Rust over begroting van De Koning' PZC-nieuwsflitsen ook op Twitter PZC Zaterdag 28 februari 2009 1 3 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbüs 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Voetbalrellen Op de Oude Markt in Enschede was het een ware voetbaloorlog. 'Jetzt geht's los', zo klonk het. De Mobiele Eenheid moest in actie ko men. Idioten die elkaar de hersens inslaan, de orde ontwrichten en schade toebrengen aan andermans bezittingen. Om maar te zwijgen over de impact die dit heeft op hen die hier niets mee te maken willen hebben. De instandhou ding van voetbaltempels, de inzet van de Mobiele Eenheid, het her stellen van de schade, de maat schappelijke ontwrichting, het komt allemaal op en voor reke ning van de belastingbetaler. Ver lichting en beestachtig uit je dak gaan, gaan hand in hand. Onze tijd laat dit volop zien. Het feno meen in Enschede is een leermo ment voor wie spuugt op het ver lichtingsmodel waar gezonde men sen ondergeschikt aan zijn ge maakt. Ga lekker ballen! G. Wondergem Prinsenhove 34, Middelburg Hospice Heel jammer, dat de heer G. Rood- hart, niet weet waar de gemeente raad in Goes op 19 februari 2009 over stemde. Niet over het hospi ce, maar over het wijzigen van het bestemmingsplan nieuwwest van 1997! Omdat de PvdA, GroenLinks en D66 de meerderheid niet heb ben in de raad konden ze de wijzi ging niet tegenhouden. De wijziging houdt onder meer in dat er óók een kantoor komt in de boomgaard bij het Tiendeplein. En dat per dag, als het kantoor in gebruik wordt genomen, er weer ruim veertig auto's, minstens twee keer per dag, de gevaarlijke bocht Randweg West en 's Heer Hen- drikskinderendijk zullen kruisen om het kantoor te bereiken! Over het hospice gesproken, daar had niemand iets tegen, alleen hadden we het liever op de plaats van het kantoor gesitueerd. Onze werkgoep 'Houdt Kavel Trimpe Groen' heeft vanaf mei 2008 gestre den voor onze mooie boomgaard en wij hebben een beetje inzicht, wat we niet lazen in de krant. M. Nijsse-Knol Weegbreepad 72, Goes Zalm brengt advies uit over koninklijk huishoudboekje. door Hans Jacobs DEN HAAG - Nooit meer heibel over de begroting van de koningin. Dat verwacht oud-minister Gerrit Zalm als het kabinet zijn gisteren uitgebrachte advies overneemt om de spelregels voor het huishoud boekje van het staatshoofd te ver anderen. „Het was ondoorzichtig", aldus Zalm. Duidelijk, helder en inzichtelijk, zo ziet Zalm de nieuwe wijze van financieel verslag doen, vergelijk baar met de begrotingen van mi nisteries. Zo kan de Tweede Ka mer meteen zien hoeveel ten be hoeve van het koningshuis wordt uitgegeven. De Kamer klaagde de laatste jaren voortdurend dat een goed overzicht ontbrak en eiste duidelijkheid. Posten„als huisves ting, beveiliging, transport, onder houd van zeilboot De Groene Draeck, personeel en staatsbezoe ken stonden verspreid over begro tingen van diverse ministeries. Als het advies van Zalm wordt overgenomen, is vanaf 2010 met één blik op de begroting van 'De Koning' (zoals de verantwoording van de bedragen voor het staats hoofd moet gaan heten) duidelijk waar het geld aan wordt besteed. „Het gaat om 39 miljoen", aldus Zalm. Niet veel vond hij. „Je moet voor het staatshoofd wat over heb ben." De minister-president is ver antwoordelijk voor die begroting. '39 miljoen is niet veel. Je moet voor het staatshoofd wat over hebben' De kosten van de paleizen (Noord einde, Huis ten Bosch en Amster dam), alle drie staatseigendom, blijven op de begroting van Vrom staan. Het gaat hier bijvoorbeeld om onderhoud