Hof Kromwege kwijnt Voorlichtingsavond over plannen Westduin I "DoeHicLa/t ücfvte/i-, Executieverkoop Be I astingdienst Helft eerste fase van Goese nieuwbouwwijk Aria verkocht 22 Zaterdag 28 februari 2009 PZC Jongen mishandeld op Meiveld Middelburg MIDDELBURG - Een i8-jarige Middel burger is donderdag op het Mei veld in Middelburg mishandeld door een groepje onbekenden. Dat gebeurde rond kwart voor zes 's middags. Het incident begon met een woordenwisseling tussen de Middelburger en de groep van zon vijf personen. De Middelbur ger werd vervolgens geschopt en geslagen. Hij liep letsel op in zijn gezicht en had last van zijn rug. Jaarvergadering van slechthorenden TERNEUZEN - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging van Slechthorenden (NWS) houdt woensdag 18 maart haar jaarvergadering in zorgcentrum Bachtën Dieke in Terneuzen. Na het huishoudelijk gedeelte houdt maatschappelijk werker Paul Ver braak een lezing over 'Opkomen voor jezelf als slechthorende in het privéleven en op het werk'. De bij eenkomst begint om 19.00 uur. Executieverkoop Op Maandag 02 maart 2009 om 10.00 uur, vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: Te koop wordt aangeboden: 1 auto merk Peugeot 306 Break 1.6 combi, (bwjr. 2000) kleur blauw, kenteken 25-DZ-KN De plaats van verkoop is te Borssele, 3 Bezichtiging een kwartier voor de verkoop. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Bijeenkomst lokale partij Oost-Souburg OOST-SOUBURG - Brede scholen, so ciale veiligheid, inrichting van het openbaar gebied. Het zijn drie the ma's die de lokale partij Partij Sou burg Ritthem wil bespreken met dorpsbewoners. Dat kan tijdens een openbare fractievergadering maandag in wijkcentrum De Kwikstaart in Oost-Souburg (19.30 uur). De fraaie gebruikt de menin gen om haar standpunten in de ge meenteraad te bepalen. Cursus streekeigen erven en boerderijen NISSE - De Boerderijenstichting en de Stichting Landschapsbeheer Zeeland houden op 2, 9, 14 en 16 maart een cursus over streekeigen erven en boerderijen in de Schaapskooi in Nisse. Behalve uit eenzettingen over de geschiedenis van Zeeland en de ontwikkeling van karakteristieke boerderijen en erven, staan er ook bezoeken aan streekeigen erven op het program ma. Informatie: 0113-230936. 'Mobiel bellen op platteland moet beter' WISSENKERKE - Burgemeester Hen- ny van Kooten van Noord-Beve land gaat proberen providers van mobiele telefonie zo ver te krijgen dat ze wat doen aan de bereikbaar heid van plattelandsgebieden. Van uit de gemeenteraad kwam de sug gestie de inspanningen te bunde len, want ook elders in Zeeland zijn de hulpdiensten mobiel onbe reikbaar wegens het onbreken van een netwerk. Jeugdsportfonds ook voor Veerse kinderen DOMBURG - Net als kinderen uit Vlissingen en Middelburg kunnen ook die uil Veere een beroep doen op het Jeugdsportfonds. Dit fonds steunt kinderen van ouders die niet veel geld hebben zodat de kin deren alsnog kunnen deelnemen aan een sport(vereniging). Een aanvraag kan alleen worden inge diend door een professionele inter mediair zoals bijvoorbeeld jeugd zorg of de sociale dienst. Werk aan zeewering en plannen voor het park worden verduidelijkt. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Wat gaat er gebeuren met het park Westduin in Vlissin gen? Wethouder Piet Polderman zet woensdag 18 maart alle plan nen naast elkaar tijdens een voor lichtingsbijeenkomst in de Open Hofkerk in Paauwenburg. De bij eenkomst wordt gehouden in sa menwerking met de Wijkraad Paauwenburg. Aan het waterschap Zeeuwse Eilanden is gevraagd of het informatie wil geven over de werkzaamheden aan de zeewering bij Westduin. Een jaar geleden is een bestem mingsplan Westduin gemaakt, maar wat er precies met het ge bied gaat gebeuren, bleef onduide lijk. Vorig jaar ontstond onder buurtbewoners grote onrust toen bekend werd dat het Vlissingse col lege van B en W graag de reptielen zoo Iguana wil verplaatsen van het Bellamypark naar het park Westduin. Omwonenden vinden dat het een park moet blijven en dat er zo weinig mogelijk gebou wen in het gebied moeten komen. Daarnaast vinden zij een toeris tische trekker zoals Iguana onge past is het natuurgebied. Omdat de plannen voor het park en de werkzaamheden aan de zee wering voor het project Zwakke Schakels door elkaar zijn gaan lo pen, heeft het college besloten een pas op de plaats te maken om dui delijk te maken aan de inwoners wat precies de plannen zijn. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Het Open Hof is te vinden aan de Van Hogendorpweg. „Gas en elektra hebben we zelf maar aangelegd, zodat we niet langer met een knijpkatje naar de wc hoefden te gaan." door Frank Balkenende GOES - Kredietcrisis? Ingestorte wo ningmarkt? Het nieuwe woning bouwproject Aria - 350 woningen aan de zuidrand van Goes - merkt er weinig van, zegt directeur plan ontwikkeling Ad van Vuuren van ABC Vastgoed. De eerste fase bestaat uit 55 wonin gen tegen de wijk Ouverture aan. Inmiddels hebben kopers voor 27 woningen hun handtekening ge zet. Liet gros van de hoofdzakelijk uit Midden- en Noord-Zeeland af komstige clientèle is bij Aria uitge komen na een zoektocht op inter net. Mensen die bewust kiezen voor het concept van ABC Vast goed: een typisch Zeeuws dorp met een plein, vaete, bochtige straatjes, veel groen. Gerieflijke huizen, geënt op de Zeeuwse ste denbouw en architectuur. „Boven dien kunnen mensen kiezen uit veertien typen woningen, die ver schillend kunnen worden inge deeld. We kunnen maatwerk en kwaliteit leveren en daar is markt voor", zegt Miriam van der Slot, projectmakelaar voor Aria. Volgens Van der Slot is het beslist niet zo dat de totale Zeeuwse wo ningmarkt op zijn achterste ligt. Het gaat om bepaalde sectoren. Ze wil de heersende opvatting ontze nuwen dat kopers hun oude wo ning aan de straatstenen niet meer kwijt kunnen. „Het overgrote deel van de mensen die wij aan tafel krijgen, kent dat probleem niet." In het najaar begint de bouw van de eerste huizen in Aria. j£eo pootte tweewielers c>;> Dorpsplein 14 Aagtekerke T 0118-581306 www.leojoossetweewielers.nl Hof Kromwege is in 1664 gebouwd. De straat, waar het aan ligt, is er later naar vernoemd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24