Zeeland PZCI21 Nieuwe vertraging rondweg dreigt Boswachter worden in Midden-Zeeland? SCHOUWEN-DUIVELAND 33 22 en 23 Groen licht voor fietspad tussen Zonnemaire en Noordgouwe Deuk SC Heerenveen pakt op bezoek bij PSV in slotfase de volle winst Zaterdag 28 februari 2009 Streekproducten moeten weer eigen seizoenen kennen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Gemeenteraad wil eerst meer helderheid over plannen Brouwersdam. door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De Schouwen-Dui- velandse gemeenteraad wil eerst duidelijkheid hebben over de plan nen voor de herontwikkeling van de voet van de Brouwersdam, later dit jaar. Pas daarna wil de raad pra ten over het meest wenselijke tra cé voor de rondweg Scharend ij ke. Daardoor loopt de komst van de weg opnieuw vertraging op. „Ik moet dit nog in het college be spreken, maar wat mij betreft kan de raad de gevraagde uitstel krij gen", zegt gedeputeerde Toine Pop- pelaars, verantwoordelijk voor de aanleg van de weg. „Maar voor mijn gevoel beginnen we dan wel weer van voor af aan. Ik zal het be drag wat hiervoor gereserveerd staat dan toch elders besteden. In deze tijd van kredietcrisis waarin wij gevraagd worden te investeren laat ik het geld niet staan." „Nee, zo werkt dat niet", zegt raadslid Wim Stouten van Leef baar Schouwen-Duiveland en ini tiatiefnemer van het raadsbesluit. „Hij kan toch geen toezeggingen zomaar ongedaan maken?" Poppelaars zegt dat met uitstel de aanleg van de rondweg niet van de baan is. „Ik onderken het belang van de weg. Het project zal dus wel op de investeringslijst blijven staan, maar daar is dan nog geen geld aan gehangen." De gemeenteraad wil uitstel van een beslissing over de rondweg Scharendijke. De provincie dreigt het geld daarvoor dan ergens an ders voor te gebruiken. Stouten zegt dat de gemeenteraad de mogelijkheid open houdt dat de provincie - tegen de zin van de gemeenteraad in - vast blijft hou den aan de eigen plannen. Uitein delijk is het de provincie die be slist over de aanleg en het tracé. Al twintig jaar wordt gesproken over een rondweg rond Scharendij ke. Met name in de zomer zorgt het vele toeristenverkeer voor gro te overlast in het dorp. Een rond weg zou het dorp flink ontlasten. In 2007 leek de oplossing nabij. De provincie lanceerde een plan voor een rondweg dat aanvankelijk op brede steun kon rekenen. Die steun brokkelde snel' af. De nieu we weg vanaf de Dammenweg richting den Osse zou toch te dicht langs het dorp en de cam pings lopen. Het aloude 'waterlooptracé' werd weer uit de kast getrokken. Dat was het allereerste plan voor de rondweg. In dit plan loopt de nieuwe weg op wat meer afstand van het dorp en langs een watertje. „Maar dit tracé stuit op wat proble men bij ons en bij het water schap", zegt Poppelaars. ZONNEMAIRE - Het fietspad tussen Zonnemai re en Noordgouwe gaat definitief door. Alle benodigde grond is aangekocht. Nog voor de zomer hoopt de provincie met de aanleg te beginnen. Het vrijliggende fietspad komt aan de westkant van de Zuidweg en begint in Noordgouwe. Het pad loopt door tot de nieu we rotonde die wordt aangelegd ter hoogte van de kruising Zuidweg - Stapelsweg - Kruis weg. De kruising staat bekend als zeer gevaar lijk. „En met die rotonde hopen we het ver keer ook af te remmen voor de bebouwde kom van Zonnemaire", zegt Fred Lindenberg van de provincie. Over het fietspad komt op 6 april een informatieavond in Zonnemaire. foto Ronald den Dekker Bestuur zoekt vrouw (v)... iets voor jou? www.zeeland.besturen.net Nieuwsgierig? Kijk dan snel op: www.staatsbosbeheer.nl werken bij Staatsbosbeheer vacatures en reageer voor 14 maart 2009! ALMANAK De collega kwam ontredderd bin nen op het kantoor in Terneuzen. Hij was dan ook ernstig getroffen. Op een Antwerps parkeerterrein was een onverlaat in de nachtelijke uren tegen zijn auto gereden. De schade, rechts vooraan, was veroor zaakt door een merkwaardig, geel vehikel, zo gaven de ruwe verfstre- pen aan. Hij was kordaat naar het Tip? redactie@pzc.nl schadebedrijfgereden om de scha de op te laten nemen en een af spraak te maken over het herstel. Bij het wegrijden sloeg het noodlot toe. Zijn mobieltje ging, hij keek naast zich, maar niet in zijn spie gel en haalde prompt de hele lin kerkant van zijn auto open langs een lantaarnpaal. De monteurs za gen het handenwrijvend gebeuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45