Sport PZC Mentale dreun voor naïef PSV 36 en 37 33 39 k 1 iniiiii 1iiiwiimwif—i Het Volk Van Bommel: Ik sluit af bij PSV Frank Vandenbroucke maakt zich op voor zijn zoveelste rentree Gaby Demanet verruilt Hoek na dit seizoen voor Racing Waregem Zaterdag 28 februari 2009 Tip? sport@pzc.nl Heerenveen wint met 2-3 door strafschop in de laatste minuut. door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Alle recente hoopge vende signalen ten spijt is het uit zicht op Europees voetbal gister avond weer behoorlijk vertroebeld voor PSV. Het opgelapte elftal van coach Dwight Lodeweges kreeg uit gelezen kansen om concurrent SC Heerenveen in een rechtstreeks duel van zich af te schudden, maar incasseerde vlak voor tijd een ge voelige nederlaag. Uit een straf schop velde Daniel Pranjic het von nis over de Eindhovense club: 2-3. De beslissende treffer ontstond na een tweede helft, waarin PSV steeds meer moeite had om Hee renveen onder druk te houden. Daardoor kwamen opnieuw enke le verdedigende onvolkomenhe den aan het licht. Vlak na rust ging aanvoerder Simons de mist in bij een hoge bal en scoorde Henri que. In de slotminuut maakte Culi- na een naïeve overtreding, die tot de strafschop leidde. Hoewel de fïnishstreep nog ver weg ligt, komt PSV nu dus weer in de rol van achtervolger terecht. Die vergt wéér een mentale in spanning van het team. Lodewe ges waarschuwde daar donderdag al voor: hij moet nu voorkomen dat er iets 'knakt' bij zijn spelers. Niet alleen de onzekerheid over deelname aan Europees voetbal, ook de plaats waarop PSV dit sei zoen eindigt, kan grote gevolgen U| PSV krijgt uitgelezen kansen om te winnen van concurrent SC Heerenveen, maar gaat in de slot fase alsnog onderuit. Pranjic be nut een strafschop: 2-3. hebben voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De tweede voorronde in de Europe League (de nieuwe naam voor de Uefa Cup), voor de winnaar van de play-offs, begint al op 15 juli. Dat is ruim zes weken na het einde van de huidige competitie. De vol gende voorronden beginnen op 29 juli (voor de nummer vier op de ranglijst) en 19 augustus (nummer drie). De wedstrijd van gisteren onder streepte dat zekerheden niet be staan bij PSV. Zo verrassend als het vorige week bij Groningen won, zo hard kwam de klap aan die Heerenveen uitdeelde. De Frie zen waren optisch de minderen, maar sloegen steeds op de goede momenten toe. Na een kwartier zorgde Henrique verrassend voor o-i, na slap ingrijpen bij PSV. Vrijwel direct nam PSV de regie -•v <3^ TT „TJsiSË Danijel Pranjic legt de bal met veel gevoel op de stip. De Kroaat benut even later de strafschop en bezorgt SC Hee renveen daarmee drie belangrijke punten. foto Vincent Jannink/ANP op het veld weer over. Onbevan gen en spelend met lef lieten voor al Amrabat, Dzsudzsak en Afellay zien wat de intenties van het team - waren. Dat leverde al snel enkele kansen op, waarbij PSV slordig in de afwerking was. De gelijkmaker was juist een toonbeeld van zelfbe heersing. Een mooie voorzet van Amrabat belandde ver in het straf schopgebied, waar Dzsudzsak rus tig de binnenkant van zijn linker voet tegen de bal drukte: 1-1. Kort daarop leidde een combinatie tus sen Simons en Afellay tot een tweede doelpunt, van Simons dit keer. Die treffer was bijzonder, om dat Simons de laatste jaren niet meer zo vaak in het strafschopge bied verschenen was. Het is teke nend dat hij, maar met hem alle andere middenvelders en aanval lers, nu meer in kansrijke positie verschijnt dan eerder dit seizoen onder Stevens het geval was. PSV had al voor rust de wedstrijd kunnen beslissen. Amrabat was dichtbij een treffer na een goede uittrap van doelman Isaksson. In de tweede helft moest de thuis ploeg zich opnieuw Uit de proble men voetballen, na een nieuwe te gentreffer van Henrique, die een fout van Simons afstrafte: 2-2. Hee renveen kwam goed weg, toen Bak Nielsen de bal uit een voorzet van Amrabat tegen de eigen doel- lat tikte en Koevermans een kans miste, maar greep uiteindelijk toch de macht in Eindhoven. PSV - SC Heerenveen 2-3 (2-1). 