De Graafschap gaat in beroep Spreuk op Zeeuwse wapenschild is Bekking op het lijf geschreven Kousemaker is weer belangrijk pzc Zaterdag 28 februari 2009 3 5 Aanklager wil dat club één thuisduel zonder publiek afwerkt. door Raymond Willemsen doetinchem - De aanklager be taald voetbal wil dat De Graaf schap de eerstvolgende thuiswed strijd tegen Heracles Almelo zon der publiek speelt. Ook eist hij een geldstraf van 5.000 euro tegen de Doetinchemse eredivisionist. De club legt zich niet neer bij deze straf voor het incident met een supporter die hard tegen de grens rechter op botste tijdens De Graaf- schap-PSV (0-3) op zondag 1 fe bruari. door Peter van der Meeren den haag/fiji - Wie gaf er na de start in Qingdao nog een stuiver voor de kansen van Bouwe Bek king? De Nederlandse schipper be gon aan de vijfde etappe van de Volvo Ocean Race met 19 uur ach terstand. Maar twee weken later is Bekking volledig terug in de strijd. „Ik worstel en kom boven." Het leek er op dat de Telefonica Blue van Bekking toestemming had gekregen om met volledig'mo torvermogen koers te zetten naar Rio de Janeiro. Na in de haven van het Chinese Qingdao tijdens de start van de 22.000 kilometer lan ge etappe op een rots te zijn geva ren, verspeelde Bekking bijna twin tig uur aan herstelwerkzaamhe- De Graafschap-supporter Felix Schaufeli betrad halverwege de tweede helft het veld en liep assi- sent-scheidsrechter Berry Simons omver, nadat die een doelpunt van Graafschap-spits Ben Sahar te recht wegens buitenspel had afge keurd. „Dat we straf krijgen is terecht, maar deze strafmaatregel is buiten proportioneel hoog", vertelde voorzitter Sietze Veen van De Graafschap. „We gaan in beroep, want spelen zonder publiek betekent voor ons hetzelfde als het voetballen van een uitwedstrijd. We kunnen de steun van onze aanhang nu zeker goed gebruiken. En bij ons is hier- den. Hij leek kansloos, maar de Spaanse boot stóóf langs Japan en kreeg in de Stille Oceaan de aan sluiting met rivaal Ericsson-4 en Puma. Zo'n inhaalmanoeuvre is in de ra ce om de wereld niet eerder ver toond. Het geheim van de smid zit in de nieuwe roeren die Bekking voor de vijfde etappe liet monte ren. „Daardoor incasseerden we drie strafpunten, maar ik was er heilig van overtuigd dat we er veel meer voor terug zouden krijgen", aldus Bekking vanaf zijn boot. Hij stelt een groot vertrouwen in zijn crew en heeft bewust geselec teerd op zeilers die mentaal sterk zijn. „Ik ben ervan overtuigd dat mensen te snel de moed opgeven. voor nog nooit iets ernstigs ge beurd." De Graafschap zal alle kosten ver halen op Doetinchemmer Felix Schaufeli. „Als we inderdaad een wedstrijd zonder publiek moeten spelen, kost ons dat tussen de 75.000 en 100.000 euro", aldus commercieel directeur Henk Bloe- mers. „De boete van de KNVB wordt ook op Schaufeli verhaald." De Graafschap heeft tot donder- De Graafschap moet van de aan klager betaald voetbal één thuis duel zonder publiek spelen en een boete van 5000 euro beta len. De club gaat in beroep. Ik hou daar niet van, ik wil die mentaliteit niet aan boord. Zeker in zo'n lange etappe ben je pas uit geschakeld als de finishvlag valt. Dat zat er al vroeg in. Als jongetje raakte ik onder de indruk van het Zeeuwse wapenschild, met de tekst 'Ik worstel en kom boven'. Die spreuk is mij op het lijf ge schreven." Maar hij weet ook dat de weg naar Rio de Janeiro nog lang is. Nog 8100 mijl, 15.500 kilometer. Gistera vond moest hij beslissen aan wel ke kant Fiji te passeren. Bekking had op dat moment 38 kilometer achterstand op leider Puma. „We bekijken het per dag", zegt Bek king. „Ik zeg altijd maar: kleine koekjes bakken is het lekkerst." dag 5 maart de tijd om in beroep te gaan, maar de Achterhoekse club meldde de KNVB gisteren al niet akkoord te gaan met deze straf In afwachting van het hoger be roep zullen volgende week zater dag tegen Heracles de tribunes 'ge woon' bevolkt zijn. Het nieuws kwam naar buiten aan het eind van een hectisch week. Trainer Henk van Stee werd op non-actief gezet en vervangen door zijn assistent Darije Kalezic. De