Gaby Demanet aan laatste maanden bij Hoek bezig mist zijn maatje FIA grijpt in om crisis het hoofd te kunnen bieden Dallinga gelijk na toppartijen z PZC Zaterdag 28 februari 2009 39 Wouters aan de slag bij tweede elftal van Steen SINT JANSTEEN - Ivo Wouters is met ingang van komend seizoen weer actief als voetbaltrainer. De inwoner van Hulst, die dit seizoen geen club heeft, gaat aan de slag bij Steen i. Wouters was in het ver leden trainer van RIA W., Terho le, SDO'63, Graauw en Vogelwaar de. Bij Steen 2 wordt hij de opvol ger van Gino van den Broecke, die vanaf komende zomer het eerste elftal van SDO'63 traint. Oefenduel van AZW in Arnemuiden afgelast ARNEMUIDEN - De oefenwedstrijd tussen Arnemuiden en AZW gaat vanmiddag niet door. De Axelse za terdag-derdeklasser kon onvol doende spelers op de been breng en en meldde zich daarom af Eersteklasser Terneuzense Boys komt vandaag wel in actie. De ploeg van trainer Leendert Geel hoed speelt vanmiddag om 14.30 uur in en tegen Serooskerke. Sranang slaat goede slag in Etten-Leur ETTEN-LEUR - De zaalvoetballers van FM Sranang deden in strijd om de derde plaats in de hoofd klasse goede zaken door met 6-4 te winnen bij FC Etten-Leur. Voor Sranang, dat in de tweede helft een 4-2-achterstand moest wegwerken, waren Ugur Kahveci, Iby El-Uarfchi, Lionel Fitsch, Ste ven Fitsch, Pim Bruins en Alex van de Hoven de doelpuntenma kers. Groene Ster veel te sterk voor Meulvliet VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster hadden in het duel met Meulvliet/Gerustverze- keringen geen enkele mooite om tot de volle winst te komen. De Vlissingers versloegen de ploeg uit Tholen met 13-4. Groene Ster had in Etienne Mallie (6x) zijn topsco rer. Verder scoorden Said Bouzam- bou (3x), Andre Siereveld (2x), Al- faro Pentury en Salim Ben Sellam. Hoek 2 gaat dinsdag op bezoek bij Kloetinge MIDDELBURG - Het bekerduel in de vijfde ronde tussen Kloetinge en Hoek 2 wordt aanstaande dinsdag gespeeld. Kloetinge wilde het duel uitstellen en op zaterdag 21 maart spelen, maar zowel de KNVB als Hoek voelde daar niets voor. Dins dag komen ook drie andere Zeeuw se clubs iri actie in de achtste fina les. GPC gaat op bezoek bij Zun- dert, Zaamslag treft Heerjansdam en Vlissingen ontvangt ASWH. Kwartfinale eindstation voor Van der Meet MAR DEL PLATA - Angelique van der Meet is in de kwartfinales van het ITF-jeugdtoernooi van de tweede graad in het Argentijnse Mar del Plata in de kwartfinales uitgeschakeld. De tennisster uit 's-Heer Abtskerke won de eerste set nog wel eenvoudig met 6-0, maar moest daarna in twee tie breaks de zege aan de Japanse Emi Mutaguchi laten: 6-7 6-7. Belgische trainer gaat in op aanbod Racing Waregem. door Frits Bakker TORHOUT -Trainer Gaby Demanet zal zijn contract bij Hoek uitdie nen en vertrekt aan het eind van dit seizoen naar Racing Waregem. De Belgische coach wordt bij de Zeeuwse hoofdklasser opgevolgd door Paul Telussa, die voor het be gin van deze competitie werd uit geschakeld door een lichte hersen bloeding. Telussa wordt volgend seizoen weer hoofdcoach. Racing Waregem wordt de nieuwe club van Demanet. Hij kreeg deze week een aanbod van de club, die uitkomt in de derde klasse natio naal. Hij ging erop in, omdat Hoek hem niet de zekerheid kon geven dat hij ook volgend jaar nog trai ner zou kunnen zijn. Hoek hoopt stellig op een terug keer van Telussa. Demanet: „We hadden de afspraak, dat ik kon uit kijken naar een andere club. Die gelegenheid deed zich voor. Ra cing Waregem heeft mij maandag gebeld, twee dagen later zaten we rond de tafel en nu hebben we het contract getekend." De Belgische club en de trainer zijn oude bekenden van elkaar. De manet werd drie jaar geleden door Racing Waregem in de winterstop aangetrokken na een half jaar waarin het elftal maar vier punten Gaby Demanet