éeI
iDTiïtïït
Belangrijkste wedstrijden
pil
Samenstelling peloton 2009
4
Protour
Procontinentaal
PZC Vrijdag 27 februari 2009 3 1
28 Omloop Het Nieuwsblad (Bel)
1 Kuurne-Brussel-Kuurne (Bel)
6-8 Driedaagse van West-Vlaanderen (Bel)
8-15 Parijs-Nice (Fra)
11-17 Tirreno-Adriatico (Ita)
18 Nokere-Koerse (Bel)
21 Milaan-Sanremo (Ita)
22 Eneco Ronde van het Groene Hart (Ned)
25 Dwars door Vlaanderen (Bel)
28 E3 Prijs Vlaanderen-Harelbeke (Bel)
28-29 Critérium International (Fra)
29 Brabantse Pijl (Bel)
31-2/4 Driedaagse De Panne-Koksijde (Bel)
4 Hel van het Mergelland (Ned)
5 Ronde van Vlaanderen (Bel)
6-11 Ronde van Baskenland (Spa)
8 Gent-Wevelgem (Bel)
12 Parijs-Roubaix (Fra)
13 Profronde van Drenthe (Ned)
13 Rund um Köln (Dui)
14 Parijs-Camembert (Fra)
15 Scheldeprijs (Bel)
15-19 Ronde van Aragon (Spa)
19 Amstel Gold Race (Ned)
22 Waalse Pijl (Bel)
25 Arno Wallaard Memorial (Ned)
26 Luik-Bastenaken-Luik (Bel)
26 Ronde van Noord-Holland (Ned)
28-3/5 Ronde van Romandië (Zwi)
1 Rund um den HenningerTurm (Dui)
2 Ronde van Overijssel (Ned)
5-10 Vierdaagse van Duinkerken (Fra)
9-31 Ronde van Italië (Ita)
13 Batavus Prorace (Ned)
16 Dutch Food Valley Classic (Ned)
16-24 Olympia's Tour (Ned)
27-31 Ronde van België (Bel)
d
3-7 Ronde van Luxemburg (Lux)
7-14 Dauphiné Libéré (Fra)
12-14 Delta Tour Zeeland (Ned)
13-21 Ronde van Zwitserland (Zwi)
17-21 Ster Elektrotoer (Ned)
27-28 NK wielrennen in Landgraaf (Ned)
kJi I 3ÊÊP f i
4-26 Tour de France (Fra)
1 Clasica San Sebastian (Spa)
18-25 Eneco Tour (Ned/Bel)
27 NK tijdrijden in Zaltbommel (Ned)
29-20/9 Ronde van Spanje (Spa)
12 Parijs-Brussel (Bel)
16 Grote Prijs van Wallonië (Bel)
18 Kampioenschap van Vlaanderen (Bel)
11 Parijs-Tours (Fra)
13 Nationale Sluitingprijs Putte-Kapellen (Bel)
17 Ronde van Lombardije (Ita)
Het nieuwe wielerseizoen is weer van start
gegaan. Wij brengen u een overzicht van de
belangrijkste koersen en wielrenners.
AG2R La Mondiale (Fra)
Ploegleider: Vincent Lavenu.
Belangrijkste renners: Vladimir
Efimkin (Rus), Sébastien Hinault
(Fra), Tadej Valjavec (Slv).
Astana (Kaz)
Ploegleider: Johan Bruyneel.
Belangrijkste renners: Lance Arm
strong (VSt), Alberto Contador (Spa),
Andreas Klöden (Dui), Levi Leipheimer
(VSt), Haimar Zubeldia (Spa).
Bbox Bouygues Telecom (Fra)
Ploegleider: Jean-René Bernaudeau.
Belangrijkste renners: Johann
Tschopp (Zwi), Thomas Voeckler
(Fra).
Caisse d'Epargne (Spa)
Ploegleider: Eusebio Unzue.
Belangrijkste renners: Oscar Pereiro
(Spa), Luis Leon Sanchez (Spa),
Alejandro Valverde (Spa).
Cofidis, Le Crédit en Ligne (Fra)
Ploegleider: Eric Boyer.
Belangrijkste renners: Samuel
Dumoölin (Fra), David Moncoutié
(Fra), Aleksandr Oesov (WRu).
Euskaltel - Euskadi (Spa)
Ploegleider: Miguel Madariaga.
Belangrijkste renners: Mikel
Astarloza (Spa), Egoi Martinez (Spa),
Samuel Sanchez (Spa).
Francaise des Jeux (Fra)
Ploegleider: Mare Madiot.
Belangrijkste renners: Sandy Casar
(Fra), Sébastien Chavanel (Fra),
Sébastian Joly (Fra).
Fuji-Servetto (Spa)
Ploegleider: Alvaro Crespi.
Belangrijkste renners: David Canada
(Spa), David De La Fuente (Spa),
Daniele Nardello (Ita).
Garmin - Slipstream (VSt)
Ploegleider: Jonathan Vaughters.