oud-speler zit vanavond als eindverantwoordelijke op de bank tijdens het belangrijke duel met Roda JC, een directe concurrent in de strijd tegen degradatie. den bosch - Met zijn achtste tref fer van dit seizoen schoot Wilmer Kousemaker zijn ploeg Haarlem gisteravond in veilige haven. De Thoolse middenvelder zorgde op bezoek bij FC Den Bosch in de 85e minuut voor de bevrijdende 0-2. RBC Roosendaal verloor in en te gen Emmen met 1-0. (ohn Schot viel na 63 minuten in bij de Bra bantse eerstedivisionist. Koploper VW-Venlo verspeelde opnieuw punten. Na twee nederla gen op rij kwam de koploper in de Jupiler League bij FC Dordrecht niet verder dan t-t. De thuisploeg speelde in de tweede helft ook nog eens lange tijd met tien man. RKC en Cambuur profiteerden niet de misstap van VW. De num mers twee en drie kwamen een ge lijkspel overeen: 1-1. Lavrijssen in nationale selectie wielrennen middelburg - Birgit Lavrijssen, als tweedejaars juniore uitkomend voor het team van Rabo Lady Force, is opgenomen in de nationa- le wielerselectie voor junior-da mes. Op basis van haar prestaties van het afgelopen jaar is de acht tienjarige inwoonster van Kapelle door bondscoach lohan Lammerts uitgenodigd voor enkele wedstrij den, waaronder de Tirreno-Adriati- co in Italië in mei. Vandaag staat Birgit Lavrijssen al in het tricot van de nationale selectie aan de start van de Omloop van het Nieuwsblad. Opnieuw schorsing wielrenner Cabreira lissabon - De Portugese,wiel ren ner [oao Cabreira mag opnieuw voor geruime tijd zijn fiets opber gen. De wielerbond van zijn land heeft hem voor twee jaar ge schorst wegens overtreding van de dopingregels. De regerend karty, pioen van Portugal leverde on langs bij een dopingcontrole een urinemonster in met middelen die doping maskeren. Cabreira (26) had er juist een schorsing van tien maanden opzit ten en was afgelopen maand weer met koersen begonnen. Van der Sar niet in finale League Cup manchester - Edwin van der Sar doet morgen niet mee in de finale van de League Cup. De doelman van Manchester United krijgt rust van coach Alex Ferguson. „We we ten wat onze prioriteiten zijn", al dus Ferguson. „Die zijn zoals altijd de competitie en de Champions League. Dat zal zeker invloed heb ben op de samenstelling van mijn team." United treft morgen in de eindstrijd Tottenham Hotspur. Bij de Londense club mag oud-PSV'er Heurelho Gomes weer eens onder de lat plaatsnemen. Stadionverbod voor aanhangers Roda JC zeist - De KNVB heeft zeven aan hangers van Roda JC een landelijk stadionverbod opgelegd van negen jaar. Die straf krijgen de suppor ters voor het bedreigen van scheidsrechter Pol van Boekei in 2008. Ook hadden ze in april vorig jaar zijn huis en auto beklad. De bedreigingen waren begonnen na de rode kaarten die Van Boekei» vorig seizoen in de wedstrijd te gen NEC uitdeelde aan Roda-mid- denvelder Cheikh Tioté, trainer Raymond Atteveld en verzorger Norbert Keulen. Beek verovert plek in bobslee Van Calker lake placid - Timothy Beck heeft in enkele trainingsdagen bonds coach Tom de la Hunty en piloot Edwin van Calker zo kunnen over tuigen dat hij vandaag deel uit maakt van de Nederlandse ploeg die in Lake Placid deelneemt aan de WK in de viermansslee. Beek (32) kreeg vorige week een oproep om zich naar de VS te spoeden omdat Van Calker door een eerde re crash in Whistier om personeel verlegen zat. Oud-atleet Beek maakte zes jaar geleden voor het laatst een bobsleewedstrijd mee. LOS ANGELES - Kobe Bryant, vedette van de Los O'Neal speelt tegenwoordig voor de Phoenix ploeg met 132-106. Het was de zesde zege op rij Angeles Lakers, begroet zijn voormalig ploegge- Suns. In het onderlinge duel moest de 2.16 me- voor de Lakers. Bryant maakte 22 punten en gaf noot Shaquille O'Neal (rechts). De twee vierden ter lange O'Neal een pijnlijke nederlaag slikken, acht assists. Lamar Odom was met 23 punten in het verleden successen met de Lakers, maar Aan de hand van uitblinker Bryant won de thuis- topscorer bij de Lakers. foto Mark j. Terrill/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37