en renovatie. De kosten van de beveiliging ko men ook niet in het huishoud boekje van de koningin, maar blij ven bij Binnenlandse Zaken en De fensie. „Dat gebeurt ook met de be- veiligingskosten van ministers en Kamerleden", aldus Zalm. „Boven dien zou je bij uitsplitsing van die kosten conclusies kunnen trekken over de beveiliging, en dat moet niet", zei Zalm. Ook in andere lan den staan de beveiligingskosten niet op de begroting van het staats hoofd zelf De begroting van 'De Koning' is voortaan onderworpen aan dezelf de begrotingsregels als de begrotin gen van ministeries. „Dus als er te-- korten zijn moeten die binnen de begroting worden goedgemaakt." Nieuwe internetfunctie voor het actuele Zeeuwse nieuws. door René Schrier Zit jij al op Twitter?, is een vraag die steeds vaker te ho ren is. Twitter is een inter nettoepassing die snel aan popula riteit wint. Mensen laten via de si te van TVvitter weten wat ze aan het doen zijn en brengen elkaar op de hoogte van leuke dingen, ar tikelen, foto's, filmpjes en andere zaken die ze tegen zijn gekomen. Mensen die een TWitter-account hebben aangemaakt, kunnen ande re mensen 'volgen'. Dat wil zeggen dat ze te lezen krijgen wat die mensen op. Twitter hebben gezet in een zogenaamde tweet. Op die manier kan het een interes sante bron van informatie zijn. Als niemand je volgt, kun je nog zo veel tweets maken: niemand zal ze lezen. En als je zelf niemand volgt krijg je ook geen tweets te lezen. Twitter wordt leuk als je een aan tal mensen volgt die in dezelfde dingen geïnteresseerd zijn als jij zelf en daar regelmatig een tweet van maken. Die andere 'Twitterati' zijn te vinden via de zoekfunctie van "IVvitter. Op die manier heeft TVvitter de functie van een sociaal netwerk. Daarnaast hebben ver schillende nieuwsleveranciers, (vak)bladen, kranten, omroepen, belangenverenigingen en politici Twitter ontdekt om snel hun infor matie te verstrekken. Opmerkelijke zaken worden tegen woordig erg snel via Twitter ver spreid. Zo beweerde de Ameri- Ook informatie over waar de krant mee bezig is of in voorbereiding heeft kaanse nieuwszender CNN dat ze woensdag via Twitter er achter kwam dat er bij Schiphol een Turks vliegtuig was neergestort. De eerste melding van de vliegtuig ramp stond inderdaad op TVvitter. Ook de (Zeeuwse) nieuwsflitsen van de PZC en de nieuwe meldin gen op de verschillende PZC web- logs zijn op Twitter te vinden. Steeds als een weblog aangevuld wordt, verschijnt daar een mel ding van op Twitter. Om dat te kunnen zien moet je dus wel eerst een twitter-account hebben (dat overigens gratis is: twitter.com) en vervolgens de PZC opzoeken (twitter.com/redactiepzc) en de PZC volgen. Net als op de website van de PZC www.pzc.nl is daar het actueelste nieuws snel terug te vinden. Aan de nieuwsflitsen van de PZC op Twitter is namelijk een link gekoppeld naar het hele be richt op de website. Verder wordt de Twitter-site van de PZC aange vuld met actuele informatie over de gang van zaken op en om de re dactie. Dingen waar de krant mee bezig is of in voorbereiding heeft. Of Twitter ons land verovert, moet nog blijken. In Amerika neemt de populariteit onder jongeren snel toe. In Nederland is minister Maxi me Verhagen een van de bekende fanatieke Twitterati. Internationaal staat wielrenner Lance Armstrong als enthousiast Twitteraar bekend. Zo ging het als een lopend vuurtje rond dat een van zijn fietsen gesto len was. Overigens worden ook wel veel onzinnige mededelingen via Twitter verspreid. \L'C6NS£y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13