Schoonheid uit brokstukken Ruim drie ton voor juf LOKKERVx Open repetitie bij Bevelands popkoor Dievengilde slaat zijn slag op Tholen Terre des Hommes zoekt vrijwilligers Scholen actiefin Deltaweek S pzc Zaterdag 28 februari 2009 25 Meer dan 25 jaar een begrip IJStukadoorsbedrijF Kwaliteit, zekerheid en vaktechnische uitvoerinc van uw opdracht. Specialist in sierpleisterwerk, gipsornamenten en alle soorten stucwerk Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel. 0118 - 615688 b.g.g. 06 - 5396 2728 Into: lokkersiukadoor@zeelandnet.nl i Vraag gratis offerte l Job de Jonge exposeert beeldtaal uit bomen bij het Zeeuwse Landschap. door Ali Pankow oosterland - Haal mensen uit hun omgeving, buurt, doelgroep of werkkring waarbij ze gemaks halve zijn ingedeeld en zij zullen als individuen hun humor, warm te en kracht kunnen bewijzen. Op die manier sloop je vooroordelen. Aldus luidt het credo van Job de Jonge uit Oosterland. Die filosofie past hij toe in zijn werk als relatie beheerder werkgelegenheid bij de gemeente Rotterdam. De wijze waarop hij zijn hobby uit oefent, toont overeenkomsten. De Jonge creëert een eigen beeldtaal met behulp van takken, wortels en stukken boom. „Ik wil laten zien dat je dingen nog mooier of spre kender kunt maken door ze apart te zetten of uit te lichten", legt hij uit. Het resultaat is vanaf vandaag tot 10 april te zien in het bezoe kerscentrum van het Zeeuwse Landschap in Vrouwenpolder. De Jonge struint al jaren door pol der en bos. Uit de mooie brokstuk ken natuur die hij daar vindt, weet hij op een later tijdstip in zijn werkplaats of 'houthut' een ande re schoonheid bloot te leggen. „Soms ligt zo'n tak, schors of stuk stam er wel drie of vier jaar voor ik het bewerk. Ik heb de luxe dat ik gebruik kan maken van appara tuur van een vriend die een grote loods heeft", vertelt de maker van talrijke abstracte objecten uit na tuurlijk materiaal. Volgens hem is zijn hobby ruim twintig jaar geleden uit toeval ont staan. „Het is een kwestie van de fascinatie van de kleine jongen, met een zakmes van zijn opa, die zich verder heeft ontwikkeld. Zo is het mij tenminste vergaan. Ik had ook zo'n zakmes gekregen van mijn grootvader." De Jonge neemt uiteraard niet alle takken en twijgen, die hij op zijn weg tegen komt, mee naar huis. „Bij sommige herken ik een specia le vormgeving die ik op een bijzon dere manier toonbaar kan ma ken." Hij doet dat vaak in combina tie met andere materialen, zoals een metalen frame, spiegeltjes, glas en af en toe een lichtbron. Vaak strijkt hij een vernislaagje op het hout of brengt hij kleuraccen- 'De fascinatie van de kleine jongen met een zakmes van opa heeft zich ontwikkeld' ten aan met verf! Een prikkelend voorbeeld van dat laatste biedt Treffend gezellig, een rechtop staand stuk hout dat langs de sple ten in de structuur lijkt te bloe den. Eén van de blikvangers in de presentatie bij het Zeeuwse Land schap is ook de installatie met als titel Houten Portret. Het is een rood geverfd stuk hout bevestigd in een antiek ogend kastje met groene verlichting. „Sommige mensen vinden mijn objecten macaber of zelfs morbide en zien er grafstukken in. Mis schien heeft dat te maken met de gereformeerde opvoeding in mijn jeugd", zegt De Jonge. Hij bena drukt echter met zijn objecten de bezoekers geen emoties door de strot te willen duwen. Het delen van verrassing over opmerkelijke vormen staat immers voorop. Het werk van professionele kunste naars als Marinus Boezem, Frank Stella en Giuseppe Penone inspi reert hem daarbij. De Jonge zelf stond niet te trappe len zijn objecten ten toon te stel len. Het is meer bij toeval ont staan. „Mijn vrouw Willemien is een collega van Els Dominicus, die nauw betrokken is bij Kunstwerk plaats KipVis in Vlissingen. Dank zij bemiddeling van haar en Peter Steutel, ook van Kipvis, is deze ex positie tot stand gekomen. Het is best spannend om mijn werk nu eens buiten