Zeeland Vliethoeve biedt perspectief gestolen Fris ontwaken LEZERSEMTRA PZC Vergane Britse glorie via Terneuzen naar de sloop 'Mobiel bellen moet beter' PZC Zaterdag 28 februari 2009 I 27 Paljas Plus maakt ideale opvang jongeren met problemen betaalbaar. Leegstaand internaat De Vliethoeve in Kortgene wordt een Paljas Plus-in- stelling, werd vorige week bekend. Doel: jongeren met problemen wéér toekomstperspectief bieden. door Mieke van der Jagt KORTGENE - De grootste schande van Nederland: het opsluiten van kinderen met een blanco strafblad in jeugdgevangenissen, heeft er in Noord-Brabant toe geleid'dat in stellingen voor jeugdhulpverlening Paljas Plus hebben ontwikkeld. Dagbehandeling, pleegzorg, inter naten: het werkt prima, behalve voor jongeren met zware en ge compliceerde problemen; kinde ren die, in elk geval voor een poos je, baat hebben bij een gesloten omgeving. Maar juist die kinderen hebben behandeling en scholing nodig, die je in de jeugdgevange nissen bijna niet hebt. Eén van de belangrijkste aspecten in de Paljas Plus-aanpak is het so ciale netwerk. Juist dat maakt dat Zeeland zo'n Paljas Plus-voorzie- ning nodig heeft, want Zeeuwse kinderen wier problematiek te complex is voor behandeling in een residentiële instelling van AZZ, komen in het gunstigste ge val ergens in Gelderland terecht. De belangstelling van AZZ was al .gewekt voordat de Tweede Kamer met een zak geld een einde aan de schande wilde maken. Toen dat geld eenmaal beschikbaar was, duurde het maar even voordat De Vliethoeve in de kijker kwam; een buitenkans. In Kortgene zullen niet meer dan vijftig kinderen wo nen. Paljas Plus is eén combinatie van een gesloten en open instelling. De kinderen wonen in groepen van acht tot tien in een 'huis', waar ze hun eigen kamer hebben. Internaat De Vliethoeve in Kort- gene wordt een zogenaamde Pal jas Plus-instelling. Het combi neert eigenschappen van een open en gesloten instelling. In elk huis is een gastvrouw, die kookt, boodschappen doet in de buurt en dingen roept als 'Ruim jij je troep eens op' of 'Geef jij de plantjes eens water'. Onderwijs en behandeling krijgen de jongeren op het terrein, want zeker in het begin van hun verblijf mogen ze niet weg. Vrijheden - zoals onder begeleiding, of zelfs alleen, naar de stad - moeten ze verdienen. Een verblijf in een Paljas Plus-in stelling duurt één tot anderhalf jaar. Behandeling en scholing zijn gericht op terugkeer naar huis of begeleiding naar zelfstandigheid. In alle gevallen laat Paljas Plus de jongeren niet helemaal los. Ook de periode na het verblijf in Kortgene is onderdeel van de behandeling. Dieven aan de haal met exemplaren van 300 kilogram per stuk. door Maurits Sep MIDDELBURG - Driehonderd kilo wegen de roestvrijstalen contai ners. Per stuk. En toch zijn dieven erin geslaagd bij een bedrijf op in dustrieterrein Arnestein in Middel burg veertien van die containers te stelen. Ze hadden er een vrachtwa gen met daarop een kraantje voor nodig, vermoedt de politie. Die zoekt getuigen van de diefstal, die plaatsvond in de nacht van don derdag op vrijdag. De containers stonden op het ter rein van een bedrijf aan de Uijter- schootweg, achterop Arnestein. Ze waren leeg. De politie kon niet zeg gen waarvoor de contafners wor den gebruikt. De dieven zijn trouwens niet op het terrein zelf geweest, maar heb ben de containers met behulp van een vrachtwagen en een kraantje over het hek getild. Dat leidt de po litie af uit het feit dat van het be drijfsterrein ernaast een hek was opengeknipt. De politie is op zoek naar getui gen. Die kunnen contact opne men met het politiebureau in Mid delburg of bellen naar 0900-8844. WISSENKERKE - Burgemeester Hen- ny van Kooten van Noord-Beve land zal proberen providers van mobiele telefonie zo ver te krijgen dat ze wat doen aan de bereikbaar heid van plattelandsgebieden. Ans Plug uit Wissenkerke, die vorig jaar de brandweer niet kon berei ken om een binnenbrandje te blus sen, deed deze week een beroep op de gemeente, omdat haar tele foon nog altijd een netwerk zoekt. Bij de provider krijgt ze telkens nul op het rekest. Vanuit de raad kwam de suggestie de inspannin gen te bundelen, want ook elders in Zeeland zijn de hulpdiensten mobiel onbereikbaar wegens het ontbreken van een netwerk. Polydaun Sanel kussen set Houd de huisstofmijt uit uw hoofdkussen. Het kussen is uitge rust met een unieke polyester vezel. De vezel gaat de huisstof mijt tegen. Een allergeendichte hoes is niet nodig. H ikbestelsnel opwww.pzc.nl/gezondheidswinkel Adviesprijs 69,95 Lezersprijs €49,95* exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON POLYDAUN KUSSEN GEZONDHEIDSWINKEL Hierbij bestel ik(aantal) x Polydaun kussen set a 49,95* (46S8i) exclusief verzendkosten van 4,50. Om Ov geboortedatum handtekening Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. bank-/girorekening Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar We gener Gezondheidswinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en op www.pzc.nl-treft u nadere informatie aan. TERNEUZEN - De enorme bonk roest werd pro bleemloos door twee slepers van Multraship de zeesluis in Terneuzen in gemanoeuvreerd. Het ta fereel werd gisteren gadegeslagen door een hand vol 'mannen van de waterkant', die bleken te be schikken over een grote dosis historisch besef. Want daar passeerde wel één van de grote vracht schepen, die de Britse marine aan het eind van de oorlog liet bouwen voor snel transport van hulpgoederen vanuit Amerika en Engeland naar het geteisterde Europa. Hare Majesteits Rame Head werd, na die bevoorradingsperiode, voor tal van transporten ingezet en eindigde'als oefen schip in de haven van Portsmouth. Via de sluis in Terneuzen is het oude marineschip naar sloper Van Heyghen Recycling in Gent gesleept. De laat ste rustplaats. foto Adri van de Wege

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51