Vlaemsch Erfgoed wil Sluis heeft nog meer externe bijstand nodig Raadsleden Sluis trekken zelf de portemonnee voor voedselbank Deuk 22 Zaterdag 28 februari 2009 PZC Z Voor prachtige, authentieke arrensledes heeft het Vlaemsch Erfgoed geen plaats. Dus werd het aanbod van de eigenaresse die ze wilde schenken afgeslagen. Hulp van buitenaf tot afronding reorganisatie ambtenarenapparaat. door Frank van Cooten sluis - Sluis heeft tot aan de afron ding van de reorganisatie van het ambtenarenapparaat medio 2010 nog meer externen nodig. De raad kan dit jaar nog een voorstel ver wachten, zei wethouder Ben Hen- nekam in de raadsvergadering. De meerderheid van de raad be sloot ruim zes ton uit te trekken voor het inhuren van een aantal externe krachten tot uiterlijk 1 juli. Daar blijft het dus niet bij. Volgens Hennekam is hulp van buitenaf nodig om de dienstverlening te waarborgen. Hij gaf de raad ter overweging om in de begroting 2010 alvast een bedrag voor exter- Terneuzen krijgt Majoor Bosshardtplein terneuzen - In mei krijgt Terneu zen er een Majoor Bosshardtplein bij. Het pleintje ligt in de binnen stad voor het kantoor van het Le ger des Heils en had tot nu toe geen naam. De gemeente Terneu zen is inmiddels akkoord met de naamgeving. Op 9 mei wordt niet alleen de naam van het plein offici eel ook wordt er een bronzen borstbeeld van de Leger des Heils- majoor onthuld. Jaarvergadering van slechthorenden terneuzen - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging van Slechthorenden (NWS) houdt woensdag 18 maart haar jaarvergadering in zorgcentrum Bachten Dieke in Terneuzen. Na het huishoudelijk gedeelte houdt maatschappelijk werker Paul Ver braak een lezing over 'Opkomen voor jezelf als slechthorende in het privéleven en op het werk'. De bij eenkomst begint om 19.00 uur. Concert Klezmerband in Lutherse kerk croeoe - Ook dit jaar organiseert het Vlaemsche Erfgoed in Groede iedere derde zondag van de maand een concert in de Lutherse kerk in de Molenstraat. Het eerste concert wordt op zondag 15 maart verzorgd door de zeven leden tel lende klezmerband Mayn Shtetl Sas uit Sas van Gent. Het concert begint om 15.00 uur. Toegang: 7 euro. Reserveren kan op nummer 0117-372414. De collega kwam ontredderd bin nen op het kantoor in Terneuzen. Hij was dan ook ernstig getroffen. Op een Antwerps parkeerterrein was een onverlaat in de nachtelijke uren tegen zijn auto gereden. De schade, rechts vooraan, was veroor zaakt door een merkwaardig, geel vehikel, zo gaven de ruwe verfstre- pen aan. Hij was kordaat naar het nen op te nemen, zodat de raad niet voor verrassingen komt te staan. Nu moest het achteraf wor den geregeld. Johan Provoost (WD) vond het opmerkelijk te moeten vaststellen dat het vorige naar huis gestuurde college onder meer werd beticht van het onverantwoord inhuren van externen en een onverant woorde begroting voor de ver bouw van het gemeentehuis. Bei de posten vallen volgens hem nu veel duurder uit terwijl het einde nog niet in zicht is. Ook Lia Flikweert (CDA) voor spelt een fors duurdere verbou wing van het gemeentehuis. Hennekam vond het niet oppor tuun in te gaan op politieke uit spraken van Provoost omdat hij toen niet betrokken was bij de be sluitvorming in de gemeente. Man raakt gewond bij botsing in Terneuzen terneuzen - Een 20-jarige automo bilist uit Terneuzen is gisteren naar het ziekenhuis overgebracht wegens de verwondingen die hij opliep bij een aanrijding op de Kennedylaan in zijn woonplaats. Hij zag twee personenauto's over het hoofd die stil stonden alvorens linksaf te slaan. De Terneuzenaar botste tegen de auto van een 43-ja- rige man uit Hulst. Daarbij liep hij nekklachten op. Vastenfilmavonden van Elisabethparochie sluiskil - De werkgroep Vastenac tie van de Elisabethparochie houdt in de vastentijd drie film avonden in de rooms-katholieke kerk in'Sluiskil: op 2, 16 en 30 maart. Er worden drie films ver-, toond uit de succesvolle serie Een dollar per dag. De nabespreking wordt geleid door Myriam Smits van het bisdom Breda. Aanmelden kan op 0115-616006. De filmvoor stellingen beginnen om half acht. Jeugdvoetbaltoernooi op 's Cravenhofplein hulst - Voetbalvereniging HW'24 houdt woensdag 4 maart op het 's-Gravenhofplein in samenwer king met de gemeente Hulst een panna-voetbaltoernooi voor kinde ren van zes tot en met twaalf jaar. Vanaf 13.00 uur spelen teams van twee spelers een competitie. Er zijn ook enkele stands, waar voet balplaatjes kunnen worden ge ruild. En voor de liefhebbers staat er een springkussen. Tip? redactie@pzc.nl schadebedrijf gereden om de scha de op te laten nemen en een af spraak te maken over het herstel. Bij het wegrijden sloeg het noodlot toe. Zijn mobieltje ging, hij keek naast zich, maar niet in zijn spie gel en haalde prompt de hele lin kerkant van zijn auto open langs een lantaarnpaal. De monteurs za gen het handenwrijvend gebeuren. door Frank van Cooten oostburc - Raad en college van de gemeente Sluis storten uit ei gen zak een bijdrage op het giro nummer van de voedselbank in Zeeuws-Vlaanderen. Burgemeester Jaap Sala stuurt alle raads- en collegeleden een brief waarin wordt gevraagd geheel vrij willig geld te schenken om de voedselbank in Oostburg uit de brand te helpen. Of de financiële steun op tijd komt, is nog maar de vraag. Bij het verdeelpunt in Oost burg zijn gisteren weliswaar pak ketten uitgedeeld, maar de inhoud was zeer karig. Een stokbroodje, blik erwtensoep, pannenkoeken meel, een pakje noodles, een klein pakje vruchtensap, een rookworst en een fles wijn. Daar komen nog wel wekelijks twee broden per pak ket bij van bakker 't Bakkertje. Ook voedselbanken zijn de dupe van de economische crisis. De cen trale magazijnen van Rotterdam zijn leeg. In Oostburg dreigen 21 gebruikers geen pakket meer te krijgen. Joop Wielakker (PvdA) diende daarom een motie in om een eenmalig noodoverbruggingskrediet van drieduizend euro beschikbaar te stellen. Hoe sympathiek ook, het college raadde de motie toch af, omdat geen dekking werd aangegeven. Omdat Sluis onder preventief fi nancieel toezicht staat van de pro vincie wordt van raadsleden finan ciële discipline verwacht. Eeri raadsmeerderheid verwierp de mo tie daarom. Lia Flikweert (CDA) stelde vervol gens voor dat de raadsleden, de wethouders en de burgemeester zelf ieder tweehonderd euro schen ken. Dat levert vijf mille op. De raad voelde er veel voor het hart te laten spreken, maar raadsleden mo gen vanuit hun functie geen geld schenken aan een organisatie. Dat is staatsrechtelijk niet toegestaan, legde Sala uit. Raadsleden kunnen echter wel pri vé geld schenken. Vandaar de brief die volgende week in de bus valt. Emiel Mostert wil de basis van Het Vlaamsch Erfgoed verstevigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58