De strijd om grond in Sluis onderzoekt leefbaarheid dorpen Raad Terneuzen moet met visie samenhang in plannen brengen Man met hond taslo m was 1 8 Vrijdag 27 februari 2009 PZCZ De skihal is duidelijk een voorziening die Zeeuws-Vlaanderen weer helemaal Op de kaart kan zetten. Projectontwikkelaar Olivier Beherman De Koegorspolder is een gebied met enorme potenties, zo blijkt nu. Inwoners spreken zich uit over onderwerpen in enquête. door Frank van Cooten SLUIS - Inwoners van de tien klein ste dorpen in West-Zeeuws-Vlaan- deren spreken zich uit óver de leef baarheid in hun dorp. Gemeente Sluis, Woongoed Zeeuws-Vlaande ren en de provincie Zeeland hou den een leefbaarheidsonderzoek. Alle inwoners van 15 jaar en ouder in Cadzand, Eede, Groede, Hoofd plaat, Nieuwvliet, Retranchement, Schoondijke, Sint Kruis, Water landkerkje en Zuidzande krijgen vanaf vandaag een vragenlijst in de bus. Voorzieningen in dorpen staan on der druk en de bevolking neemt af Deze enquête is bedoeld om er Getuigen gezocht van aanrijding Terneuzen TERNEUZEN - De politie in Terneu zen is op zoek naar getuigen van een aanrijding, woensdagmiddag op het parkeerterrein bij winkel centrum Zuidpolder in Terneu zen. Bij terugkeer uit het centrum ontdekte de eigenaar van een paars-groene Mazda dat zijn auto was beschadigd, maar dat de dader was verdwenen. De politie ver zoekt eventuele getuigen te bellen naar 0900-8844. Wereldreis voor Sasse verhalenschrijfster SAS VAN CENT - De Sasse Sacha Mattheeuws heeft een reis om de wereld gewonnen met een duik- verhaal voor sporthandel Lazywa- ve en Duikmagazine. De belevenis sen van de Sasse op haar vakantie in het Maleisische Kapalai, opgete kend in een prettige en beeldende schrijfstijl, was volgens de jury het beste van de 107 inzendingen. Het verhaal wordt gepubliceerd in nummer 3 vairDuikmagazine. Walter Boussen (70) plotseling overleden SINT-JANSTEEN - Op 70-jarige leef tijd is woensdag plotseling Walter Boussen overleden. Hij was bijna vijftig jaar lid van toneelvereniging Camere St. Jan ten Steene, als ac teur en decorbouwer en de laatste veertien jaar als hoofdman. Verder maakte hij zich verdienstelijk voor de schuttersvereniging St. Jan en het carnaval. De uitvaart is dins dag vanaf 11.00 uur in de parochie kerk van Sint-Jansteen Dat Schouwen-Duivelandse gezin zag hem dagelijks voorbijkomen met z'n viervoeter, die man uit de buurt. 'Man met hond', werd-ie al snel genoemd. Toen de heer des huizes in het café kreeg te horen dat 'die man met die hond uit jouw buurt' was over leden, vond zijn vrouw het wel zo fatsoenlijk om even een condolean- achter te komen wat de inwoners belangrijk vinden voor hun dorp. In de enquête komen diverse on derwerpen aan bod. Voorbeelden zijn werk en opleiding, vrijetijdsbe steding en cultuur, veiligheid en woonomgeving. Verder wordt gevraagd naar de twee belangrijkste onderwerpen waaraan de gemeente moet wer ken om de leefbaarheid in stand te houden. Hoewel op enkele plaatsen in de enquête persoonlijke vragen wor den gesteld, is de anonimiteit van de invuller gegarandeerd. De dorpsraden brengen de vragen lijsten rond en halen ze ook weer op. De ingevulde lijst kan tot 15 maart ook in een verzegelde stem bus worden gestopt. De presentatie van de voorlopige uitkomsten is in mei. Cursus vakantie Frans in Den Dullaert Hulst hulst - Mariëlle Vleeshouwers geeft vanaf woensdag 25 maart in Den