pikant duel Zaamslag met hangen en wurgen verder in beker Druk weekeinde voor Verbrugge PZC Vrijdag 27 februari 2009 33 Na zege op SC Emma mogen reserves op bezoek bij Kloetinge. door Barry van der Hooft DORDRECHT - De duels tussen Hoek en Kloetinge stonden in de hoofdklasse geregeld garant voor spektakel. Binnenkort staan de twee clubs na een tijdje weer eens tegenover elkaar, alleen komt Hoek dan met het tweede elftal. De reserves van de hoofdklasser re kenden gisteravond in het beker toernooi na een tumultueuze wed strijd af met SC Emma: o-i. Door de zwaarbevochten overwin ning in Dordrecht kan Hoek 2 zich nu opmaken voor een pikant duel. Het tweede elftal gaat op papier als underdog op bezoek bij eerste klasser Kloetinge. „Maar wij gaan daar wel naartoe om te winnen", zei trainer Marty Bekooy na af loop. „Ik wil er nog sterker op staan dan vanavond. Met ook Regi- lio Pinas, Jeroen van de Broeke en Kenneth Okorley erbij. Want als we winnen van Kloetinge spelen we in de kwartfinale thuis tegen ASWH ofVlissingen." Het duel tussen Kloetinge en Hoek 2 staat eigenlijk gepland voor aanstaande dinsdag, maar de Bevelandse club wil het duel liever op zaterdag 21 maart spelen. Gister avond was nog onduidelijk of Hoek daarmee akkoord gaat, want dan speelt het eerste elftal thuis te gen Bennekom. En kunnen dus minder spelers met het tweede meedoen. Het waren gisteravond in Dordrecht zorgen voor later, na een duel waarin Hoek voor rust verzuimde ruim afstand te nemen. De ploeg begon onrustig, vond na tien minuten het juiste ritme en kwam even later uit de eerste goe de aanval op voorsprong. Gert-Jan Hamelink passeerde op links zijn Op eenzame hoogte in Zeeland Dankzij de overwinning op SC Emma hebben de reserves van Hoek zich bij de laatste zestien in de districtsbeker geschaard. Daarmee overtreft de Zeeuws-Vlaamse pioeg Arnemuiden 2, dat twee seizoenen geleden pas in de vierde ronde sneuvelde tegen HW'24. Hoek 2 heeft nu nog twee zeges nodig om volgend seizoen mee te mo gen doen aan de KNVB-beker met profclubs. De vier halvefinalisten in de districtsbeker plaatsen zich daar automatisch voor. tegenstander en zijn voorzet werd door Björn Langeveld binnenge schoten. Na de snelle openingstref fer ging Hoek 2 beter voetballen, al leen verzuimde het om het duel al voor rust te beslissen. Langeveld raakte bij een snelle counter - na een prima redding van Hoek-doel- man Robin Francke - de paal. De save van Francke was één van zijn laatste acties, omdat hij kort daar voor bij een botsing geblesseerd was geraakt. Middenvelder Erwin van de Broeke nam na rust plaats tussen de palen. Hij keepte bekwaam, waardoor de 0-1 op het bord bleef en dat zorg de voor irritatie bij het hard spe lende Emma. De rode kaart viel echter aan de andere kant. Peter Hamelink trapte twee keer een bal weg na een fluitsignaal en moest vertrekken. Daarna sloeg de vlam in de pan, toen Emma-verdediger Hoek 2-trainer Bekooy: 'Ik wil er nog sterker opstaan dan vanavond' Desmond Martels zonder een bal in de buurt een doodschop aan Pa trick de Guchteneire uitdeelde. Het duel werd kortstondig ge staakt. Na de hervatting knalde Maarten van Rosevelt vanaf eigen helft bijna de 0-2 binnen. Em- ma-routinier Richard Smaal mikte daarna nog op de lat. Bekooy: „Dit was een echte bekerwedstrijd. Maar we hebben het onszelf wel onnodig moeilijk gemaakt." SC Emma-Hoek 2 0-1 (0-1). 