had gehaald. „We speelden een prachtige tweede helft van de com petitie en haalden 25 punten. Dat heeft kennelijk indruk gemaakt." Demanet bleef niet bij die club, omdat hij een aanbod kreeg van Oostende, dat twee klassen hoger speelde. „Die uitdaging kon ik niet laten liggen, maar daar ben ik snel weer vertrokken, omdat we met een kwalitatief niet sterke selectie aan het seizoen begonnen." Bij Hoek is Demanet in de verhou ding wedstrijden/punten één van de succesvolste trainers ooit. „Ik was er graag gebleven, maar dan had ik zekerheid gewild", vertelde hij gisteren. „Mijn ambitie zal er niet door verminderen. We willen de competitie afronden met een toppositie. En ik hoop dat ik ooit nog eens kan terugkeren bij Hoek." Gaby Demanet gaat aan het ein- de van het seizoen weg bij hoofd klasser Hoek. De Belgische oefen- meester gaat in zijn vaderland aan de slag bij Racing Waregem. Brawn en Fry nemen Formule i-renstal van Honda over. door Hans Leber DEN HAAG - De internationale au tosportfederatie FIA gaat hard in grijpen in de reglementen voor de Formule 1 om de financiële crisis het hoofd te bieden. De FIA wil zo voorkomen dat teams uit de For mule 1 stappen en kleine, nieuwe teams de financiële drempel om toe te treden niet kunnen nemen. Ondertussen lijkt de renstal van Honda van de ondergang te wor den gered via een management buy-out door de huidige bazen Ross Brawn en Nick Fry. De FIA maakte gisteren bekend dat op 17 maart 'drastische maatre gelen' zullen worden gepresen teerd om de gevolgen van de finan ciële crisis te beperken. Naar ver luidt zal voor de hoogste raceklas se onder meer een maximumbud get worden ingesteld. Sommige teams besteden nu nog vele hon derden miljoenen per jaar aan de Formule .1. Donderdag zullen in Genéve ook de renstallen uit de Formule 1, verzameld in de Fota, een eigen pakket maatregelen af kondigen om de gevolgen van de financiële crisis tegen te gaan. Eerder al legde de FIA het aantal (dure) testdagen voor de renstal len aan banden en werd met de Fota afgesproken dat in 2010 ge bruik gemaakt gaat worden van goedkopere versnellingsbakken die zes races mee moeten gaan. Ook komen er vanaf volgend jaar voor ruim 5 miljoen euro competitieve Fi-motoren beschikbaar voor klei ne, onafhankelijke renstallen die aan de Formule 1 willen deelne men. De Formule 1 staat onder zware druk door de wereldwijde finan ciële crisis. Toyota greep hard in in de budgetten, Honda zette in de cember het Formule i-project zelfs te koop, maar tot dusver was nog geen serieuze overnamekandidaat in beeld. De vrees dat het Formule i-veld volgend jaar uit slechts acht tien auto's zou bestaan, werd daar door reëler. In Britse media wordt er inmiddels echter vanuit gegaan dat Honda's huidige teamleiding, Ross Brawn en Nick Fry, de ren stal zal overnemen. Een dergelijke management buy out zou voor Honda minder geld kosten omdat niet alle zeshonderd personeelsleden van de Formule i-fabriek in Brackley hoeven te worden ontslagen. Wel zal met de huidige plannen een forse perso neelsreductie daar onvermijdelijk blijken, is de verwachting. Jenson Button kan ook onder de nieuwe eigenaren rekenen op een stoeltje, de tweede coureurspositie gaat ver moedelijk naar Bruno Senna of Rubens Barrichello. De FIA gaat hard ingrijpen in de reglementen voor de Formule 1. Op die manier hoopt de auto sportfederatie de financiële crisis het hoofd te kunnen bieden. Jenson Button in actie in zijn Honda. De Brit kan ook komend seizoen op een plek in het team rekenen. foto Kerim Okten/EPA vaak uitgevoerd met één keer de bal raken, het best thuis voelt. „We hebben de spelers om het daar mee tegenstanders lastig te ma ken." In die speelwijze past ook Arnold Nguekam goed als diepe spits en aanspeelpunt. Mahieu: „Hij is sterk, kan de bal vasthouden, zo dat wij bij