Kans op Vlaams gas voor De Tol Bank toont hart voor West-Zeeuws-Vlaanderen Ruim drie ton voor kleuter juf Marleen Terneuzen doet aan crisisbeleid N.V.VERMEULEN z PZC Zaterdag 28 februari 2009 2 5 Euronese resels omzeild ven °p aansluiting op het Vlaamse geen bezwaar. Hoewel de Europe- Vlaamse en Europese parlements- zo'n twee vierkante n net, maar Europese regels verhin- se gemeenschap hamen op het be- leden wacht het gemeentebestuur gemeente Maldegem. met creatieve oplossing Heren Har rot rrn top Dp Smidr Hna van vriip handpl fiKipn Hp lid- noa nn antwoord pppIHp nlaaKt hii vpr Europese regels omzeild met creatieve oplossing voor gasaansluiting. door René Hoonhorst EEDE - Ruim een jaar nadat uitba ter Michel De Smidt aan de bel trok, tekent zich een oplossing af voor de gasleverantie aan café-res taurant De Tol in Eede. Het etablis sement - dat nu gas voor warm wa ter, verwarming én de bereiding van voedsel onttrekt aan een tank in de tuin - lijkt nog dit voorjaar op het Vlaamse gasnet te kunnen worden aangesloten. De Smidt wacht al een jaar op ze ven op aansluiting op het Vlaamse net, maar Europese regels verhin deren dat tot nu toe. De Smidt kan Delta vragen zijn zaak op het Zeeuwse net aan te sluiten. Daar voor moet - voor rekening van De Smidt - echter een pijpleiding van noo meter lang worden aangelegd. Duur en bedrijfsonzeker, omdat de gastoevoer tijdens piekbelastin- gen kan stokken aan het eind van het net. Voor aansluiting op het net van de Vlaamse energieleveran cier Eandis in het grensdorp Mid delburg is een gasbuis van nog geen dertig meter voldoende. .Eandis is bereid een Nederlandse klant te helpen en Delta maakt geen bezwaar. Hoewel de Europe se gemeenschap hamert op het be lang van vrije handel tussen de lid staten, staat regelgeving van die zelfde gemeenschap de aansluiting van een Nederlands restaurant op het Vlaamse gasnet in de weg. Mal degem zocht vorig jaar al contact met de Europese Commissie en het Europese directoraat-generaal energie. Ondanks steunbetuigin gen van diverse Nederlandse, Uitbater Michel De Smidt van De Tol is blij, maar juicht pas als het akkoord voor gasleverantie is ge tekend. Burgemeester Johan de Roo spreekt van een formaliteit. Vlaamse en Europese parlements leden wacht het gemeentebestuur nog op antwoord. Buiten Brussel om heeft Malde gem nu een oplossing bedacht door een ideetje van de gemeente Sluis uit te werken. Sluis stelde vo rig jaar voor een meterkastje op Belgisch grondgebied te plaatsen, waardoor het gas formeel niet rechtstreeks aan een Nederlands bedrijf wordt geleverd. Maldegem wilde vorig jaar eerst alle juridi sche haken en ogen tegen het licht houden, maar nu denkt het ge meentebestuur de definitieve op lossing te hebben gevonden. De Smidt koopt een stukje grond van zo'n twee vierkante meter van de gemeente Maldegem. Op dat per ceeltje plaatst hij vervolgens een meterkastje. En vanaf dat punt legt hij een gasleiding aan naar zijn enkele tientallen meters ver derop gelegen horecazaak. De Eedese restauranthouder zou er blij mee zijn, maar juicht nog niet. „Ik ben pas overtuigd als de overeenkomst is ondertekend." Ook een beleidsambtenaar hamert er op dat de gemeenteraad van Maldegem nog akkoord moet gaan. Burgemeester Johan De Roo liet echter eerder al weten dat de aanname van het voorstel niet meer dan een formaliteit zal zijn. Bedrijf schenkt tien defibrillatoren voor plekken in de regio. door René Hoonhorst CADZAND-BAD - Cadzand-Bad heeft een tweede defibrillator. Er was er al een bij het KNRM-sta- tion. Een tweede reanimatie-appa raat is gisteren opgehangen aan het pand Egelantierstraat 1. Dat is het huis van het EHBO-echtpaar Willy en Suzanne van de Vijver. De beide echtelieden weten zelf wat ze met een defibrillator kun nen doen. Door hem buiten te hangen, kan eenieder er een be roep op doen, mocht dat nodig zijn. Net als de defibrillator van de KN- RM is ook deze geschonken door de Rabobank in West-Zeeuws- Vlaanderen. De bank wil met de schenking van tien defibrillatoren haar verbondenheid met de regio onderstrepen. De gemeente Sluis liet vorig jaar weten geen geld te hebben voor