15. Björn Langeveld 0-1. Scheidsrechter: A.J. Broere (Etten-Leur). Rode kaart (2x geel): 70. Peter Hamelink (Hoek 2). Ge le kaart: Emra Kaya, Marvin Pols (bei den SC Emma), Erwin van de Broeke en Remco Mullaert (beiden Hoek 2). Aantal toeschouwers: 75. Zeeuws-Vlamingen verslaan TSC pas na strafschoppen. door René van Stee ZAAMSLAG - Door een overwin ning na strafschoppen op TSC be kert Zaamslag dinsdag thuis in de achtste finale tegen zaterdag hoofdklasser Heerjansdam. De ze ge op TSC was dikverdiend, maar allerminst fraai. Na de reguliere speeltijd stond er gisteravond een stand van 1-1 op het scorebord. De Zeeuws-Vlamingen hadden de hele wedstrijd veel meer balbezit, maar verzuimden er met name in de eerste helft iets goeds mee te doen. De bezoekers uit Ooster hout stelden er heel weinig tegen over, maar ze kwamen in de 23e minuut wel op voorsprong. Dit ge beurde bij een corner vanaf rechts toén niemand bij Zaamslag oog had voor Kennith Kops. Volledig vrijstaand kopte de rechtsbuiten van TSC de bal bij de tweede paal eenvoudig tegen de touwen. Tot dan toe slaagde de thuisploeg er niet in om echt gevaar te stichten. Pas in de 36e minuut kwam het tot een gevaarlijk schot van Peter Dieleman. Na de rust deed een nog steeds niet groots spelend Zaamslag er een schepje bovenop. TSC kwam er nauwelijks meer aan te pas. De zondag-derdeklasser beperkte zich tot verdedigen en af en toe een uit val. Een ander belangrijk 'wapen' van de Oosterhouters was het voortdurend tijdrekken. De irrita tie bij Zaamslag nam daardoor toe. Toch hield de ploeg van trainer Ri- nus Zegers het hoofd redelijk koel. Vlak na rust was Zaamslag dicht bij de gelijkmaker, maar Peter Die leman zag zijn lob op de lat belan den. Even later kon Mario de Fouw een kopbal net niet de juiste richting meegeven. De aanvalsgolven van Zaamslag bleven voortduren, maar onder meer Jordy Bakker, Ugur Kahveci, Peter Dieleman' en Joris Radema kers zagen hun doelpogingen net over of naast gaan. Bovendien keepte TSC-doelman Bob Kiewiet een sterke partij. Na dik 88 minu ten moest hij echter toch capitule ren toen Joris Rademakers vanuit Zaamslag speelt dinsdag tegen hoofdklasser Heerjansdam in het bekertoernooi. De zaterdag-eer steklasser verslaat na strafschop pen TSC uit Oosterhout. een haast een onmogelijke hoë£ raakschoot voor de thuisploeg. Zo wat vanaf de achterlijn joeg hij bal ter hoogte van de rechterkant van het strafschopgebied tegen de tou wen. De stand 1-1 bleef gehand haafd, ook na tien minuten blessu retijd. De beslissende strafschop- penreek was niet eens spannend, want TSC miste er drie van de vier. Voor Zaamslag schoten Afc faro Pentury, Pepijn Rademakers en Mario de Fouw raak. Joris Rade makers miste. Uiteraard was Rinus Zegers opgeto gen over de zege van zijn ploeg. Met het oog op de belangrijke com petitiewedstrijd morgen tegen Ni- vo Sparta had hij gisteravond lie ver niet gespeeld. „In feite is het competitievervalsing wat de KN VB doet. Want met de wedstrijd tegen Heerjansdam erbij, spelen we drie wedstrijden in zes dagen. Ik vind dit onacceptabel", merkte hij terecht op. Zaamslag-TSC 1-1 (0-1). Zaamslag wint na strafschoppen met 4-3. 23. Kennith Kops 0-1, 88. Joris Rademakers 1-1. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Tommy Tissink, Ugur Kahveci (Zaamslag), Sander van der Horden (TSC). Aantal toeschou wers: 75. Morgen competitieduel, zondag dubbel in derde ronde bekertoernooi. