'De seizoenen moeten Tandenknarsend fiat aan 'meerpaalakkoord' Resten oude vaart zichtbaar na snoeibeurt 22 Zaterdag 28 februari 2009 PZC S Inbrekers maken flink bedrag buit in Burgh BURCH-HAAMSTEDE - Inbrekers zijn er donderdag tussen 17.30 en 20.00 uur in Burgh vandoor gegaan met een bedrag van meer dan duizend euro aan contanten. Dat gebeurde bij een inbraak aan de Daleboutsweg. Het ongewenste bezoek kwam binnen door het in slaan van een ruit. Uit de 'woning werd verder een hoeveelheid kleding van onbeken de waarde meegenomen. Zeelandbrug nachtje dicht voor onderhoud ZIERIKZEE - De Zeelandbrug wordt in de nacht van maandag op dins dag afgesloten voor alle verkeer. Rond middernacht tot ongeveer 5.0Q uur is de brug wegens werk zaamheden niet toegankelijk. De provincie plaatst de laagwerker van de oosttoren, geeft de brug een schoonmaakbeurt en pleegt onderhoud aan het trajectcontro lesysteem. Het verkeer wordt om geleid via de Stormvloedkering. Nut en Genoegen voert blijspel op in Dreischor DREISCHOR - De Vereniging tot Nut en Genoegen sluit vrijdag 6 maart het verenigingsjaar af met de opvoering van het blijspel 'Voorzichtig... breekbaar', door to neelvereniging Baarland. Het stuk gaat over de niet zo brave neef Martin die denkt het spookkasteel van zijn oom te erven. De voorstelling wordt gehouden in het dorpshuis van Dreischor en begint om 20.00 uur. Nikolauskerkkoor in Corneliuskerk NOORDWELLE - Het Nikolauskerk- koor uit Wolphaartsdijk geeft zon dag 8 maart een concert in de Cor neliuskerk in Noordwelle. Onder leiding van Kovan Keulen en Kees Groenleer zingen de koorleden werk van Van der Weide en Huij- bersen uit het kerstoratorium van Saint Sains. Voorganger tijdens de dienst is ds. Pieter Goodijk. Ton Kranendonk bespeelt het orgel. Aanvang to.oo uur. Grontmij herstelt schade aan meerpalen op eigen kosten. door Piet Kleemans BRUINISSE - 'Leuk is het niet, maar we kunnen niet anders'. Dat is - vrij vertaald - de reactie van de Schouwen-Duivelandse politiek op het door het college van B 8c W met de Grontmij gesloten ak koord. Dat akkoord houdt in dat de Grontmij op eigen kosten de door bacteriële corrosie aangetaste meerpalen in de Vluchthaven van Bruinisse herstelt én bijdraagt aan door de gemeente reeds gemaakte kosten. Voorwaarde is daarbij wel voor de Grontmij dat de kous dan ook af is. Een constructie waar de politiek problemen mee heeft. CDA'er Ad Schouw vindt dat Grontmij eigenlijk gewoon aan sprakelijk moet worden gesteld. „Een aannemer moet staan voor zijn werk." WD'er Wim Jumelet is het daarmee eens. „De plaatsing van meerpalen en damwand in de Vluchthaven was een turn-key pro ject. Dus is naar mijn idee de aan nemer verantwoordelijk." Dat vindt ook )os Hoeijmakers van Alert! „Het gaat er bij mij niet in dat de Grontmij deze problemen niet had kunnen voorzien." Ondanks de scepsis geeft de poli tiek de Grontmij het voordeel van de twijfel. Ze heeft bovendien geen zin in een - mogelijk lang sle pende - gang naar de rechter. Wet houder Wijnand Renden houdt staande dat de Grontmij geen blaam treft. Renden is tevreden met wat hij beschouwt als een handreiking van de Grontmij. Na herstel van de meerpalen krijgen deze een beschermende coating. 'Kreeft, ansjovis, mosselen, oesters: wij willen dat die weer echt een eigen seizoen krijgen.' jo Meerdink, initiatiefnemer De Zilte Ronde Projectgroep Schouwen houdt benefietconcert ZIERIKZEE - Optredens van het kla rinet-ensemble Klezz, onder lei ding van Hans Hest, en het koor Waisisi, geleid 'door Mar van der Veer, staan op het programma bij het benefietconcert van de Project groep Schouwen. De muzieka vond wordt zaterdag 7 maart ge houden in de Thomaskerk aan de St. Domusstraat 35 in Zierikzee, aanvang 20.00 uur. Kaarten via Hil- de Maassen: 06-40290171. Club slechthorenden houdt jaarvergadering TERNEUZEN - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging van Slechthorenden (NWS) houdt woensdag 18 maart haar jaarvergadering in zorgcentrum Bachten Dieke in Terneuzen. Na het huishoudelijk gedeelte houdt maatschappelijk werker Paul Ver braak een lezing over 'Opkomen voor jezelf als slechthorende in het privéleven en op het werk'. De bij eenkomst begint om 19.00 uur. Presentatie door zangleerlingen SOMMELSDIJK - De zangleerlingen van muziekschool Goeree- Overflakkee verzorgen zaterdag 7 maart een concert in de Exodus- kerk in Sommelsdijk. Aan de uitvoering doen ook dwars- fluitisten, een celliste en een pianis te mee. Op het programma staat werk van Bach, Handel, Schubert en Mendelssohn. Ook Pergolesi's Stabat Mater wordt uitgevoerd. Aanvang 20.00 uur. Cursus streekeigen erven en boerderijen NISSE - De Boerderijenstichting en de Stichting Landschapsbeheer Zeeland houden op de maandagen 2, 9,14 en 16 maart in de Schaaps kooi in Nisse een cursus over streekeigen erven en boerderijen. Behalve uiteenzettingen over de geschiedenis van Zeeland en de ontwikkeling van boerderijen, staan er ook bezoeken aan erven op het programma. Voor informa tie en opgave: 0113-230936. ZIERIKZEE - Het is nooit wegge weest, maar was wel vrijwel on zichtbaar. Het ingrijpende snoei- werk aan het Zierikzeese Slinger- bos heeft restanten van een heul - een overwelfde opening onder de stadswal door - van de vroegere Karnemelksvaart blootgelegd. Via de vaart werden in vroeger tij den met platte schuitjes landbouw producten aangevoerd. De schuit jes konden via de vaart tot vlakbij het toenmalige stadscentrum - lees marktplein - komen. Vlakbij de Karnemelksvaart stond ooit het ommuurde kasteel Gra venhof. De Karnemelksvaart werd in 1918 gedempt ten gunste van woningbouw. Nieuwe (inzet) en oude situatie op een ansichtkaart uit de collectie van het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46