Koegors is nog lang niet gestreden Ontwikkeling prijzen grond baart zorgen Muzikaal Podium in Grote Kerk Terneuzen Hoogste tijd voor onderzoek taxaties onroerend goed in Sluis z pzc Vrijdag 27 februari 2009 1 9 „Het ontwikkelen van de gronden om de skihal heen zal de attraCtieWaarde vergrotenProjectontwikkelaar Olivier Beherman „Laat ons dat maar achter gesloten deuren bespreken Wethouder Frank van Hulle evelop j Ooit leek de Koegorspolder dé Zeeuwse baggerbelt te worden. Dat ging niet door. Nu zijn er felle gevechten losgebarsten om de grond die kennelijk goud waard is. door Conny van Gremberghe Adri Dek, toenmalig ge deputeerde, was 't die een groot deel van de Koegorspolder in Ter- neuzen-zuid wilde inrichten als slibdepot. „Rijkswaterstaat wil het en dan gebeurt dat ook", sprak hij in de lift van het Temeuzense stad huis op weg naar weer een hoorzit ting. Acht miljoen kubieke meter vervuilde specie zou er in de Ter- neuzense polder worden ge dumpt. Ruim 65 hectare groot moest de immense put worden. Wat er zich de jaren erna allemaal op de Zeeuwse wateren en op de bodem heeft afgespeeld, is niet dui delijk, maar de te bergen specie nam met het schrijden van de tijd een steeds kleinere omvang aan. In 2003 werd niet meer gesproken van een depot van 65 hectare, maar van eentje half zo groot. Uiteindelijk ging het hele depot- verhaal, na een korte juridische strijd met het Rijk, niet meer door. Het depotplan had echter wel gezorgd voor een flinke wijzi ging van de eigendomsverhoudin gen in de 960 hectare grote polder. De slibberging pas te namelijk wel in de visie die de ge meente Terneuzen voor het polderge bied had ontwik keld. Het westelijk deel van de polder zou als zone voor milieubedrijven worden ingericht. Het zuidelijke deel was voor glastuinbouw be stemd, het meest oostelijke deel zou een groene bufferzone wor den en het noordelijke deel zou als slibberging worden bestemd en dwars door de polder heen was de nieuwe aan-en afvoerroute voor de tunnel bij Sluiskil gepland. Langs het tracé van de weg en om het slibdepot zou projectontwikke laar WinWind een flink aantal windturbines mogen plaatsen. Na veel vijven en zessen mocht Win- wind 22 windmolens in de polder bouwen. Ze staan er nu ook. De molenbouwer sprak voorts met de gemeente Terneuzen af dat de door WinWind verworven grond die niet voor het molenpark nodig was aan de gemeente overgedra gen zou worden voor dertig oude Rijkswaterstaat wil het en als waterstaat iets wil, dan gebeurt het ook" guldens per vierkante meter. Een toen alleszins redelijke prijs, die overigens recentelijk door Win Wind even werd aangevochten. Wethouder Frank van Hulle wilde over het geschil over prijzen in openbaarheid niets kwijt. „Laat ons dat maar achter gesloten deu ren bespreken", hield hij de com missie Ruimte voor. Toen eenmaal duidelijk was dat het slibdepot er niet meer zou komen, diende de Belgische projectontwikkelaar Eu- foto's Camile Schelstraete terneuzen - European Leisure De velopment (ELD), het bedrijf van de Vlaamse projectontwikkelaar Olivier Beherman, die in Terneu zen het skihalcomplex heeft gerea liseerd, heeft de voorbije twee jaar getracht grote percelen grond in de Koegorspolder te verwerven. Met de Oost-Zeeuws-Vlaamse ho- recafamilie Huisman werd over eenstemming bereikt over de aan koop van ruim dertig hectare grond naast het skihalcomplex, maar deze koop ging niet door, omdat betrokken partijen voorbij waren gegaan aan de rechten van een pachter. Ook een deal met een andere land eigenaar in de polder- over een lap grond van ruim drie hectare ging niet door. Beherman liet deze week weten dat nog steeds in te ropean Leisure Development van Olivier Beherman zich aan met het plan in het noordelijk polder gedeelte een skihal met een leis ure-en retailcentrum te willen bou wen. „Een voorziening die Zeeuws-Vlaanderen weer op de kaart zou zetten", wist Beherman. De skihal werd gebouwd en kreeg de naam Snowbase. Over de invul ling van de bijgebouwen wordt nog steeds gebakkeleid. Mocht gedeputeer de Harry van Wa- veren (ruimtelijke ordening) op kor te termijn beslui ten een verklaring van geen bezwaar af te geven voor de