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het driebandenteam van Verbrugge Terminals speelt morgen voor de competitie in Warmenhuizen tegen BC De Lief hebber. Een dag later wacht de dubbele bekerontmoeting in eigen huis tegen eredivisionist Ai Bil jarts. De gastheren van morgen staan vierde in de rangschikking, maar beschikken over een van de beste teams in deze poule. Probleem voor BC De Liefhebber is dat niet altijd in de sterkste opstelling kan worden gespeeld. Morgen is dat echter wel het geval. Het team komt met Murat Gokmen, Tom Beemsterboer, Herman Slikker en Ramazan Durdu aan tafel. De thuiswedstrijd eindigde eerder in 4-4 en toen had Verbrugge Termi nals de handen vol aan deze tegen stander. Glenn Hofman en Ronny Daniels verloren en Kees Wittens won met slechts een punt verschil. Het zegt alles over de krachtver houdingen tussen beide teams. Als deze klip wordt omzeild, komt het kampioenschap binnen hand bereik. Na dit karwei volgt zondag nog een mooie uitdaging. In de derde ronde van het bekertoernooi stuit Verbrugge in een dubbele ontmoe ting op Ai Biljarts uit Apeldoorn. Ai, derde van onder in de eredivi sie, lijkt vrijwel zeker van behoud en Verbrugge, koploper in de eer* ste divisie, stevent af op de titel en promotie. Addie Wiek, teamleider van de be zoekers, schat de winstkansen van zijn team in op 55 tegen 45 pro cent. De thuisploeg zal er alles aan doen die cijfers in hun voordeel om te keren. Verbrugge start met Martin Spoormans, Ronny Danië- ls, Glenn Hofman en Kees Wit tens, de bezoekers met Nick Zuij- kerbuijk, Dick van Uum, Henk Blauwblomme en Addie Wienk. Mocht de thuisploeg dit duel win nen, dan is een plaats in de bekerfi nale de beloning. De ontmoeting begint zondag om 13.00 uur in Ho tel Dallinga in Sluiskil. De return wordt aansluitend gespeeld. Hll Middelburg - Bergeijk (15.00 uur). Derde divisie groep 7: Arnemuiden - De Tref fers R (15.00 uur), TTC Middelburg 2 - Red Star'58 (15.00 uur). Jongens. Landelijk A, groep 3: Shot S - Scaldina, TTC Middelburg - Wanzl Bel- crum (15.00 uur). Zuid-West. Hoofdklasse A: SAR'72 - Ho- tak'68 2. Vrouwen. Eerste divisie, groep 1: SKF 2 - SAR'72. VOETBAL ZATERDAG Zaterdagvoetbal. Hoofdklasse B: Sparta Nijkerk-Hoek, Kozakken Boys-Bennekom, Spakenburg-GVW, Ajax-Geinoord, Jodan Boys-SDC Putten, Dovo-Volendam, Zwalu- wen'30-ljsselmeervogels. Eerste klasse C: Nivo Sparta - Zaamslag, VVGZ - Kloetinge, Achilles Veen - Rijs- oord, Nieuw Lekkerland - Roda Boys. Tweede klasse E: Dinteloord - SSV'65, WC68 - Oranje Wit. Derde klasse A: FC Dauwendaele - De Meeuwen. Vierde klasse A: Borssele - Cadzand, Spui - 's-Heer Arendskerke, SVD - Wemel- dinge. Vriendschappelijk: Ve^re-Bruse Boys (14.00 uur), Arnemuiden-AZW, Seroos- kerke-Terneuzense Boys, Duiveland-Wield- recht, SPS-Colijnsplaatse Boys, SKNWK- Hoedekenskerke, VCK-De Noormannen, Nieuwland-Kruiningen, Nieuwdorp-Vos- meer, Zierikzee-Tholense Boys (16.00 uur), Mevo-ZSC'62 (14.00 uur), WIK'57- Noad'67 2. