Bouw oefencentrum vertraagd Akkoord over overname ambulancedienst RAVZ Korting dreigt voor opvang Jachthavens bundelen krachten P. VAN EIJZEREN B.V. PZC Zaterdag 28 februari 2009 29 Ricas-directeur denkt pas volgend jaar markt te kunnen bedienen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De bouw van het in ternationale oefencentrum voor ca lamiteitenbestrijding in de Koe- gorspolder bij Terneuzen is ernstig vertraagd. Volgens directeur Erwin Reijnders van Ricas, de Nederland se dochter van het internationale veiligheidsconcern Group4Securi- car dat het centrum wil bouwen, is de vertraging te wijten aan de Personeel ziet geen andere uitweg dan steun 'wurgcontract'. door Marcel Modde MIDDELBURG - De Raad van Be stuur van de RAVZ en Con- nexxion zijn het eens over een overname van de Zeeuwse ambu lancedienst boven de Westerschel- de. Aan het principeakkoord kleven nog wel de nodige voorwaarden. Zo wil Connexxion Taxi Services (CTS) de garantie dat zorgverzeke raars, ziekenhuizen en gemeenten langzame wijze waarop allerhande ruimtelijke-ordening- en milieu procedures worden afgehandeld. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen weet echter dat ook de eco nomische recessie zijn weerslag heeft op de planontwikkeling. „Ik heb begrepen dat het moederbe drijf vanwege de crisis een rem op de investeringen heeft afgekon digd", zegt Lonink. Reijnders had graag dit jaar al be gonnen met trainings- en oplei dingsactiviteiten in Terneuzen, maar dat zit er niet in. „Vorig jaar zomer wilden we de artikel-19-pro- hun toegezegde bijdrage in het wegwerken van de 2,2 miljoen eu ro schuld gestand doen. Daarnaast moet het personeel afstand doen van een aantal bestaande rechten, 'om tot een renderende exploitatie te komen'. CTS wil af van vrije tijd voor overwerk. Die uren wor den in de nieuwe situatie uitbe taald en belast. Een andere ver slechtering is het roosterschema, De directies van ambulance- dienst RAVZ en Connnexxion zijn het eens over een overname. Het personeel moet volgens de nieuwe maatstaf wel inleveren. cedure starten, maar dat hebben we zelf even uitgesteld omdat we het comité van omwonenden eerst alles over ons centrum wil den laten vernemen. Hadden we dat niet gedaan, dan waren we meteen geconfronteerd geweest met bezwaren. Dat wilden we niet, dus zijn we met het comité in gesprek gegaan. Dat leverde ech- Ricas vindt dat de ruimtelijke pro- cedures tot vertraging leiden. Lo nink zegt dat die normaal verlo pen en dat de economie crisis in vloed heeft op het project. legt voorzitter Cees Salakorny van de ondernemingsraad uit. Dat wordt straks twee weken van te vo ren vastgesteld. Nu weet het perso neel drie maanden vooruit wan neer moet worden gewerkt. Ver der worden persoonlijke toelagen afgebouwd. Salakorny begrijpt dat collega's de overeenkomst betite len als een 'wurgcontract'. Ondui delijk blijft of CTS het personeel niet nog meer kort, wanneer de bijdragen van de andere belang hebbenden tekort schieten. „Maar we hebben geen keus. Maandag wordt de achterban geraadpleegd, dinsdag valt het formele besluit. ter wel een vertraging van maan den op. Voorts werden we gecon fronteerd met milieueisen, een ver- vuilinkje op het terrein dat we wil len kopen en nog wat zaken", legt Reijnders uit. Volgens Lonink valt echter de ge meente niets te verwijten. „De af wikkeling van de procedures ver loopt normaal en er zijn wat ons betreft geen kinken in de kabel ge weest." Zowel Reijnders als Lonink gaat er overigens vanuit dat het centrum volgend jaar - een jaar later dan ge pland - operationeel zal zijn. Het oefencentrum zal beslag leg gen op zo'n vijftien hectare. Ver wacht wordt dat het complex zo'n dertig miljoen euro gaat kosten en dat er uiteindelijk werk geboden wordt aan enkele honderden men sen. Ricas heeft inmiddels een betaalde optie genomen op de grond in de Koegorspolder. Directeur Reijn ders hoopt verder dat de overhe den in Zeeland snel een besluit ne men over de verwzenlijking van het betacollege. Als dat er namelijk komt, denkt Reijnders nog op zijn bouwplan te kunnen bezuinigen. Meer geld voor grotere gemeenten gaat ten koste van Zeeland. VLISSINCEN - Zeeland krijgt ruim twee miljoen euro minder voor op vang van daklozen en verslaafden dan waarop was gerekend. Dat be tekent dat er óf bezuinigd moet worden óf dat gemeenten extra geld moeten bijleggen. De Vlissingse wethouder Frans Prins wil proberen alsnog meer geld los te peuteren bij het Rijk. „Er is voor gekozen om meer geld aan de grote steden te geven", zegt Prins. „Daar waren wij al bang voor. We krijgen nu vier in plaats van zes miljoen." Prins vindt dat het Rijk een rekenfout heeft ge maakt. Vorig jaar presenteerden de Zeeuwse gemeenten een ambiti eus plan voor de opvang van daklo zen, verslaafden, en vrouwen die te maken hebben met huiselijk ge weld. In 2015 zouden er geen dak en thuislozen meer zijn. Er was één nadeel: de kosten zouden in 2015 oplopen van zes naar bijna ze ventien miljoen euro. Prins noemt de ambities 'reëel'. Daarom begrijpt hij niet dat Zee land gekort wordt. „Eerst wordt er vanuit het Rijk gezegd dat we een prima ambitieniveau hebben. Ver volgens krijgen we te horen dat er geen geld tegenover staat." KAMPERLAND - Acht jachthavens in het Zeeuwse, Zuid-Hollandse en Brabantse Deltagebied gaan sa menwerken om de Delta te promoten. Daartoe hebben ze een stichting opgericht. De jachtha vens presenteren zich onder de naam SevenSis- ters. Ze willen bereiken dat watersporters het ge bied beter leren kennen. Daarom geven ze kor ting aan eikaars ligplaatshouders. Het secretariaat van de stichting is gevestigd bij Roompot Marina in Kamperland. In de toekomst willen de deelnemers meer acties voor hun lig plaatshouders bedenken en nauwer gaan samen werken. De deelnemende jachthavens zijn Jacht haven Wemeldinge, Herkingen Marina, Van der Rest Nautic Marina, Jachthaven Bruinisse, Delta Marina (foto), Roompot Marina, Marina Port Zé- lande en Biesbosch Marina Drimmelen. foto Willem Mieras MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Ouisteoburg 21 445A PZ Borwelo Tel (0113)352040 Fnx: (0113)352259 Email: infoftvanoijzoren nl 5, 6 en 7 maart organiseren wij open dagen ter gele genheid van de opening van ons nieuwe pand en de renovatie van ons bestaande pand. Tijdens deze dagen zuilen er onder andere presentaties plaats hebben van: RTK GPS - tractorbesturing, 3D constructietekenen, lassen, HD plasmasnijden, hard-verspanen en voor lichting over warmtepompinstallaties voor verwar ming van huizen/bedrijfsruimtes. Wij begroeten u graag op 5 maart van 13.00 tot 21.30, 6 maart van 10.00 tot 21.30 of 7 maart van 10.00 tot 15.00. Voor meer informatie, een routebeschrijving en het complete programma: kijk op onze website: www.vaneijzeren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31