Geen pijpen maar pennen Beeldtaal uit bomen en takken Fris ontwaken LEZERSENTRA PZC LOKKER^ PZC Zaterdag 28 februari 2009 2 5 Meer dan 25 jaar een begrip S^Stukadoorsbedrijr Kwaliteit, zekerheid en vaktechnische uitvoering van uw opdracht. Specialist in sierpleisterwerk, gipsornamenten en alle soorten stucwerk Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel. 0118-615688 b.g.g. 06 - 5396 2728 Into: lokkerstukadoor@zeelandnet nl Vraag gratis offerte l l Achter unieke gevel van tabakswinkel zijn nu kantoorspullen te koop. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Jarenlang was de si garenzaak van Ruud van de Waart een begrip in Middelburg. Niet in het minsr door het opvallende pand waarin de winkel zat. Nu gaat achter de unieke gevel in de Segeerstraat een wereld vol kan toorbenodigdheden schuil. Jos van Eijk (42) en zijn partner Mariette Littooij (35) hebben er echt zin in na 'ai die maanden voorbereiding en klussen'. Want het opknappen hebben ze zo veel mogelijk zelf gedaan. „Ik heb hon derden liters verf door mijn han den laten gaan, de blaren stonden op m'n vingers," vertelt Mariette. „Het was hier donker, vies en het stonk. Er zaten gaten in de muren, in de vloer en alles was schots en scheef Mijn vader heeft hier twee maanden lang elke dag, behalve op zondag, gewerkt. Toen hij klaar was, is hij echt met zijn ziel onder zijn arm weggegaan. Het resultaat mag er zijn. De win kelruimte is licht, ruim en over zichtelijk. Opvallend is het onbe lemmerde zicht naar achter op een besloten binnenplaats, om ringd met verweerde muren. „Daar willen we in de zomermaan den kaartenmolens neerzetten en wat stoelen en tafeltjes met pen nen zodat toeristen er bijvoor beeld hun kaarten kunnen schrij ven." Kaarten uit een eigen collec tie, gemaakt door Zeeuwse fotogra fen, dat zou mooi zijn. Eén van de wensen van het duo, 'voor later'. Eerst gaat de winkel woensdag open en moet blijken wat loopt en wat niet. „We hebben een basisas sortiment, aangevuld met vrolijke kleurige dingen en artikelen van fa brikanten die je elders niet vindt", vertelt Jos. Hij is geen onbekende in het vak, want hij verkocht jaren lang wenskaarten in de Drukkery. 'We willen de historie van het pand verder uitzoeken, het intrigeert ons' los zal het meest in de zaak staan. Mariette houdt voorlopig haar baan bij de Rabobank deels aan. Jos: „We willen met deze kantoor vakhandel ('Nee, geen kantoor boekhandel, want we verkopen geen boeken') ook het stoffige ima go dat toch nog aan de branche kleeft, weghalen. „Onze winkel moet fris en vernieuwend zijn. „Dat zie je ook aan de inrichting. Authentieke details gecombineerd met hedendaagse dingen. Zoals de Delftsblauwe tegeltjes in de schouw, waar we een moderne sta len kachel voor hebben gezet. De sfeer voelt goed. We wilden echt 'iets van ons'." Het paar woont met twee kinderen boven de zaak. De geschiedenis van het bouwsel intrigeert het duo. „Het bovenste deel van de gevel zou uit eind 1700 stammen. De onderkant is eigen lijk een reclame-uiting van een si garenfabrikant uit begin 1900. Er schijnt in Breda nog zo'n gevel te bestaan." De tekst Viribus Audax (in kracht onverschrokken) op de luifel boven de winkeldeur zal het paar ongetwijfeld aanspreken. Job de Jonge exposeert bij Zeeuwse Landschap in Vrouwenpolder. OOSTERLAND - Haal mensen uit hun omgeving, buurt, doelgroep of werkkring waarbij ze gemaks halve zijn ingedeeld en zij zullen als individuen hun humor, warm te en kracht kunnen bewijzen. Al dus luidt het credo van Job de Jon ge uit Oosterland. De Jonge creëert een eigen beeld taal met behulp van takken, wor tels en stukken boom. „Ik wil la ten zien dat je dingen nog mooier of sprekender kunt maken door ze apart te zetten of uit te lichten", legt hij uit. Het resultaat is vanaf vandaag tot 10 april te zien in het bezoekerscentrum van het Zeeuw se Landschap in Vrouwenpolder. De Jonge struint al jaren door pol der en bos. Uit de mooie brokstuk ken natuur die hij daar vindt, weet hij op een later tijdstip in zijn werkplaats of 'houthut' een ande re schoonheid bloot te leggen. Hij doet dat vaak in combinatie met andere materialen, zoals een metalen frame, spiegeltjes, glas en af en toe een lichtbron. Vaak strijkt hij een vernislaagje op het hout of brengt hij kleuraccenten aan met verf De Jonge benadrukt met zijn ob jecten de bezoekers geen emoties door de strot te willen duwen. Het delen van verrassing over opmerke lijke vormen staat voorop. Polydaun Sanel kussen set Houd de huisstofmijt uit uw hoofdkussen. Het kussen is uitge rust met een unieke polyester vezel. De vezel gaat de huisstof mijt tegen. Een allergeendichte hoes is niet nodig. K ikbestelsnel op www.pzc.nl/gezondheidswinkel Adviesprijs €69,95 Lezersprijs €49,95* exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON POLYDAUN KUSSEN GEZONDHEIDSWINKEL Hierbij bestel ik(aantal) x Polydaun kussen set a 49,95* (46581) exclusief verzendkosten van 4,50. OM Ov GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar We gener Gezondheidswinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op jjiww pzc.nl treft u nadere informatie aan Littooij &&Van Eijk Mariëtte Littooij en Jos van Eijk willen met een frisse winkel het stoffige imago van de kantoorvakhandel afschudden. foto Lex de Meester POLYDAUN FRIS ONTWAKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27