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwenvoetbal. Eerste klasse A: Oost- kapelle - Jodan Boys, Smerdiek - Wartbur- gia 2. Derde klasse 803: Smerdiek 2 - SC Everstein, Kerkwijk - WIK'57. Vierde klas se 804: De Meeuwen - Wemeldinge, Wieldrecht - Patrijzen, Hardinxveld - RCS, Almkerk - Wolfaartsdijk. Vijfde klasse 806: Koewacht - Nieuwdorp 2, Walche ren - Nieuwland, Veere - Tholense Boys, Zaamslag - Dauwendaele 2. Vijfde klasse 807: Vosmeer - SSW. ZONDAG Zondagvoetbal. Eerste klasse C: Don gen - Geldrop, WSC - PSV, Nuenen - Best Vooruit, RCS - Theole. Tweede klasse E: Dubbeldam - Madese Boys, Haarsteeg - Oosterhout, RKDVC - Vlissingen. Derde klasseW. Steen - Goes. Vierde klasse A: Axel - Jong Ambon, Zeeland Sport - Breskens. Vierde klasse B: Odio - NSV, De Schut ters - Meto. Vijfde klasse A: Corn Boys - Schoondjke, Craauw - Hulsterloo, Croede - IJzendijke, Hoofdplaat - Sluiskil, Koewacht - Philippi ne, Terhole - Sluis. Vijfde klasse B: Lepelstraatse Boys- Vos-^ meer, Val Aan - Volharding, WW'67 - NVS, FC Moerstraten - Renesse, Kwaden- damme - Dreischor/Ouwerkerk - Lewe- dorpse Boys. Vriendschappelijk: HW24-RIA W. (12.00 uur), Patrijzen-Hansweertse Boys, Hontenisse-Robur. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwenvoetbal. Derde klasse 831: Steen - Kaaise Boys, Terneuzen - OW'67. Vierde klasse 841: Internos - Hulsterloo. Vijfde klasse 851: Cluzona - Axel, Vivoo 2 - Vogelwaarde. WATERPOLO ZATERDAG Mannen. Vierde klasse F: De Rog-De Schalde. UIT BASKETBAL New York. NBA: Indiana Pacers - Memphis Grizzlies 104-99, Philadelphia 76ers - Washing ton Wizards 106-98, New Jersey Nets - Chica go Bulls 111-99, Orlando Magic - New York Knicks 114-109, Utah Jazz - Minnesota Timber- wolves 120-103, New Orleans Hornets - De troit Pistons 90-87, Dallas Mavericks - Milwau kee Bucks 116-96, San Antonio Spurs - Port land Trailblazers 99-84, Denver Nuggets 0 At- latna Hawks 110-109, Charlotte Bobcats - Sa cramento Kings 98-91. BILJARTEN Poolbiljarten. Competitie Kanaalzone: The Riff-Beterdak 140-24, Dream Team-Milord 2 19-23, The Black Lions-Milord 1 27-8. Stand: The Black Lions 15-390, Milord 1 15-295, Be- terdak 13-265, The Riff 14-219, Milord 2 15-219, Dream Team 14-209. GOLF Kuta (Bali). Indonesisch Open. Stand na eer ste ronde: 1. Que (Fil) 64 slagen (-8), 2. Lascu- na (Fil), Dodt (Aus), Donaldson (Wal), Khan (Eng), Ramsay (Sch) en Carolan (Aus) 68; 116. o.a. Van der Valk 76. Bijz: Eerste ronde afgebro ken door regen. SKELETON Lake Placid. WK. Vrouwen, klassement na twee van de vier runs: 1. Trott (Dui) 1.52,29 (55,45-56,84), 2. Huber (Dui) 1.52,69 (55,70-56,99), 3. Lincoln-Smith (Aus) 1.52,80 (55,86-56,94), 4. Williams (GBr) 1.52,94, 5. Szymkowiak (Dui) 1.53,07, 6. Hollingswor^, (Can) 1.53,18, 26. Le Conté (Ned) 1.57,71 (58,63-59,08). TENNIS Dubai. Mannen. Kwartfinale: Djokovic (Ser/1) - Cilic (Kro/5) 6-3 6-4, Simon (Fra/3) - Santoro (Fra) 7-6 (3) 6-1, Ferrer (Spa/4) - Andrejev (Rus/6) 7-5 6-1, Gasquet (Fra) - Mur ray (GBr/2) walkover. Delray Beach (VSt). Mannen. Tweede ronde: Fish (VSt/1) - Spadea (VSt) 6-4 6-1, Christop- he Rochus (Bel) - Querrey (VSt/2) 6-4 6-1, Korolev (Rus) - Kendrick (VSt) 3-6 6-3 7-Sr Koubek (Oos) - Lu Yen-Hsun (Tai/8) 6-4 6-3. Acapulco (Mex). Mannen. Tweede ronde: Monfils (FRa/2) - Belluc^ (Bra) 7-6 (4) 6-7 (5) 6-1, Robredo (Spa/3) - Kim (VSt) 6-2 6-0, Al- magro (Spa/4) - Starace (Ita) 7-6 (1) 6-7 (5) 6-3, Acasuso (Arg/5) - Chela (Arg) 7-5 6-3, Gi- meno (Spa) - Montanes (Spa/6) 7-6 (5) 7-6 (5), Vassallo Arguello (Arg) - Granollers (Spa/7) 6-4 6-3. Köllerer (Oos) - Martin (Spa) 6-4 5-7 7-6 (4), Mayer (Arg) - Moya (Spa) 6-4 7-5. Acapulco (Mex). Vrouwen. Tweede ronde: Venus Williams (VSt/1) - Arn (Hon) 6-3 6-7 (3) 6-4, Johansson (Fra) - Garbin (lta/7) walk over, Pennetta (lta/2) - Parmentier (Fra) 6-1 6-3, Strycova (Tsj) - Suarez Navarro (Spa/^1 6-4 7-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75