Chris de Beer voelt een klik met Spui Topscorer Mahieu 38 Zaterdag 28 februari 2009 PZC Z Trainer wil geen schreeuwlelijk zijn langs de lijn. door Jack Begijn WESTDORPE - Terwijl zijn spelers zich in het leutfeest stortten, zat Chris de Beer rustig thuis. De trai ner van Spui had een week vrij en hield zich bezig met de verbou wing van zijn woning. „Carnaval? Nee, ik ben van boven de rivieren en heb hier nog het een en ander te doen." De Beer werd 52 jaar geleden gebo ren in Ermelo. In 1979 verhuisde hij voor zijn werk bij de douane naar Amsterdam. Ondertussen woont hij al vijftien jaar in West- dorpe. „De aanpassing hier viel wel mee. Het was vooral wennen aan de sluitingstijden van de win kels. Die waren tussen de middag gesloten. En het taaltje? In het be- <un dacht ik wel eens: waar heb ben ze het over. Maar het is onze keuze om hier te komen wonen, dus pas je je aan." De Beer is werkzaam als ambte naar bij de belastingdienst. Elke maandagochtend is voetbal het on derwerp van gesprek, met onder anderen Jaap Goossen, de scout van Hoek, en Gerrit Emans, die bij meerdere clubs werkzaam is in de scouting. Als voetballer heeft Emans een verleden bij RIA W. „Gerrit gaf me vorig jaar als inte rim-trainer van RIA wel eens tips. Te wisselvallig Chris de Beer is niet tevreden over de eerste competitie helft. „We speelden te wissel vallig en lieten onnodig punten liggen." In een gesprek met de selectie kwam niet naar voren wat de oorzaak daarvan was. 1» Van de ploegen die op de rang lijst boven Spui staan, werd niet verloren. „Er zit dus voet bal in deze ploeg en we moe- t ten voor geen enkele tegen stander onder doen." Spui speelt vandaag de inhaal wedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke. Eerder werd met 4-1 van die ploeg verloren. Thieu van den Enden werd in die wedstrijd met de ambulan ce afgevoerd. In het ziekenhuis bleek hij zijn rug te hebben ge kneusd. KLOETINGE Tegenstander: WCZ (uit). Afwezig: Wouter de Craene (enkel), Er- win van der Woerdt (knie). Bijzonderheden: Na een week rust zijn de blessures van Teun Rentmeester, Björn Quartel en Arjan van der Smissen geheeld. Evenals twee weken geleden treft Kloetinge WGZ, alleen nu op vreemde bodem, in Zwijndrecht. Op ei gen veld won Kloetinge toen met 1-0 door een doelpunt van spits Marinus Baas. Voor de vijfde keer hield Kloetinge 'de nul'. Kloetinge staat momenteel gedeeld tweede met Nieuw-Lekkerland en Roda Boys. Aangezien de twee concurrenten elkaar vanmiddag treffen, kan Kloetinge bij winst een goede slag slaan. Een gelijk spel bij Nieuw-Lekkerland-Roda Boys zou de gunstigste uitkomst zijn, want dan groeien plots de Kloetingse kansen op de tweede-periodetitel. ZAAMSLAG Tegenstander: Nivo Sparta (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Het is nog onzeker of Die aanwijzingen neem je graag aan. Hij heeft een schat aan erva ring in de voetballerij en heeft het beste met je voor." Als opvolger van de tussentijds op gestapte Mare de Kunder maakte De Beer samen met Egbert Aude- naerdt het seizoen bij RIA succes vol af. Van de onderste plaats klommen de Westdorpenaren op naar de derde plaats, haalden een periodetitel binnen, maar sneuvel den in de nacompetitie tegen Jong Ambon. „De afspraak was dat Eg- bert en ik het seizoen zouden af maken. De club kon ondertussen uitkijken naar een andere trainer. Na een hectisch seizoen was het beter dat er iemand van buiten de club zou worden aangetrokken. In Piet de Vries hebben ze de juiste man gevonden. Ik vind het leuk dat RIA het zo goed doet. Voor mij was het de tweede keer dat ik de coaching van de eerste ploeg Jordy Bakker vandaag kan meedoen. De aanvallende middenvelder viel donder dagavond geblesseerd uit in het gewon nen bekerduel met TSC en achter zijn naam staat daarom nog een vraagteken. „We hebben niet voor niets geprobeerd de wedstrijd tegen TSC uit te stellen", zegt trainer Rinus Zegers. „Nu speel je voor de beker, twee dagen later een be- voor mijn rekening nam. Dat is ge noeg. Ik wil niet als een Heintje Davids door het leven gaan. Boven dien was ik al in onderhandeling met Spui. Die vereniging wilde me graag hebben. Het gevoel was goed en de overgang heeft gebracht wat ik ervan had verwacht." Een trainersdiploma heeft Chris 'Ik ben wie ik ben: relaxed. Tijdens de wedstrijden ben ik ook altijd rustig' de Beer niet. In Amsterdam