Dilemma's van dertigers Kinderen geen bezwaar kijktip kijken luisteren Een Amsterdams makelaarskantoor is de arena van het nieuwste drama van Net 5. In Verborgen Gebreken draait het niet alleen om het behalen van de hoogste courtage, maar ook om algemeen menselijke problemen, door Bernice Breure zaterdag, 19.25 uur "i PZC zaterdag 28 februari 2009 Uitgerekend op de dag dat premier Jan Peter Balkenende aankondigt dat De Recessie daad werkelijk een feit is en kranten koppen dat de huizenmarkt volledig' in elkaar stort, presen teert Net 5 haar nieuwe dramaserie. Verborgen Gebreken speelt zich af op een makelaarskan toor in Amsterdam-Zuid dat in de eerste aflevering wordt platgebeld door kooplustige zoekers, en waar driftig tegen de concurrent wordt opgeboden tijdens een veiling. Vanaf overmorgen is te volgen hoe makelaarskantoor Apollo wordt gerund door de rivaliserende zussen Noor (Ricky Koole) en Puck (Jennifer Hofmann). Assistent-makelaar Joep (Frederik Brom) is de egocentrische vriend van Noor, manusje-van-alles Bram (Egbert-Jan Weeber) wacht zijn kans af ook eens een bezichtiging te mogen doen en de mys terieuze nieuwkomer met verborgen agenda heet Mouna (Maryam Hassouni). Ricky Koole 'Ik behoorde tot die groep die zijn geld op Icesave had gezet. Gelukkig heb ik het allemaal weer terug.' Het makelaarsbestaan is, zeker met de enorme waardestijgin gen van enkele jaren geleden en de huidige vrije val in het achterhoofd, een kwestie van hollen én stilstaan. Daarnaast kampt de gemiddelde huizenverkoper nogal eens met voor oordelen over zijn professie. Een 'maatje' van Frederik Brom (34), die zijn geld verdient als makelaar, pakte rap de tele foon toen hij over de nieuwste klus van zijn vriend hoorde. 'Ie gaat me toch niet zo cliché neerzetten?', klonk het be zorgd. Brom: „Aan een makelaar kleeft nu eenmaal het beeld van 'een beetje foute vent'. Zeker in combinatie met vastgoed en Amsterdam-Zuid, zoals in de serie. Dus ik kon hem niet helemaal geruststellen. Maar ik denk dat Verborgen Gebreken al met al best een realistisch beeld schept, alle palet ten komen aan bod. Ook de harde kleur. Het zou ook te on geloofwaardig zijn die kant weg te laten." De acteur vindt dat de financiële crisis mooi door de verhaal lijnen heen is geweven. „We beginnen als een geoliede ma chine en werken met een arrogantie van heb-ik-jou-daar. La ter begint het duimen draaien en darten op kantoor. En ko men de onderlinge spanningen. De vraagt dringt zich op: zijn we niet met te veel?" Het beoogde paradepaardje van Net 5 gaat vooral over de di lemma's van hippe dertigers. De makelaardij is slechts het decor, benadrukken de makers. Brom stelt dat 70 procent van de serie gaat om 'menselijke relaties en andere grote be slissingen die je in je leven neemt'. „Joep kampt met levens vragen als ieder ander, zoals: ga je je committeren aan ie mand? Zijn vriendin wil kinderen. Hoe emotieloos en macho iemand ook lijkt te zijn, ook zij moeten daar een keer doorheen." lennifer Hoffman (28), hoeft zich daar in ieder geval niet om te bekommeren. Twee jaar geleden kocht ze voor het eerst in haar leven een eigen huis. „Ik heb absoluut ver bo ven de vraagprijs geboden en dus betaald", vertelt ze eerlijk. „Maar ik baal er niet van. Het ligt er natuurlijk aan wat de markt gaat doen, maar als ik hier nog een tijdje blijf wonen, is er denk ik inderdaad niet veel aan de hand'. Wil ik binnen twee jaar verkassen, dan heb ik misschien wel een probleem pje." Hoffman weet zo te horen precies waar ze over praat. Ze De medewerkers van makelaarskantoor Apollo in de nieuwe Net5-serie Verborgen Gebreken (vlnr): Joep (Frederik Brom)Noor (Ricky Koole), Puck (Jennifer Hofmann), Mouna (Maryam Hassouni) en Bram (Egbert-Jan Weeber). foto CPD heeft dan ook als voorbereiding op haar rol van de bijdehan te Puck, bijgenaamd the queen of tricks, samengewerkt met een makelaar. „We willen dat het wel een beetje klopt wat we allemaal zeggen." Puck trekt de grens van wat wel of niet ethisch verantwoord is, wat ruimer dan haar zus Noor, legt ze uit. „Er is veel com petitiedrift. Ik zoek het in de trucjes, maar ondertussen is Noor de enige op kantoor die een licentie heeft." Hoffman schat zichzelf na het draaien van de eerste afleve ringen al in als 'een goede verkoper'. „Maar als makelaar moet je ook behoorlijk verstand hebben van bouwkundige zaken, en dat heb ik weer niet. Maar ik denk dat ik wel goed ben in het emotionele aspect van het vak. Bovendien heb ik uit de research nog wat goede trucjes opgestoken. Nee, die verklap ik niet. Want die zijn misschien nog bruikbaar voor de serie." Hoewel inmiddels bijna alle afleveringen van Verborgen Ge breken zijn gedraaid, wordt al gesproken over een tweede reeks. De hoofdrolspelers zijn in ieder geval gevraagd hun agenda's vrij te houden tot diep in de zomer. Dat wordt dus nog wel een tijdje dubbele diensten draaien voor Ricky Koole (36) die nu na de opnamen richting allerhande thea ters sjeest voor haar voorstelling waarin ze 'pareltjes uit de popmuziek' zingt. Daarna wacht haar rol in Sonny Boy, de Frederik Brom Jennifer Hoffman 'Ik heb absoluut ver boven de vraagprijs geboden en dus betaald. Maar ik baal er niet van.' 'Aan een makelaar kleeft nu eenmaal het beeld van een beetje foute vent.' tweede film die ze in een jaar tijd na Marco Borsato's Wit Licht gaat draaien. „Het komt opeens allemaal tegelijk", ver klaart ze. Maar voor een 'huizenmens' als zij, is de serie te leuk om te laten lopen. „Als ik niet kan slapen, ga ik huizen inrichten." Nee, ze gaat niet als een VT-Wonen-vrouw denk beeldig aan de slag met geurkaarsjes. „Maar ik fantaseer hoe fijn het zou zijn om een bad te hebben van waaruit je televi sie kunt kijken. Nu bedenk ik weer hoe fijn het zou zijn drie verdiepingen te hebben, en wat ik dan zou uitkiezen als mijn werkkamer. Dat is voor mij een vorm van ontspan ning." Ook Koole doet luchtig over de economische crisis die het vak van haar alter ego zo op zijn kop heeft gezet. „Ik vind dat de ontwikkelingen in het vastgoed de serie juist extra spannend makën. De telefoons gaan gaandeweg minder en onze bureaus worden steeds schoner. Persoonlijk had ik er meer last van, haha. Ik behoorde tot die groep die zijn geld op Icesave had gezet. Gelukkig heb ik het inmiddels allemaal weer terug." Verborgen Gebreken, maandag 2 maart, Net 5, 21.30 uur Reageren? redactie.media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 111