familie- en vrienden kring te tonen." kruiningen - Popkoor Seaside Ren- dez-Vous uit Goes kan een aantal nieuwe leden gebruiken en houdt daarom open repetitie-avonden op de-dinsdagen 3 en 10 maart. Seaside is een popkoor met vijftig zangers en zangeressen en een vijf koppige band. Het repertoire be staan uit moderne popnummers van onder meer Blaf Queen en Su pertramp. De open repetities du ren van 20.00 tot 22.00 uur en vin den plaats in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Aanmelden kan via info@seasiderendezvous.nl. tholen - Inbrekers hebben twee keer hun slag geslagen op Tholen. Donderdag werd ingebroken in een woning in de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vosse- meer. Er werd een ruit vernield en uit de woning werden sieraden met onbekende waarde weggeno men. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een bedrijfspand aan de Slabbecoorn- weg in Tholen. Het pand werd ge heel doorzocht en er werden een gsm, allerhande sleutels en enkele tientallen euro's gestolen. goes - Hulporganisatie Terre des Hommes is nog op zoek naar vrij willigers voor de winkel in Goes, die komende dinsdag wordt geo pend. Ze dienen minimaal één dag deel per twee weken beschikbaar te zijn. Aanmelden kan bij Marion Platier via telefoonnummer 0113- 220434. De winkel is vanaf volgen de week elke dinsdag tot en met vrijdag geopend tussen 10.00 en 17.00 uur. De opbrengst gaat naar een project voor wezen in Afrika. Bovenschools directeur krijgt flink op zijn kop van kantonrechter. door Harold de Puysseleijr terneuzen - Onderwijsstichting De Linie moet kleuterjuf Marleen van Domburg-Thielens (54) uit Absdale een ontslagvergoeding be talen van 318.232,80 euro. Dat is be paald door de kantonrechter in Terneuzen. De Linie is 'ernstig te verwijten' dat juffrouw Marleen na ziekte niet kon reïntegreren in haar oude baan op de Sint Jozefschool in Nieuw-Namen, waar ze ruim der tig jaar werkte. Daarom ligt de ver goeding twee keer zo hoog als te doen gebruikelijk. Vooral algemeen directeur Cok Bos krijgt er in het vonnis van de kantonrechter van langs. „Hij heeft haar zonder enig overleg en op een autoritaire, dreigende wijze een aantal contactverboden opge legd die veel verder gingen dan no dig was." Bos wilde Van Domburg niet laten terugkeren op de Jozefschool 'en schuwde geen middel om dat be sluit door te zetten', aldus de rech ter verder. „Hij heeft haar rück sichtslos behandeld". De kantonrechter onderschrijft verder de visie van Van Domburgs advocaat Peter Pijpelink. Die stelde dat het 'buitengewoon schrijnend' is dat een school die normen en waarden op toekomstige genera ties over moet dragen zich hele maal niets heeft aangetrokken van de wettelijke regels rond reïntegra tie, zierikzee - Leerlingen van basis scholen op Tholen, Schou- wen-Duiveland en de Bevelanden krijgen in de Deltaweek de kans kennis te maken met de water sport. Het project heet Delta Spetters en is het initiatief van energiebedrijf Delta, de nieuwe hoofdsponsor van het zeilevenement. Delta spreekt in een persuitnodiging over 'schooldagen' waarop de schoolkinderen 'spelenderwijs ken nismaken met diverse waterspor ten'. Wat dat inhoudt en welke scholen deelnemen, wilde een woordvoer der van Delta gisteren nog niet zeg gen. „Dat vertellen we volgende week in Amsterdam tijdens de His- wa." Ook nieuw in de Deltaweek is de Zeeland Regatta, een toertocht op de Oosterschelde voor de zeiler die het wat rustiger aan wil doen. .De Deltaweek wordt dit jaar ge houden tussen 26 juni en 5 juli. In het weekeinde van 26, 27 en 28 juni doet de vloot Zierikzee aan, waar een uitgebreid walprogram- ma wordt georganiseerd. Het com plete programma wordt woensdag bekend gemaakt, op de Hiswa in de stand van Aquavitesse. Job de Jonge creëert in zijn 'houthut' met behulp van takken, wortels en stukken boom een eigen beeldtaal. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49