15. Paulo Henrique 0-1, 27. Dzsudzsak 1-1, 31. Simons 2-1, 51. Paulo Henrique 2-2, 90. Pranjic 2-3 (strafschop). Scheidsrechter: Wiedemeijer. Rode kaart: 90. Culina (PSV). Gele kaart: Toi- vonen, Mendez (PSV), Dingsdag, Bee- rens (SC Heerenveen). Aantal toeschou wers: 34.100. Weet je nog, zei ik tegen Jo de Roo, hoe jij de Omloop Het Volk in 1966 hebt ge wonnen. Hij keek me eens aan met die doordringende blik en zei: Ja, wat dacht je dan..." Het was zaterdag 5 maart 1966, een druilerige, maar voor de tijd van het jaar mooie dag. De koers ging over 213 kilometer van Gent naar Gent. Meer dan welke andere sporter ook verstaan wiel renners de kunst om een wedstrijd na te vertellen. Tien, twintig jaar nadat ze ergens een koers hebben gewonnen, weten ze nog precies hoe de finale was, de laatste bocht, wat voor weer het was, wie er mee zaten in een kopgroepje en hoe de sprint was verlo pen. Die verhalen krijgen zoveel jaren later natuurlijk wel wat meer heroïek, maar de historie liegt nooit, jo de Roo versloeg die dag een kopgroepje met gro te namen, die hij met een solo in de laatste kilome ters achter zich liet. Rik van Loog won de sprint van de achtervolgers, maar werd gediskwalificeerd, omdat hij zich had misdragen in de spurt. Walter Godefroot schoof op naar de tweede plaats, voor Ed dy Merckx en ook Willy Planckaert, Herman van Springel en Theo Verschuren zaten in de kopgroep van twintig. Theo Verschuren, zoon van de melkboer van Sint lansteen, was de andere Zeeuw in de kopgroep. Hij werd dertiende, maar was ook meer een dernyrijder dan een wegrenner. Voor lo de Roo was het één van de laatste grote overwinningen uit zijn prachtige carrière. Hij was 29 toen, reed voor de ploeg van Televizier, won nog een opgedeelde etappe in de Tour de France en ver dween twee jaar later uit het peloton. Het Volk, vertelde hij, heb ik maar één keer gewon nen, omdat ik meestal net uit de Zesdaagsen kwam en nog niet toe was aan zo'n klassieker. Die dag voelde hij zich in de finale supersterk en verschalkte hij het puikje van de Belgische coureurs die zo ge brand waren om de openingskoers te winnen, lo de Roo was de eerste Nederlander die de koers won. Daarna volgden alleen jan Raas en Teun van Vliet hem nog op. jan Raas was de snelste van een kopgroep van vier met Gilbert Duclos-Lasalle, jean-Luc Vandenbroucke en Frank Hoste. De Omloop Het Volk wordt vanmiddag gereden en heet nu de Omloop Het Nieuwsblad. Voor ]o de Roo zal het altijd 'Het Volk' blijven die hij heeft ge wonnen. Ik heb hem gevraagd om nog eens mee te gaan naar de koers en wat oude collega's de hand te schudden. Wat ga je daar doen, vroeg hij, de koers volgen? Ik zei: ja, we zitten met een volgauto in koers. Hij keek me eens aan met die doordringende blik en zei: „Dan ga ik zelf maar een eindje met de fiets rijden." Frits Bakker münchen - Voetballer Mark van Bommel twijfelt over zijn toe komst. Kiest hij voor een langer verblijf bij Bayern München of keert hij deze zomer terug naar PSV? „Ik beëindig mijn carrière bij PSV. Dat staat wel vast", zei de in ternational gisteren in de Abend- zeitung van München. Het besluit om zijn voetballoop baan in Eindhoven af te sluiten, nam hij al in 2005, toen hij PSV verliet voor Barcelona „Ik heb dat toen afgesproken met mensen van de club. Nu heb ik een aanbod van PSV om deze zomer al terug te ko men. Ik weet nog niet of ik het nu aanneem of over twee of drie jaar terugga." Hij kan voor één jaar bij tekenen bij Bayern. „Juist dat is het probleem. Ik heb het aanbod in beraad en neem de tijd." versluis willeboer Kunststof kozijnen Isolerende beglazing Arnesteinweg 27, Middelburg www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35