een aanbod van de club, die uitkomt in de derde klasse natio naal. Hij ging erop in, omdat Hoek hem niet de zekerheid kon geven dat hij ook volgend jaar nog trai ner zou kunnen zijn. Hoek hoopt stellig op een terug keer van Telussa. Demanet: „We hadden de afspraak, dat ik kon uit kijken naar een andere club. Die vaak uitgevoerd met één keer de bal raken, het best thuis voelt. „We hebben de spelers om het daar mee tegenstanders lastig te ma ken." In die speelwijze past ook Arnold Nguekam goed als diepe spits en aanspeelpunt. Mahieu: „Hij 'is sterk, kan de bal vasthouden, zo dat wij bij kunnen sluiten. Ik ken de hem niet toen hij bij Hoek kwam, maar een spits die twintig keer bij Eendracht Aalst scoort, moet wel wat in zijn mars heb ben." De communicatie met de Kame- roenese spits, die alleen Frans spreekt, verloopt in het veld meest al via Mahieu. „Ik trek goed mijn plan in het Frans." Bovendien reist hij vanuit Zulte samen met Ngue- Dallinga speelt gelijk na toppartijen capelle aan de ijssel - De drie- banders van Dallinga/Fast speel den tegen BC Capelle/IMD met '4-4 gelijk. Die stand kwam op het bord na het nodige vuurwerk. Pa trick Vasseur van Dallinga won zijn partij mede dankzij een slotse- rie van negen en 1.029 gemiddeld. Teamgenoot Mathieu Vlerick over trof dat moyenne met 1.250, maar Ron Schuman van BC Capelle spande de kroon met 1.428. Veere oefent vandaag tegen GPC Vlissingen middelburg - De oefenwedstrijd tussen Veere en Bruse Boys gaat vanmiddag niet door. De club uit Bruinisse meldde zich af, omdat het een tekort aan spelers heeft. Veere heeft wel snel een nieuwe te genstander gevonden. De derde klasser oefent vanaf 14.30 uur op eigen veld tegen GPC Vlissingen. Wolfaartsdijk neemt het op het zelfde tijdstip op tegen Yerseke. gelegenheid deed zich voor. Ra cing Waregem heeft mij maandag gebeld, twee dagen later zaten we rond de tafel en nu hebben we het contract getekend." De Belgische club en de trainer zijn oude bekenden van elkaar. De manet werd drie jaar geleden door Racing Waregem in de winterstop aangetrokken na een half jaar waarin het elftal maar vier punten Gaby Demanet kam en praten ze in de auto ook veel over het voetbal bij Hoek. „Voor de Nederlandse spelers is het wel eens moeilijker. Michael Koné kan een beetje Nederlands, maar praat voornamelijk ook Frans. Gideon Imagbudu kan zo wat alles, ook Nederlands, Frans, Engels, die kan zich overal aanpas sen." De Nigeriaan keert vandaag na zijn schorsing terug in het elftal, de positie van Grozdanic wordt overgenomen door Kenneth Okor- ley of Regilio Pinas. De titel binnenhalen is schier on mogelijk, beseft Hoeks topschut ter Stijn Mahieu. Maar de twee de plaats is reëel. Vandaag treft Hoek Sparta Nijkerk. Kwartfinale eindstation voor Van der Meet mar del plata - Angelique van der Meet is in de kwartfinales van het ITF-jeugdtoernooi van de tweede graad in het Argentijnse Mar del Plata in de kwartfinales uitgeschakeld. De tennisster uit 's-Heer Abtskerke won de eerste set nog wel eenvoudig met 6-0, maar moest daarna in twee tie breaks de overwinning aan haar te genstandster, de Japanse Emi Mu- taguchi, laten: 6-7 6-7. Kloetinge dinsdag al tegen reserves Hoek middelburg - Het bekerduel in de vijfde ronde tussen Kloetinge en Hoek 2 wordt dinsdag gespeeld. Kloetinge wilde het duel uitstel len, maar zowel de KNVB als Hoek voelde daar niets voor. Dins dag komen ook drie andere Zeeuw se clubs in actie in de achtste fina les. GPC gaat op bezoek bij Zun- dert, Zaamslag treft Heerjansdam en Vlissingen ontvangt ASWH. 