Dullaert in Hulst acht lessen vakantie Frans. De cursus is prak tijkgericht, maar gaat verder dan het bestellen van een pilsje op een terras. Er wordt ingegaan op situa ties die men als toerist niet voor ziet en die dan voor taalproble men kunnen zorgen. De cursus kost 90,00 euro. Info via Mariëlle Vleeshouwers (0114-320751). Wilhelminatocht rond grensdorp Eede EEDE - De stichting Dorpsraad Ee de houdt zondag 8 maart de Wil- helminawandel- en fietstocht ter herdenking van de 60-jarige her denking van de grensoverschrij ding van koningin Wilhelmina na de bevrijding. Er kan meegedaan worden over afstanden van 6, 12 en 25 kilometer. Inschrijven kan vanaf 8 uur in De Hof van Eede. De tochten gaan door de polders rond Eede, Maldegem en Adegem. Vijftigste meezingdag in Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK - 't Kerkje van El- lesdiek viert zondag de vijftigste meezingmiddag in Ellewoutsdijk. Engel Reinhoudt presenteert het programma en Lenie Stokman be geleidt de zang op piano. Op de ju bileumaflevering van de meezing middag verzorgt het duo Follie a Deux (mandoline en* accordeon) twee keer een instrumentaal inter mezzo. Het feestje begint om 14.30 uur, entree vier euro. Tip? redactie@pzc.nl ceberichtje bij de getroffen familie in de bus te gooien. Ze was bijna op haar bestemming, toen ze abrupt stilhield. Voor haar neus stond 'man met hond' nietsvermoedend de tuin te schoffelen. Er bleken nog een heleboel andere 'mannen met hond' in de buurt te wonen: door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De plannen, die op dit moment in Terneuzen worden ontwikkeld, moeten beter op el kaar worden afgestemd. CDA-frac- tievoorzitter Henk Siersema vindt niet alleen overleg nodig tussen de verschillende initiatiefnemers, maar de gemeente zelf moet in een visie ook de samenhang tus sen de verschillende plannen aan geven. Siersema ziet daarin een taak voor de gemeenteraad. Hij wil zo'n visie samen met andere fracties formuleren en dat moet uiteindelijk resulteren in een initia tief-raadsvoorstel aan de raad. Vorige week presenteerde project ontwikkelaar Lafoma de plannen voor de Kennedylaan en inmid dels heeft ook projectontwikkelaar Leijten zijn ideeën voor de Kop van de Noordstraat aan de gemeen te gepresenteerd. Siersema: „Maar tussen de initiatiefnemers van bei de plannen is er nog geen enkel overleg geweest. Dat vind ik zorge lijk, want beide gebieden grenzen aan elkaar. Daar is gewoon afstem ming noodzakelijk." Hetzelfde geldt volgens hem voor de plannen van dezelfde Leijten Groep om op de kop van de Nieuwstraat een hotel te bouwen. Voor het belendende gebied aan de Scheldedijk wordt een ambiti eus plan ontwikkeld voor de Veer haven en omgeving. Ook met een hotel. „Dus ik denk, dat als je een plan lanceert voor een hotel, je dat met de ontwikkelaars van het Veerhavenplan moet afstemmen." Leijten wil in Terneuzen ook de Markt aanpakken. Over de invul ling lopen de meningen van B en W uiteen van 'te ambitieus' tot 'niet ambitieus genoeg'. Volgens Siersema is er een eenduidige reac tie nodig. Een ander voorbeeld is volgens hem de discussie over nut en noodzaak van een doorbraak van de Noordstraat naar het Arse naalplein om de aantrekkelijkheid van het gebied te verhogen. Tenslotte moet het Infocentrum Binnenstad in de Nieuwstraat af stemming zoeken met de VW.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66