Belangrijkste renners: Magnus
Backstedt (Zwe), Julian Dean (NZe),
Hans Dekkers (Ned), Martijn
Maaskant (Ned), David Millar (GBr),
Christian Vandevelde (VSt), Bradley
Wiggins (GBr), David Zabriskie (VSt).
Lampre (Ita)
Ploegleider: Giuseppe Saronni.
Belangrijkste renners: Alessandro
Ballan(lta), Pietro Caucchioli (Ita),
Damiano Cunego (Ita).
Liquigas (Ita)
Ploegleider: Roberto Amadio.
Belangrijkste renners: Ivan Basso
(Ita), Daniele Bennati (Ita), Roman
Kreuziger (Tsj).
Quick-Step (Bel)
Ploegleider: Patrick Lefevere.
Belangrijkste renners: Tom Boonen
(Bel), Steven de Jongh (Ned), Stijn
Devolder (Bel), Addy Engels (Ned),
Wouter Weylandt (Bel).
Oscar Freire
Rabobank(Ned)
Ploegleiding: Harold Knebel, Erik
Breukink, Adri van Houwelingen, Erik
Dekker, Frans Maassen, Jan Boven.
Renners: Mauricio Alberto Ardila
(Col), Lars Boom, Graeme Brown
(Aus), Stef Clement, Bram de Groot,
Mare de Maar, Juan Antonio Flecha
(Spa), Rick Flens, Oscar Freire (Spa),
Juan Manuel Garate (Spa), Robert
Gesink, Mathew Hayman (Aus),
Pedro Horrillo (Spa), Dmitri
Kozontsjoek (Rus), Sebastian
Langeveld, Tom Leezer, Paul Martens
(Dui), Denis Mentsjov (Rus), Kóós
Moerenhout, Bauke Mollema,
Grischa Niermann (Dui), Nick
Nuyens (Bel), Joost Posthuma, Kai
Reus, Tom Stamsnijder, Bram
Tankink, Laurens ten Dam, Maarten
Tjallingii, Jos van Emden, Pieter
Weening.
Thomas Dekker
Silence-Lotto (Bel)
Ploegleider: Geert Coeman.
Belangrijkste renners: Mario Aerts
(Bel), Christophe Brandt, Thomas
Dekker (Ned), Michel Elijzen (Ned),
Cadel Evans (Aus).
Team Columbia - High Road (VSt)
Ploegleider: Bob Stapleton.
Belangrijkste renners: Mark
Cavendish (GBr), Bernhard Eisel
(Oos)^Bert Grabsch (Dui), George
Hincapie (VSt), Kim Kirchen (Lux),
Michael Rogers (Aus).
Team Katoesja (Rus)
Ploegleider: Stefano Feltrin.
Belangrijkste renners: Laszlo Bodrogi
(Hon), Vladimir Karpets (Rus),
Robbie McEwen (Aus), Gert
Steegmans (Bel).
Team Milram (Dui)
Ploegleider: Gerry van Gerwen.
Belangrijkste renners: Gerald Ciolek
(Dui), Robert Förster (Dui), Servais
Knaven (Ned), Wim Stroetinga
(Ned), Niki Terpstra (Ned), Fabian
Wegmann (Dui).
Team Saxo Bank (Den)
Ploegleider: Bjarne Riis.
Belangrijkste renners: Kurt-Asle
Arvesen (Noo), Fabian Cancellara
(Zwi), Karsten Kroon (Ned), Andy
Schleck (Lux), Frank Schleck (Lux),
Jens Voigt (Dui).
TM"
iibmMCS
Skil-Shimano (Ned)
Ploegleiding: Iwan Spekenbrink,
Marloes Poelman, Piet Hoekstra,
Rudi Kemna, Merijn Zeeman.
Renners: Fumiyuki Beppu (Jap), Ji
Cheng (Chn), Roy Curvers, Bert de
Backer (Bel), Koen de Kort, David
Deroo (Fra), Mitchell Docker (Aus),
Yukihiro Doi (Jap), Theo Eltink,
Simon Geschke (Dui), Floris
Goesinnen, Jonathan Hivert (Fra),
Steve Houanard (Fra), Thierry
Hupond (Fra), Cyril Lemoine (Fra), Jin
Koen de Kort (links) en Theo Eltink
Long (Chn), Piet Rooijakkers, Albert
Timmer, Kenny van Hummel, Tom
Veelers, Robert Wagner (Dui).
Vacansoleil (Ned)
Ploegleiding: Daan Luijkx, Michel Corne-
lisse, Hilaire Van der Schueren. Renners:
Borut Bozic (Slv), Matteo Carrara (Ita),
Baden Cooke (Aus), Wim de Vocht (Bel),
Reinier Honig, Johnny Hoogerland, Sergei
Lagoetin (Oez), Björn Leukemans (Bel),
Clément Lhotellerie (Fra), Gerben Löwik,
Marco Marcato (Ita), Wouter Mol, Martin
Mortensen (Den), Jens Mouris, Matthé
Pronk, Bobbie Traksel, Thijs van Ameron-
gen, Arnoud van Groen, Frederik Veuche-
len (Bel), Aart Vierhouten, Lieuwe Westra.
HMp»
:»ra8iA*l