schreef hij zich samen met 56 an deren wel in voor een cursus. „Maar op de eerste bijeenkomst kregen we te horen dat er slechts zeven plekken beschikbaar waren. Ik heb de cursus toen laten lopen. Zesentwintig jaar geleden speelde die bevoegdheid niet zo erg." langrijke wedstrijd tegen Nivo Sparta en weer drie dagen later opnieuw voor de beker. Dan kun je wachten op blessu res." Bij een overwinning in Zaltbommel zet debutant Zaamslag vandaag een grote stap richting handhaving. Zegers: „Het resultaat is nu het belangrijkste." RCS Tegenstander: Theole (thuis). Afwezig: Requillo Vandepitte (vakantie). Bijzonderheden: Tweeënhalve maand is RCS al niet in actie gekomen in competi tieverband. Met een 2-1-nederlaag bij Unitas gingen de Souburgers op 14 de cember de 'verlengde' winterstop in. „Best frustrerend", erkent trainer Romeo van Aerde. „Met oefenduels probeer je in een ritme te komen." Maar ook daar op rustte geen zegen, volgens Van Aer de. Tegenstanders belden bijvoorbeeld op het laatste moment af. Van Aerde tast daardoor enigszins in het duister hoe zijn ploeg ér voor staat. „We spelen tegen de nummer laatst, mensen ver wachten er veel van en dat zijn de lastig ste wedstrijden." Wat is volgens hem de ideale trai ner? „Dat zou je aan de spelers moeten vragen. Iedereen traint op zijn eigen manier. Voor mij past de ideale trainer bij een groep. Als spelers een rotdag hebben gehad of kapot zijn na een ploegendienst en het toch kunnen opbrengen om met overgave te komen trai nen, zit het goed. Of ik aan dat plaatje voldoe weet ik niet. Ik ben wie ik ben: relaxed. Ik praat veel in-- dividueel met spelers. Tijdens de wedstrijden ben ik rustig. Ieder een gaat met de beste bedoeling het veld in. Als het dan niet gaat zoals je wilt, heeft het geen enkele zin om langs de lijn te roepen en te tieren. Eén keer was het bij een wedstrijd heel erg slecht. Ik ben toen de kleedkamer uitgegaan. Dat kwam beter over dan een scheldka nonnade." Ook Chris de Beer heeft te maken met spelers die teleurgesteld zijn Grozdanic geschorst in belangrijk duel met Sparta Nijkerk. door Frits Bakker HOEK - De kloof die Hoek moet goedmaken naar IJsselmeervogels is met tien punten bijna onover brugbaar. Voor de titel lijken de Zeeuwen niet meer in beeld, voor plaats twee spelen ze vandaag een belangrijke wedstrijd uit tegen Sparta Nijkerk. Tussen Hoek (tweede) en Sparta Nijkerk (der de) is het verschil op de ranglijst één punt. „Toch weet je maar nooit", zegt Stijn Mahieu. „Wij moeten natuur lijk blijven winnen en IJsselmeer vogels een paar misstappen ma wanneer ze niet spelen. „Als je de nummers 12 tot en met 15 gemoti veerd weet te houden, hou je heel de groep scherp. Wij weten dat door blessures en schorsingen ie dereen aan spelen toekomt. Ik breng geen wisselspelers in wan neer een wedstrijd al gelopen is en je een achterstand toch niet meer kunt ombuigen. Dan is er voor de wissels niets meer te verdienen. Als je spelers inbrengt, moeten ze de kans hebben iets te laten zien." Het klikt tussen De Beer en Spui. „Dat voel ik. Ik heb daarom mijn contract verlengd. Vorig jaar ein digde Spui op de zevende plaats. Dat moest dit seizoen beter. We staan nu vierde. Op die plaats wil len we minimaal eindigen, want dan hebben we kans om een perio detitel over te nemen en nacompe- titie te spelen. Promotie is geen must, maar een prijsje pakken zou mooi zijn." ken. En we spelen ook nog tegen elkaar. Maar eigenlijk is het gat te groot geworden, omdat we een paar keer onnodig punten hebben laten liggen." Trainer Gaby Demanet maakte zich niet voor niets vorige week nogal druk over de gele kaart die Alan Grozdanic kreeg. Het bete kent dat de Bosniër er vandaag niet bij is. Stijn Mahieu, alweer goed voor negen goals, mist daar door zijn maatje als aangever. „Ik weet, als ik aan de tweede paal sta, dat Alan me altijd weet te vinden. Dat kan niemand zoals hij, met z'n mooie trap." Mahieu is niet alleen als schutter en kopper van grote waarde voor het huidige Hoek. Hij is de speler die zich in het combinatievoetbal, Spui-trainer Chris de Beer is werkzaam als ambtenaar bij de belastingdienst. Elke maandagochtend is voetbal het onderwerp van gesprek, met onder anderen Jaap Goossen, de scout van Hoek, en Gerrit Emans, die bij meerdere clubs werkzaam is in de scouting. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66