vestiging van grootschalige de tailhandel in het complex, dan zal Beherman niet aarzelen om meer gronden in de buurt te verwerven, iets wat hij al geprobeerd heeft, om -zoals hij zegt- 'de voorziening nog beter in de markt te zetten, omdat ontwikkelen van de gron den eromheen de attractie waarde zal verruimen.' De strijd om de poldergrond is dan ook nog lang niet gestreden. zijn voor meer grond in de polder. „De verkoop van de gronden rond om de skipiste kan geschieden on der de opschortende voorwaarde van het verkrijgen van alle beno digde vergunningen", stelde hij. Overigens is niet alleen Beherman in de ■Koegors geïntersseerd. Ook bouwbedrijf AM Zee-land heeft in middels vijf hectare in bezit. Ver der hebben verschillende boerenfa milies, de gemeente Terneuzen, het ministerie van Verkeer en Wa terstaat, WinWind, de familie Huisman, ING Winkels, Leisure Development Zeeland (tegenwoor dig HerSenco bv) kavels in het be zit. Volgens de Temeuzense wet houder Adhemar van Waes is er de laatste tijd sprake van 'een zorg wekkende ontwikkeling rond de grondprijzen'. Naast Snowbase en veel windmolens biedt de polder volop ruimte voor on der meer het calamiteitenoefencentrum en onderwijsvoorzieningen. door Frank van Cooten SLUIS - De fractie van Gemeentebe langen in de gemeenteraad van Sluis vindt het de hoogste tijd de taxatiemethode van het onroe rend goed eens zorgvuldig tegen het licht te houden. Volgens William Gijsel en Bram Basting van Gemeentebelangen zijn de aanslagen in het kader van de Wet Onroerende Zaken (WOZ) wederom fors gestegen. Aan de hand van de WOZ taxaties worden ook de aanslagen van het waterschap en verschillende heffin gen en belastingen berekend. Inwo ners denken volgens Gemeentebe langen dat de hoge taxaties te ma ken hebben met de slechte finan ciële positie van Sluis. „Terecht worden we hier op aange sproken door misnoegde burgers." Wat de fractie opvalt, is dat in veel gevallen met name de 'grondcom- ponent' gigantisch is gestegen met tientallen procenten. Er zijn vol gens Gemeentebelangen gevallen bekend waar grote percelen tuin van meer dan duizend vierkante meter als bouwgrond zijn aangesla gen. Een vierkante meter bouw grond is 180 tot tweehonderd euro per vierkante meter waard, veel meer dus dan een vierkante meter tuingrond. Het bureau dat bezwaren van in woners onderzoekt, is hetzelfde bureau dat eerder de taxatie ver richt heeft. Gemeentebelangen vindt het onbegrijpelijk dat het col lege met een dergelijke constructie ajtkoord kan gaan. Op 16 februari 2009 is ten laste van H.H. Meinema, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend aan het parket van de ambtenaar van het openbaar ministerie te Middelburg door N.A. Polderman, t.k.-gerechts- deurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging op diens inkomsten. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen door Wout Bareman terneuzen - Het bestuur van de Stichting tot behoud van de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneu zen heeft besloten ook dit jaar weer een groot aantal organisten uit te nodigen het kerkorgel te be spelen. Het 'orgelproject' bleek vo rig jaar zo'n succes dat het dit jaar wordt gecontinueerd. Het plan om tweemaal per maand een organist te laten spelen, bleek overigens organisatorisch te hoog gegrepen. De stichting biedt de or ganisten nu de mogelijkheid hun optreden uit te breiden met onder steunende musici of vocalisten. Het bestuur heeft inmiddels ook toezeggingen binnen van organisa toren van andere evenementen, die gebruik willen maken van de Grote Kerk. Het gaat onder meer om het volksdansfestijn Folkart (29 tot en met 31 mei), het pop koor Eigenwijs (9 mei), het Jazzfes tival (5 en 6 juni), de Haringparty (12 juni) en (nog zonder datum) het leugdorkest van de Vliegende Hollander, het ShantyfeStival en Toonbeeld. Jaap de Zeeuw van de stichting: „Binnenkort presenteren we het complete programma. Het ziet er allemaal prachtig uit. We proberen op deze manier het be houd van het religieus erfgoed in Terneuzen te stimuleren." Gezel schappen en individuele artiesten kunnen zich nog melden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67