geeft de toeschouwer vleugels Ontslagvergoeding van drie ton voor juf De Leeuwerik in zomer klaar B pzc Zaterdag 28 februari 2009 23 door Harold de Puysseleijr terneuzen - Onderwijsstichting De Linie moet kleuterjuf Marleen van Domburg-Thielens (54) uit Absdale een ontslagvergoeding be talen van 318.232,80 euro. Dat is be paald door de kantonrechter in Terneuzen. De Linie is 'ernstig te verwijten' dat juffrouw Marleen na ziekte niet kon re-integreren in haar oude baan op de Sint Jozef school in Nieuw-Namen, waar ze ruim dertig jaar werkte. Daarom ligt de vergoeding twee keer zo hoog als te doen gebruikelijk. Voor al algemeen directeur Cok Bos krijgt er in het vonnis van de kan tonrechter van langs. „Hij heeft haar zonder enig overleg en op een autoritaire, dreigende wijze een aantal contactverboden opge legd die veel verder gingen dan no dig was." Bos wilde Van Domburg niet laten terugkeren op de Jozefschool 'en schuwde geen middel om dat be sluit door te zetten", aldus de rech ter verder. „Hij heeft haar rück sichtslos behandeld." De kanton rechter onderschrijft verder de vi sie van Van Domburgs advocaat Peter Pijpelink. Die stelde, dat het 'buitengewoon schrijnend' is dat een school die normen en waar den op toekomstige generaties over moet dragen zich helemaal niets heeft aangetrokken van de wettelijke regels rond re-integratie. De griffier van de rechtbank Middelburg, sector kanton, roept op H/larion Marguérite Werkhoven, geboren op 11 oktober 1965, zonder beken de woon- of verblijfplaats, om te verschijnen ter terechtzit ting van de kantonrechter op dinsdag 31 maart 2009 te 10.00 uur, gehouden worden in het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg, teneinde te wor den gehoord inzake een meerderjarige bewind. De griffier voornoemd, J.E Sandrini-Harte. lewedorp - In de zomer, voor het schooljaar 2009-2010 begint, moet de uitbreiding van basisschool De Leeuwerik in Lewedorp al af zijn. De gemeente Borsele streeft daar naar met de gebruikers van de bre de school. De Leeuwerik heeft met 172 leerlingen recht op huisvesting van een achtste groep. De kinder opvang en de peuterspeelzaal kam pen ook met ruimtegebrek. De ge meente heeft overwogen bij de school noodlokalen te plaatsen. Ze doet dat niet, omdat noodlokalen vaak lelijk zijn en kostbaar. De uit breiding is begroot op 350.000 eu ro. De verbouwing wordt zo inge kleed dat de extra ruimte bij een afname van het aantal leerlingen ook gemakkelijk voor andere doel einden te gebruiken is. Cursus streekeigen erven en boerderijen nisse - De Boerderijenstichting en de Stichting Landschapsbeheer Zeeland houden op de maandagen 2, 9, 14 en 16 maart een cursus over streekeigen erven en boerde rijen in de Schaapskooi in Nisse. Behalve uiteenzettingen over de geschiedenis van Zeeland en de ontwikkeling van karakteristieke boerderijen en erven, staan er ook bezoeken aan streekeigen erven op het programma. De laatste cursus avond wordt besteed aan het ont werp van een karakteristiek Zeeuws erf Voor informatie en op gave: 0113-230936. Inbrekers slaan twee keer toe op Tholen tholen - Inbrekers hebben twee keer hun slag geslagen op Tholen. Donderdag werd ingebroken in een woning in de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vosse- meer. Er werd een ruit vernield en uit de woning werden sieraden met onbekende waarde weggeno men. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een bedrijfspand aan de Slabbecoorn- weg in Tholen. Het pand werd ge heel doorzocht en er werden een gsm, allerhande sleutels en enkele tientallen euro's gestolen. Open repetitie bij Bevelands popkoor kruiningen - Popkoor Seaside Ren dezvous uit Goes kan een aantal nieuwe leden gebruiken en houdt daarom open repetitie-avonden op de dinsdagen 3 en 10 maart. Seaside is een popkoor met vijftig zangers en zangeressen en een vijf koppige band. Het repertoire be staan uit moderne popnummers van onder meer Blof, Queen en Su pertramp. De open repetities du ren van 20.00 tot 22.00 uur en vin den plaats in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Aanmelden kan via info@seasiderendezvous.nl. Lezing over angst en depressie bij NPV oud-vossemeer - De Thoolse afde- ling van de Nederlandse Patiënten Vereniging houdt komende dins dag haar jaarvergadering. Niet-le- den zijn ook welkom. Drs. A. van Houdt, psycholoog bij Eleos, ver zorgt een lezing over angsten en depressies. Daarna kunnen vragen worden gesteld. Op de avond wor den ook spulletjes verkocht ten ba te van de vrijwillige thuishulp. De bijeenkomst in dorpshuis de Vossenkuil aan de Bou Kooijman- straat in Oud- Vossemeer begint om 19.30 uur. Terre des Hommes zoekt vrijwilligers goes - Hulporganisatie Terre des Hommes is nog op zoek naar vrij willigers voor de winkel in Goes, die komende dinsdag wordt geo pend. Ze dienen minimaal één dag deel per twee weken beschikbaar te zijn. Aanmelden kan bij Marion Platier via telefoonnummer 0113- 220434. De winkel is vanaf volgen de week elke dinsdag tot en met vrijdag geopend tussen 10.00 en 17.00 uur. De opbrengst van de winkel gaat naar een project voor wezen in Afrika, die hun ouders hebben verloren door aids. Het kunstwerk Gedachtevlucht van Martin Mc Namara krijgt een plaats in het toekomstige Erasmuspark in de Goese Polder, zoals deze fotomontage toont. De Zieners van Paul en Menno de Nooijer bestaat uit drie gezichten die op het dak van het witte appartementencomplex worden geplaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71