kunnen sluiten. Ik ken de hem niet toen hij bij Hoek kwam, maar een spits die twintig keer bij Eendracht Aalst scoort, moet wel wat in zijn mars heb ben." De communicatie met de Kame- roenese spits, die alleen Frans spreekt, verloopt in het veld meest al via Mahieu. „Ik trek goed mijn plan in het Frans." Bovendien reist hij vanuit Zulte samen met Ngue kam en praten ze in de auto ook veel over het voetbal bij Hoek. „Voor de Nederlandse spelers is het wel eens moeilijker. Michael Koné kan een beetje Nederlands, maar praat voornamelijk ook Frans. Gideon Imagbudu kan zo wat alles, ook Nederlands, Frans, Engels, die kan zich overal aanpas sen." De Nigeriaan keert vandaag na zijn schorsing terug in het elftal, de positie van Grozdanic wordt overgenomen door Kenneth Okor- ley of Regilio Pinas. 1^ De titel binnenhalen is schier on- mogelijk, beseft Hoeks topschut ter Stijn Mahieu. Maar de twee de plaats is reëel. Vandaag treft Hoek Sparta Nijkerk. UIT BASKETBAL New York. NBA: Houston Rockets - Cleveland Cavaliers 93-74, Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 132-106. GOLF Kuta. Europese Tour. Indonesisch Open. Stand na tweede ronde: 1. Webster (Eng) 138 slagen (-6), 2. Donaldson (Wal), Dyson (Eng), Huldahl (Den) 139, 5. Drummond (Sch), Ghei (Ina), Griffiths (Eng), Jaidee (Tha), McGo- wan (Eng), Oh (ZKo), Que (Phi), Tunnicliff (Eng) 140' 32. oa Remkes (Ned) 143. SKELETON Lake Placid. WK. Vrouwen, eindstand na vier runs: 1. Trott (Dui) 3.47,97, 2. Williams (GBr) 3.48,56, 3. Szymkowiak (Dui) 3.48,61, 4. Huber (Dui) 3.49,18, 5. Lincoln-Smith (Aus) 3.49,27, 6. Hollingsworth (Can) 3.49,29; na drie runs: 25. Le Conté (Ned) 2.58,23. SKIËN Bansko (Bul). WB. Vrouwen. Afdaling: 1Su- ter (Zwi) 1.45,68, 2. Fischbacher (Oos) 1.46,83, 3. Vonn (VSt) 1.46,92, 3. Fanchini (Ita) 1.46,92, 5. Gut (Zwi) 1.47,10. Stand WB afdaling, na 5 van 7 wedstrijden: 1. Vonn 380 punten, 2. Gisin (Zwi) 262, 3. Parson (Zwe) 220. Stand WB algemeen, na 26 van 35 wedstrijden: 1. Vonn 1434 punten, 2. Riesch (Dui) 1088, 3. Parson 960. Springen. Liberec (Tsj). WK. Grote schans: 1. Küttel (Zwi) 141,3 punten (133,5 meter), 2. Schmitt (Dui) 140,9 (133,0), 3. Jacobsen (Noo) 139,5 (132,5), 4. Schlierenzauer (Oos) 138,6 (132,0), 5. Bardal (Noo) 135,8 (131,0), 6. Loitzl (Oos) 132,3 (128,5). TENNIS Dubai. Mannen. Halve finales: Djokovic (Ser/1) - Simon (Fra/3) 3-6 7-5 7-5, Ferrer (Spa/4) - Gasquet (Fra) 6-2 6-2. Mar del Plata, Argentinië. ITF-jeugdtoer nooi, tweede graad. Meisjesenkelspel, derde ronde: Angelique van der Meet-G. Coglitore 6-3 6-2. Kwartfinale: E. Mutaguchi-A. van der Meet 0-6 7-6 7-6. VOLLEYBAL Sas van Gent. Recreatieve competitie: Smit Sport-Café d'Ouwe Brug 0-3 (12-25, 21-25, 8-25), 't Kliekske-Savok/Outokumpu 0-3 (12-25, 5-25, 17-25), Stoffels Cleaning-Mag geen naam 0-3 (8-25, 20-25, 15-25), Nikkies Nagelstudio-Doeland Westdorpe 0-3 (15-25, 23-25, 10-25). Stand: Savok/Outokumpu 14-41, Mag geen naam 13-29, Garage Bode 13-26, Café d'Ouwe Brug 11-23, Doeland Westdorpe 13-22, Stoffels Cleaning 13-14, 't Kliekske 11-8, Nikkies Nagelstudio 12-8, Smit Terneuzen 11-0. CAPELLE AAN DE IJSSEL - De drie- banders van Dallinga/Fast speel den tegen BC Capelle/IMD met 4-4 gelijk. Die stand kwam op het bord na het nodige vuurwerk. Voor de pauze waren de partijen al in evenwicht na verlies van Dirk Vlerick en een fraaie winstpartij voor Patrick Vasseur. Vasseur over liep Asmail Sari mede dankzij een slotserie van negen en 1.029 gemid deld. Na de pauze knalde Mathieu Vle rick er een fraaie 1.250 uit tegen loop de Wilde en werd Berry Dal linga volledig overvleugeld door de in Zeeland niet onbekende Ron Schumann. Die maakte al vroeg in de partij een serie van twaalf ge volgd door drie en zeven. Schu mann eindigde met 1.428.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67