Rustieke houtgerijpe Spaanse wijnen Kenneth Vermeer blaast keepersstrijd weer nieuw leven in X LEZERSE^TRA PZC PZC Zaterdag 28 februari 2009 3 7 Frank Vandenbroucke blijft de mensen ontroeren met zijn ontwapenende charmes. Morgen maakt hij zijn come back in Kuurne-Brussel-Kuurne. foto Cor Vos Invallerdoelman blijft bescheiden: 'Maarten is gewoon eerste keeper'. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ondanks zijn door slaggevende optreden in het duel met Fiorentina blijft Ajax' tweede doelman Kenneth Vermeer be scheiden. „Maarten Stekelenburg is gewoon eerste keeper. Volgend seizoen ga ik voor een basis plaats." Vier uur vóór de wedstrijd van donderdagavond in de kolkende Arena hoorde Vermeer dat hij Ste kelenburg moest vervangen. De eerste keeper had last van een buikgriepje. „Ik had zelf ook last van buikloop", zei Vermeer na af loop. „Maar het was niet zo erg als bij Maarten. Ik kon gewoon op doel." Zonder de 23-jarige Amsterdam mer had Ajax het niet gered tegen de betere en sterkere Italiaanse te genstander. Net als vorige week in Florence kregen de paarshemden uit Toscane meer kansen. 'Ver meer heeft ons er doorheen ge sleept", zei Ajax-trainer Marco van Basten. „Hij heeft ijzersterk ge keept." Zelf reageerde Vermeer beschei den op zijn beslissende rol. „Ik ben tevreden, al kan het altijd be ter. Maar we moesten een ronde verder komen en dat is gelukt. Ik kreeg al in het begin veel te doen en ik kon de schoten van Franco Semioli en Adrian Mutu keren. We hadden geluk dat de paal ons in de tweede helft ook nog redde." Tegen het doelpunt van Alberto Gilardino kon Vermeer echter wei nig uitrichten. Met zijn goede optreden heeft Ver meer de keepersstrijd bij Ajax nieuw leven ingeblazen. Van Bas ten zei in januari tijdens het trai ningskamp in Portugal dat de van een blessure herstelde Stekelen burg (26) en Vermeer (23) moes ten vechten om een basisplaats. Uiteindelijk kreeg Stekelenburg de 1^ Kenneth Vermeer vervangt Maar- ten Stekelenburg keer op keer voorbeeldig bij Ajax. De goalie richt zich echter op volgend sei zoen voor een basisplaats. Kenneth Vermeer voorkeur en die bleef hij houden toen hij een aantal wedstrijden matig keepte. Inmiddels heeft Ste kelenburg de lijn naar boven ech ter weer ingezet. Van Basten: „Vermeer heeft het goed gedaan in de periode dat Maarten geblesseerd was. Het is een luxe om tweë van zulke keepers in je selectie te hebben.* We zullen de komende dagen met de technische staf bespreken wat onze volgende zet zal zijn." Mor gen speelt Ajax de uitwedstrijd te gen FC Utrecht. Waar Vermeer de keepersstrijd met zijn daden oppookt, zwakt hij die met woorden weer af. „Ik weet dat ik goed bezig ben en dat ik het Maarten moeilijk maak. Maar Maarten is gewoon de eerste keeper en ik ben blij als ik minu ten kan maken in het eerste elftal. Dit seizoen ben ik tweede keeper. Volgend seizoen ga ik voor een ba sisplaats." Voor het bereiken van de laatste zestien in de Uefa Cup was Ajax ook afhankelijk van een andere in valler: Leonardo. „Ik maak nor maal alleen op de training doel punten met mijn rechterbeen", zei de goedlachse Braziliaan. „Maar het kon even niet anders. Ik heb de bal bijna op eigen helft gepakt en toen ben ik gaan dribbelen. Via een tegenstander kreeg in de bal te rug en toen kon ik scoren." Casa Safra Alicante Reserva 2002 Een vol jaar rijping op eikenhou ten vaten geven deze rode wijn zijn fluwelige en vriendelijke karakter. Warme kruidige geur, karamel, veel fruit en een mediter raan karakter. De smaak is rustiek en stevig. De afdronk is kruidig en aards. ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel Casa Safra Gran Reserva 2000 Rijpe, belegen geur met het intense fruitige aroma van gekonfijt fruit, pruimen en vanille. De smaak is vol, rond, rokerig, complex met indrukken van najaarsfruit en met een zachte hout-impressie. Maar liefst 24 maanden gerijpt op eikenhouten vaten. Adviesprijs 9,95 Lezersprijs 4,95 BON HOUTGERIJPTE SPAANSE WIJNEN Hierbij bestel ik (aantal) x dozen (6 flessen) Casa Safra Reserva 2002 a 3,95* per fles (aantal) x dozen (6 flessen)Casa Safia Gran Reserva 2000 a 4,95* per fles Vanaf vier dozen betaalt u geen verzendkosten. Bi] minder dan vier dozen draagt u 5,95 bij. U ontvangt de rekening per post nadat de wijn geleverd is. VOORLETTERSVOORNAAM NAAM OM Ov GEBOORTEDATUM Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar: Wijnwinkel, Antwoordnummer 10822,7960 WB Rumerwold. (een postzegel is niet nodig.) De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65