PZC 'Tranen gelachen om de mestkar' Duizenden meisjes Voedselbank worden ingeënt moet nee verkopen Brand treft woonproject jongeren 16 zaterdag XX xxxxxxxxx 2009 De Betekoppenstad, Sas van Gent, stond met carnaval vijf dagenop zijn kop. Geruchten dat de toe komst van het Sasse carnaval er niet goed uit ziet, drukte Jan Vereecken nadrukkelijk de kop in. „Carnaval krijg je nooit kapot. Vergelijk het met onkruid, het komt altijd terug." Jan Vereecken van de Pierewieten blikt terug op vijf dagen carnaval. Wat was voor jullie het hoogtepunt? „Dat is zonder meer de verlichte parade op dinsdagavond. Die trok een groot aan tal enthousiaste deelnemers. Voor de jan Vereecken - Leeftijd: 50 Woonplaats: Sas van Gent Carnavaisstichting: De Pierewieten Beroep: Eigenaar van een electrotechnisch installatiebedrijf. door Paul Begijn stoet vertrok werden tientallen verlichte ballonnen de lucht in gelaten. Een eerbe toon aan Robert Colpaert, die een paar jaar geleden is overleden. Colpaert is be noemd tot voorzitter voor het leven. Het zijn de kippenvelmomenten die het hem doen, niet de zatte momenten." Kwam jullie creatieve geest jullie nog van pas tijdens carnaval? „We hebben erg veel gelachen tijdens car naval. Op zaterdag gingen de Pierewieten als veeboeren de straat op. Uiteraard mochten de veekar en een polyester koe daarbij niet ontbreken. In de kar hadden we een laagje verse mest van zo'n tien centimeter gelegd. Maar daarboven lag stro zodat de mest niet zichtbaar was. Het moment dat zeven jonge dames in spierwitte rokjes in de mestkar doken, zal ik niet snel vergeten. Ze zaten helemaal onder en de witte rokjes waren zwart ge worden. We hebben daar tranen staan la chen. De dames zelf konden het niet waarderen." 'De verlichte parade was het hoogtepunt in Sas van Gent'. foto Camile Schelstraete Hoe kijkje terug op jullie zoveelste overwin ning in de stoet? „Het is geweldig dat we voor de twaalfde keer als winnaar uit de bus kwamen in de categorie groepen B. Het idee was vrij eenvoudig (een bus die van voor naar achter en van links naar rechts ging), maar de uitvoering was perfect. Het hoogtepunt van de stoet was de saamhorigheid bij de prijsuitreiking. Voor het eerst sinds jaren ging de hoofd prijs bij de grote wagens naar De Sloebers uit Philippine. Die jongens is het echt van harte gegund en alle verenigingen vierden feest met de Sloebers. Alle bou wers vormden een erehaag, die spontaan op touw was gezet. Ook zo'n.typisch kip penvelmoment." VIDEO VAN DE WEEK Feyenoord in Zeeland www.pzc.nl/video UW reacties: 418 Ook mantelzorger voor buren verdient zorgverlof ^G9H31% MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Negen doden bij vliegtuig ongeluk Schiphol (25 feb.) 2. Zeeuwse woningmarkt stort in (23 feb.) 3. Vliegtuig crasht bij Schiphol (25 feb.) IN BINNEN- EN BUITENLAND 'De bestuursrechter stelt feitelijk dat gemeente Goes onbehoorlijk bezig is geweest' Goesenaar Piet de Visser is tevreden met uitspraak over bomenkap Meer dan negenduizend meisjes in Zeeland in de leeftijd van 13 tot en met 16 jaar worden vanaf maandag 16 maart ingeënt tegen baarmoederhals kanker. De vaccinaties worden gege ven in Oostburg, Terneuzen, Hulst, Tholen, Zierikzee, Heinkenszand, Kruiningen, Goes, Middelburg en Vlis- singen. Foyer de Jeunesse, het pand voor begeleid zelfstandig wonen aan de Vlissingse Walst- raat is door brand ge troffen. Voor de 22 jon ge bewoners, ze ble ven allen ongedeerd, is vervangende woon ruimte geregeld. De voedselbanken in Zeeland kunnen vanaf volgende week amper meer eten uitdelen aan de zeshonderd klan ten. Bedrijven leveren door de reces sie minder aan het centrale magazijn in Rotterdam, terwijl extra hulp uit de regio uitblijft. In Zeeland zijn er vestigingen in Terneuzen, Goes, Mid delburg en Zierikzee. Obama spreekt volk moed in Boeing valt neer op weiland Donner wil lonen bevriezen Tijdens zijn eerste rede als president voor het Congres deed Barack Obama zijn best om de Amerikanen moed in te spreken. Hij zei beloofde hervormingen te zullen doorzetten in de zorg, de energiesector en het onderwijs. Obama zei dat het land ster ker uit de economische crisis zal komen. Nadat een Boeing van Turkish Airlines bij Schiphol uit de lucht viel werden negen doden geteld, drie bemanningsleden en zes passagiers. Het toestel viel in een wei land. Omwonenden wezen erop dat het ook op een woonwijk had kunnen belan den in deze dichtbevolkte omgeving. Minister Donner (Sociale Zaken) pleit er voor de lonen niet te laten stijgen. De vak bonden zijn daar tegen, vooral ook omdat onzeker is wat de regering verder onder neemt om de crisis te bestrijden. Donner bepleit ook deeltijd-WW waarbij mensen maximaal een jaar deels werkloos zijn. MAANDAG 2 maart In twee theaters in Goes begint een filmfestival dat in het teken staat van Afrika. DINSDAG 3 maart Bijeenkomst in Scheldetheater over openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen. WOENSDAG 4 maart In de diverse vestigingen van Albert Heijn kunnen kinderen voetbalplaatjes ruilen. DONDERDAG 5 maart Officiële opening van sleutel werkplaats voor jongeren aan Koudekerkseweg, Middelburg. VRIJDAG 6 maart Prins Willem-Alexander en prinses Maxima zijn in Middel burg voor afsluiting Pooljaar. Zeeuws-Vlaanderen presen teert zich voor tweede keer op de Emigratiebeurs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 140