PZC Voedselbank Walcheren is leeg Boswachter worden in Midden-Zeeland? 33 21 22 en 23 Oranjeplein wordt weer als nieuw Deuk SC Heerenveen pakt op bezoek bij PSV in slotfase de volle winst Hof Kromwege in Oost-Souburg is een verloederd monument Zaterdag 28 februari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl De 164 klanten kunnen mogelijk over twee weken weer terecht. door Maurits Sep middelburg - De Voedselbank Walcheren kan zeker een week geen pakketten meer uitdelen. De voorraad is te klein om nog even wichtige voedselpakketten te kun nen samenstellen. Op blikken groente na zijn de voorraadkasten leeg. De Voedselbank Walcheren deelt elke vrijdag pakketten uit vanuit het pand op bedrijventerrein Ar- nestein in Middelburg. Gisteren ge beurde dat voorlopig voor het laatst. Volgende week vrijdag is de bank in ieder geval gesloten. „Dat is wel even schrikken voor onze klanten, want wij geven de garan tie dat we 52 keer per jaar uitde len", zegt bestuurslid Mourijn Lou- rier. Maar nu kan het even niet meer. Daarom zijn gisteren extra grote pakketten meegegeven aan de 164 klanten. Of mensen het daarmee twee weken volhouden, is echter maar de vraag. „Dat zal krap zijn", vermoedt Lourier. „Maar onze klanten begrijpen ook dat we onze best doen." In ieder geval heeft de Voedsel bank Walcheren nu twee weken de tijd de voorraden weer aan te vullen. En Lourier heeft er 'alle ver trouwen' in dat dat zal lukken. „We verwachten dat de landelijke leveranciers wel weer over de brug De Waicherse Voedselbank heeft gisteren nog extra grote pakket ten uitgedeeld, maar is volgende week zeker gesloten. Op blikken groente na is alles op. zullen komen, zodat we weer te recht kunnen in het depot in Rot terdam. En tegelijkertijd proberen wij op Walcheren meer van onze leveranciers te krijgen, of nieuwe leveranciers te vinden." Bovendien komen ook spontane bijdragen binnen. De Voedselbank kon bijvoorbeeld gisteren in elk pakket een doos met tien eieren stoppen omdat een Waicherse eier boer die aanbood. Lourier hoopt wel dat de crisis snel voorbij gaat „Het is natuurlijk niet de bedoeling dat wij onze tijd volledig moeten besteden aan het binnenkrijgen van voedsel." Ze vindt het trouwens ook wel raar dat de aanvoer plotseling zo is afge nomen, en snapt ook niet dat dat te maken zou hebben met de eco nomische crisis. „Ik ben er in ieder geval wel van geschrokken. Ik denk ook dat het een samenloop van omstandigheden is. Er komen de laatste tijd ook nogal wat klan ten bij. Nu hadden we er 164 in Middelburg, vorige week 153. Elke week tien meer, dat is veel hoor." Toch blijft ze positief gestemd. „Ik heb er echt geen hard hoofd in, dit gaat snel goed komen." OOST-SOUBURG - Het Oranjeplein in Oost-Sou- uitzien. De straten krijgen een metamorfose ste de Kanaalstraat vernieuwd. Het Oranje- strating en nieuw straatmeubilair. Het werk burg is veranderd in een grote zandbak. Over zodat er meer samenhang ontstaat tussen de plein komt nu als laatste aan bod. De werk- op het Oranjeplein wordt in fasen aangepakt ongeveer een maand moeten het plein en een verschillende straten in het centrum van zaamheden beginnen met onderhoud aan de zodat de (verkeers)hinder beperkt kan wor- deel van de Karolingenbaan er weer als nieuw Oost-Souburg. Een paar jaar geleden is als eer- riolering. Daarna krijgt de weg een nieuwe be- den. foto Ruben Oreel Bestuur zoekt vrouw (v)... iets voor jou? www.zeeland.besturen.net Nieuwsgierig? Kijk dan snel op: www.staatsbosbeheer.nl werken bij Staatsbosbeheer vacatures en reageer voor 14 maart 2009!!! ZEEUWSE De collega kwam ontredderd bin nen op het kantoor in Terneuzen. Hij was dan ook ernstig getroffen. Op een Antwerps parkeerterrein was een onverlaat in de nachtelijke uren tegen zijn auto gereden. De schade, rechts vooraan, was veroor zaakt door een merkwaardig, geel vehikel, zo gaven de ruwe verfstre- pen aan. Hij was kordaat naar het Tip? redactie@pzc.nl schadebedrijf gereden óm de scha de op te laten nemen en een af spraak te maken over het herstel. Bij het wegrijden sloeg het noodlot toe. Zijn mobieltje ging, hij keek naast zich, maar niet in zijn spie gel en haalde prompt de hele lin kerkant van zijn auto open langs een lantaarnpaal. De monteurs za gen het handenwrijvend gebeuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23