'had gehaald. „We speelden een prachtige tweede helft van de com petitie en haalden 25 punten. Dat heeft kennelijk indruk gemaakt." Demanet bleef niet bij die club, omdat hij een aanbod kreeg van Oostende, dat twee klassen hoger speelde. „Die uitdaging kon ik niet laten liggen, maar daar ben ik snel weer vertrokken, omdat we met een kwalitatief niet sterke selectie aan het seizoen begonnen." Bij Hoek is Demanet in de verhou ding wedstrijden/punten één van de succesvolste trainers ooit. „Ik was er graag gebleven, maar dan had ik zekerheid gewild", vertelde hij gisteren. „Mijn ambitie zal er niet door verminderen. We willen de competitie afronden met een toppositie. En ik hoop dat ik ooit nog eens kan terugkeren bij Hoek." Gaby Demanet gaat aan het ein de van het seizoen weg bij hoofd klasser Hoek. De Belgische oefen- meester gaat in zijn vaderland aan de slag bij Racing Waregem. UIT DAMMEN PZDB-competitie. Hoofdklasse, zesde ronde. GZC-Souburg 8-8: M. Walraven-P. Allaart 0-2; J, de Wild-C. van Eenennaam 2-0; C. Rijk-P. Fi- lius 0-2; C. Boot-M. Bronke 1-1; J. Honig-E. Fre- deriks 1-1; J. Tilroe-M. Marijs 2-0; J. Schot-M. Brasser 1 -1J. Sonnevijlle-J. van 't Padje 1 -1 Middelburg-BDV 7-9: D. Kasse-L. Sekongo 1-1; P. Nieuwenhuijzen-F. Berkholst 0-2; D. Wattel-R. van Lien 1-1; R. van Eenennaam-J. van Beeck 1-1; J. Moens-R. Dusebout 0-2; D. Davidse-P. Noordijk 1-1; M. Appel-F. Vanderf- eesten 2-0; P. Walraven-P. den Hollander 1-1. Aagtekerke-Tholen/DSVF 8-8: D. Bosselaar-J. van de Weteringh 0-2; R. de Rijke-A. Kousema ker 1-1; M. Provoost-J. van Akkeren 2-0; A. den Hollander-A. Slager 0-2; F. Blaas-J. van de Velde 1-1; P. Sterrenburg-W. van Dijke 1-1; A. Riemens-A. van de Weteringh 1-1; A. Pro voost-S. Schot 2-0. Lammerenburg-PWG 's-Gravenpolder 3 6-10: L. Wilson-M. van Dijk 2-0; P. Francke-J. Veerhoek 1-1; W. Koppejan-R. Rentmeester 0-2; P. Schunselaar-J. Louwerse 1-1; J. Boone-D. Boogert 0-2; A. Goudzwaard-J. van der Horst 0-2; L. van Schagen-J. de Jonge 0-2; J. Koppejan-M. van der Plasse 2-0. Stand: 1. PWG 's-Gravenpolder 3 11 punten; 2. Aagtekerke en BDV 9; 4. Tholen/DSVF 7; 5. Lucius ontbreekt, maar De Cler is terug bij selectie van Feyenoord. alkmaar - Ari is er vanavond niet bij als AZ tegen FC Groningen speelt. De Braziliaan liep deze week op de training een spierbles sure op en wordt uit voorzorg aan de kant gehouden. „Want het wordt een drukke week", zegt Louis van Gaal. Donderdag speelt AZ in de kwart finale van de beker tegen NAC en drie dagen later wacht alweer een uitwedstrijd tegen NEC. Mogelijk kan de trainer dan wel weer over zijn spits beschikken. „Hij heeft er alles aan gedaan om Groningen te halen." De Braziliaan, die net weer hersteld was van een andere spier blessure, is gisteren behandeld en heeft daarna aangepast getraind. „Ari zegt dat hij kan spelen. Maar wij nemen geen risico." Daar is ook geen noodzaak toe in een elftal waar Stijn Schaars en Kew Jaliens na hun schorsing van vorige week normaal gesproken te rugkeren. Maar waar David Men- des da Silva ontbreekt nadat hij te gen Heracles