de aanschaf van appa raten voor elke kern. Manager coöperatie en projecten Hans En kelaar van Rabo: „Wij hebben daarom tien strategische plaatsen in de openbare ruimte gekozen om een defibrillator op te han gen." De KNRM Cadzand kreeg dus al eerder een defibrillator. Ook aan het Sluise bankkantoor en op de Markt in Biervliet hangt een reani- matie-apparaat. „In een grote kern als Cadzand-Bad, waar bovendien gedurende een groot deel van het jaar veel toeristen en dagjesmen sen vertoeven, moet zo'n apparaat 'er voor de pak' zijn. Door het aan het huis van de familie Van de Vij ver, het kloppend hart van de plaatselijke EHBO, te hangen, zijn er vaak deskundigen in de buurt", zegt Enkelaar. De komende tijd ko men er nog op centrale plekken in Aardenburg, Eede, Breskens, IJzen- dijke, Hoofdplaat en Zuidzande. Veel klanten en andere streekbe- woners vreesden dat de bank zich langzaam uit de streek zou terug trekken na de ontmanteling van het Oostburgse hoofdkantoor. 'Met zo veel toeristen en dagjesmensen, moet zo'n apparaat 'voor de pak' zijn.' Maar daar is geen sprake van, ver zekert Enkelaar. Net als andere banken in de grensstreek moest de Rabo een stap terugzetten, maar het bedrijf blijft actiefin de streek. „Aan een kantoor voor zeventig mensen hadden we niet langer be hoefte, ook al omdat we zaken in Sluis concentreerden. Maar we houden gewoon een kantoor in Oostburg. We zitten even tijdelijk in cultureel centrum Den Hoek zak, omdat de gemeente ons oude pand in gebruik wil nemen'. Maar binnen afzienbare tijd hopen we weer een eigen stek te betrekken." TERNEUZEN - Terneuzen voert enke le projecten vervroegd uit in de hoop de effecten van de economi sche crisis enigszins te kunnen ver zachten. Dit antwoordt het college op vragen van raadslid Pim Broek- huysen (eigen lijst). Zo worden zes projecten aan wegen in 2009 uitgevoerd hoewel de dekking -an derhalf miljoen euro - daarvoor nog moet worden gevonden. Ook wil de gemeente de brede school in de wijk Othene nog dit jaar la ten bouwen. Daar is een investe ring voor nodig van vier miljoen euro. De helft heeft Terneuzen al gereserveerd. Bovendien steekt de gemeente nog dit jaar 8 ton in de verbetering van de huisvesting van drie musea in respectievelijk Axel, Sas van Gent en Terneuzen Ambassadeur van Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen, Ria Francke, overhandigt de defibrillator aan het EHBO- echtpaar Suzanne en Willy van de Vijver. foto Wim Kooyman traditionele woningbouw in alle stijlen verantwoord bouwen binnen uw budget wij garanderen een vaste prijs, korte bouwtijd vrijblijvend voorontwerp en prijsofferte bouwen met eigen vakmensen HOOGKAMERSTRAAT 353 - 9140 TEMSE Tel. 0032-3 771 49 37 - Fax 0032-3-711 00 49 www.nv-vermeulen.be info@nv-vermeulen.be "Vraag onze gratis brochure aan!" Algemene Bouwonderneming door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Onderwijsstichting De Linie moet kleuterjuf Marleen van Domburg-Thielens (54) uit Absdale een ontslagvergoeding be talen van 318.232,80 euro. Dat is be paald door de kantonrechter in Terneuzen. De Linie is 'ernstig te verwijten' dat jufifóuw Marleen na ziekte niet kon re-integreren in haar oude baan op de Sint Jozef school in Nieuw-Namen, waar ze ruim dertig jaar werkte. Daarom ligt de vergoeding twee keer zo hoog als te doen gebruikelijk. Voor al algemeen directeur Cok Bos krijgt er in het vonnis van de kan tonrechter van langs. „Hij heeft haar zonder enig overleg en op een autoritaire, dreigende wijze een aantal contactverboden opge legd die veel verder gingen dan no dig was..." Bos wilde Van Domburg niet laten terugkeren op de Jozefschool 'en schuwde geen middel om dat be sluit door te zetten...', aldus de rechter verder. 'Hij heeft haar rück sichtslos behandeld'. De kanton rechter onderschrijft verder de vi sie van Van Domburgs advocaat Peter Pijpelink. Die stelde, dat het 'buitengewoon schrijnend' is dat een school die normen en waar den op toekomstige generaties over moet dragen zich helemaal niets heeft aangetrokken van de wettelijke regels rond re-integratie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61