FSA neemt 'drastische maatregelen' Topscorer Mahieu Eerste wereldbekerzege Suter op afdaling 3 8 Zaterdag 28 februari 2009 PZC dANSKO - Fabienne Suter vliegt naar beneden in Bansko. De 24-jarige Zwitserse skiester won gisteren in de Bulgaarse plaats voor het eerst in haar loopbaan een wereldbekerwed strijd op de afdaling. Suter zette een tijd neer van 1.45,68. Andrea Fischbacher uit Oostenrijk eindigde als tweede in 1.46,83, voor de Amerikaan se Lindsey Vonn: 1.46,92. Favoriete Vonn behoudt na vijf van de zeven wedstrijden de leiding in het wereldbekerklassement, voor de Zwitserse Do minique Gisin. Ook in het algemene wereldbekerklassement staat Vonn eerste. De Duitse Maria Riesch is tweede. foto Vassil Donev/EPA Brawn en Fry nemen de Formule i-renstal van Honda over. door Hans Leber DEN HAAG - De internationale au tosportfederatie FIA gaat hard in grijpen in de reglementen voor de Formule om de financiële crisis het hoofd te bieden. De FIA wil zo voorkomen dat teams uit de For mule stappen en kleine, nieuwe teams de financiële drempel om toe te treden niet kunnen nemen. Ondertussen lijkt de renstal van Honda van de ondergang te wor den gered via een management buy-out door de huidige bazen Ross Brawn en Nick Fry. De FIA maakte gisteren bekend dat op 17 maart 'drastische maatre gelen' zullen worden gepresen teerd om de gevolgen van de finan ciële crisis te beperken. Naar ver luidt zal voor de hoogste raceklas se onder meer een maximumbud get worden ingesteld. Sommige teams besteden nu nog vele hon derden miljoenen per jaar aan de Formule Donderdag zullen in Genéve ook de renstallen uit de Formule verzameld in de Fota, een eigen pakket maatregelen af kondigen om de gevolgen van de financiële crisis tegen te gaan. Eerder al legde de FIA het aantal (dure) testdagen voor de renstal len aan banden en werd met de Fota afgesproken dat in 2010 ge bruik gemaakt gaat worden van goedkopere versnellingsbakken die zes races mee moeten gaan. Ook komen er vanaf volgend jaar voor ruim 5 miljoen euro competi- pnj De FIA gaat hard ingrijpen in de reglementen voor de Formule 1. Op die manier hoopt de auto sportfederatie de financiële crisis het hoofd te kunnen bieden. tieve Fi-motoren beschikbaar voor kleine, onafhankelijke renstallen die aan de Formule 1 - geregeerd door de grote automerken - willen deelnemen. De Formule 1 staat onder zware druk door de wereldwijde finan ciële crisis. Toyota greep hard in in de budgetten, Honda zette in de cember het Formule i-project zelfs te koop, maar tot dusver was nog geen serieuze overnamekandidaat in beeld. De vrees dat het Formule i-veld volgend jaar uit slechts acht tien auto's zou bestaan, werd daar door reëler. In Britse media wordt er inmiddels echter vanuit gegaan dat Honda's huidige teamleiding, Ross Brawn en Nick Fry, de ren stal zalovernemen. Een dergelijke management buy out zou voor Honda minder geld kosten omdat niet alle zeshonderd personeelsleden van de Formule i-fabriek in Brackley hoeven te worden ontslagen. V/el zal met de huidige plannen een forse perso neelsreductie daar onvermijdelijk blijken, is de verwachting. Jenson Button kan ook onder de nieuwe eigenaren rekenen op een stoeltje, de tweede coureurspositie gaat ver moedelijk naar Bruno Senna of Rubens Barrichello. f KLOETINGE Tegenstander: VVGZ (uit). Afwezig: Wouter de Craene (enkel), Er- win van der Woerdt (knie). Bijzonderheden: Na een week rust zijn de blessures van Teun Rentmeester, Björn Quartel en Arjan van der Smissen geheeld. Evenals twee weken geleden treft Kloetinge WGZ, alleen nu op vreemde bodem, in Zwijndrecht. Op ei gen veld won Kloetinge toen met 1-0 door een doelpunt van spits Marinus Baas. Voor de vijfde keer hield Kloetinge 'de nul'. Kloetinge staat momenteel gedeeld tweede met Nieuw-Lekkerland en Roda Boys. Aangezien de twee concurrenten elkaar vanmiddag treffen, kan Kloetinge bij winst een goede slag slaan. Een gelijk spel bij Nieuw-Lekkerland-Roda Boys zou de gunstigste uitkomst zijn, want dan groeien plots de Kloetingse kansen op de tweede-periodetitel. ZAAMSLAG Tegenstander: Nivo Sparta (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Het is nog onzeker of Jordy Bakker vandaag kan meedoen. De aanvallende middenvelder viel donder dagavond geblesseerd uit in het gewon nen bekerduel met TSC en achter zijn naam staat daarom nog een vraagteken. „We hebben niet voor niets geprobeerd de wedstrijd tegen TSC uit te stellen", zegt trainer Rinus Zegers. „Nu speel je voor de beker, twee dagen later een be langrijke wedstrijd tegen Nivo Sparta en weer drie dagen later opnieuw voor de beker. Dan kun je wachten op blessu res." Bij een overwinning in Zaltbommel zet debutant Zaamslag vandaag een grote stap richting handhaving. Zegers: „Het resultaat is nu het belangrijkste." RCS Tegenstander: Theole (thuis). Afwezig: Requillo Vandepitte (vakantie). Bijzonderheden: Tweeënhalve maand is RCS al niet in actie gekomen in competi tieverband. Met een 2-1-nederlaag bij Unitas gingen de Souburgers op 14 de cember de 'verlengde' winterstop in. „Best frustrerend", erkent trainer Romeo van Aerde. „Met oefenduels probeer je in een ritme te komen." Maar ook daar op rustte geen zegen, volgens Van Aer de. Tegenstanders belden bijvoorbeeld op het laatste moment af. Van Aerde tast daardoor enigszins in het duister hoe zijn ploeg er voor staat. „We spelen tegen de nummer laatst, mensen ver wachten er veel van en dat zijn de lastig ste wedstrijden." Grozdanic geschorst in belangrijk duel met Sparta Nijkerk. door Frits Bakker HOEK - De kloof die Hoek moet goedmaken naar IJsselmeervogels is met tien punten bijna onover brugbaar. Voor de titel lijken de Zeeuwen niet meer in beeld, voor plaats twee spelen ze vandaag een belangrijke wedstrijd uit tegen Sparta Nijkerk. Tussen Hoek (tweede) en Sparta Nijkerk (der de) is het verschil op de ranglijst één punt. „Toch weet je maar nooit", zegt Stijn Mahieu. „Wij moeten natuur lijk blijven winnen en IJsselmeer vogels een paar misstappen ma ken. En we spelen ook nog tegen elkaar. Maar eigenlijk is het gat te groot geworden, omdat we een paar keer onnodig punten hebben laten liggen." Trainer Gaby Demanet maakte zich niet voor niets vorige week nogal druk over de gele kaart die Alan Grozdanic kreeg. Het bete kent dat de Bosniër er vandaag niet bij is. Stijn Mahieu, alweer goed voor negen goals, mist daar door zijn maatje als aangever. „Ik weet, als ik aan de tweede paal sta, dat Alan me altijd weet te vinden. Dat kan niemand zoals hij, met z'n mooie trap." Mahieu is niet alleen als schutter en kopper van grote waarde voor het huidige Hoek. Hij is de speler die zich in het combinatievoetbal,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40