een hamstringblessu re opliep die hem voorlopig aan de kant houdt. Toch had Van Gaal ook positieve geluiden opgevangen vanuit de zie kenboeg. Na Gijs Luirink doen ook Niklas Moisander, Jeremain Lens en Sebastien Pocognoli maan dag minimaal een helft met Jong AZ mee tegen de leeftijdsgenoten GZC 6; 6. Lammerenburg en Souburg 3; 8. Middelburg 0. SKIËN Bansko (Bul). WB. Vrouwen. Afdaling: 1 Su- ter (Zwi) 1.45,68, 2. Fischbacher (Oos) 1.46,83, 3. Vonn (VSt) 1.46,92, 3. Fanchini (Ita) 1.46,92, 5. Gut (Zwi) 1.47,10, 6. Maze (Slv) 1.47,15. Stand WB afdaling, na 5 van 7 wedstrijden: 1. Vonn 380 punten, 2. Gisin (Zwi) 262, 3. Par son (Zwe) 220. Stand WB algemeen, na 26 van 35 wedstrijden: 1Vonn 1434 punten, 2. Riesch (Dui) 1088, 3. Parson 960. Springen. Liberec (Tsj). WK. Grote schans: 1. Küttel (Zwi) 141,3 punten (133,5 meter), 2. Schmitt (Dui) 140,9 (133,0), 3. Jacobsen (Noo) 139,5 (132,5), 4. Schlierenzauer (Oos) 138,6 (132,0), 5. Bardal (Noo) 135,8 (131,0), 6. Loitzl (Oos) 132,3 (128,5). TENNIS Dubai. Mannen. Halve finales: Djokovic (Ser/1) - Simon (Fra/3) 3-6 7-5 7-5, Ferrer (Spa/4) - Gasquet (Fra) 6-2 6-2. Mar del Plata, Argentinië. ITF-jeugdtoer nooi, tweede graad. Meisjesenkelspel, derde ronde: Angelique van der Meet-G. Coglitore 6-3 6-2. Kwartfinale: E. Mutaguchi-A. van der Meet 0-6 7-6 7-6. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl van Willem II. „En als ze het ni veau kunnen laten zien wat wij verwachten, zitten ze donderdag allemaal op de bank tegen NAC." Hector Moreno is inmiddels ver lost van de brace die zijn gekwet ste voet ondersteunde. Feyenoord speelt morgen in de eigen Kuip tegen Vitesse en hoopt dan de zege bij De Graafschap (2-0) een goed vervolg te geven. Theo Lucius moet het duel met de Arnhemmers aan zich voorbij la ten gaan. De rechterverdediger heeft hamstringklachten. Zijn plaats wordt ingenomen door Dwight Tiendalli - die terugkeert van een schorsing - of de jonge Keivin Leerdam. Tim de Cler keert terug in de wed strijdselectie. De linksback is her steld van een hamstringblessure. De Cler begint vermoedelijk op de reservebank. Doelman Henk Timmer en mid denvelder Karim El Ahmadi zijn inzetbaar. Timmer ontbrak don derdag en gisteren op de training wegens een pijnlijke knie. Trainer Leon Vlemmings verwacht dat Timmer vandaag weer mee kan trainen. El Ahmadi verliet woens dag het trainingsveld na een trap tegen zijn scheen. De middenvel der deed donderdag en gisteren echter weer mee en is fit. Louis van Gaat kan vanavond tij dens het duel van AZ met FC Groningen niet over Ari beschik ken. Bij Feyenoord ontbreekt Theo Lucius tegen Vitesse. etten-leur - De zaalvoetballers van FM Sranang deden in strijd om de derde plaats in de hoofd klasse goede zaken door met 6-4 te winnen bij FC Etten-Leur. De ruststand was nog 2-2. Voor Sranang, dat in de tweede helft een 4-2-achterstand moest wegwerken, waren Ugur Kahveci, Iby El-Uarichi, Lionel Fitsch, Ste ven Fitsch, Pim Bruins en Alex van de Hoven de doelpuntenma kers. Etten-Leur toonde zich een slecht verliezer. Werden tijdens de wed strijd al twee spelers tijdelijk uitge sloten, na afloop werden de pijlen op de scheidsrechter gericht. Uit eindelijk moest de politie er aan te pas komen om de gemoederen tot bedaren te brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79