Lord nodigt Wilders opnieuw uit Autorondreis THÜRINGEN en SAUERLAND KRAS,NL Schoolmeisje heeft lucratief hijhaantje als prostituee Het beste van twee streken in 1 reis! BOEK ONLINE of bel 0900 -9697 5 6 I Vrijdag 27 februari 20Q9 PZC Hezbollah-j ournalist kennelijk wel welkom in Groot-Brittannië. door onze correspondent Yolanda Bobeldijk LONDEN - De Britse Lord Pearson zal Geert Wilders opnieuw uitno digen in Groot-Brittannië. Hij wil de beslissing van de Britse rege ring om Wilders te weren via de rechter ongedaan laten maken. De ze week werd bekend dat Ibrahim Moussawi, een Libanese journalist die sterke banden heeft met de ex tremistische Hezbollah-organisa- tie, wel welkom is in Engeland. Jac- qui Smith, de Britse minister van Binnenlandse Zaken, kwam hier door deze week onder vuur te lig gen. Het Nederlandse PW-Kamer- lid werd geweerd omdat hij de 'harmonie in de Britse gemeen schap in gevaar zou brengen'. Barones Neville-Jones van de Con servatieve Partij vindt dat de over heid met twee maten meet. Lord Pearson noemt het 'onbegrijpe lijk'. Volgens Neville-Jones, de schaduwminister voor Veiligheid, moeten voor iedereen dezelfde re gels gelden. Zij heeft de regering gevraagd om Moussawi te weren omdat hij een 'bekende extremist' is die 'antisemitische uitspraken heeft gedaan'. Ibrahim Moussawi houdt volgen de maand op de Universiteit van Londen een toespraak over de poli tieke islam. Hij heeft al twee keer eerder in Groot-Brittannië lezin- Het Britse Hogerhuislid Lord Pearson wil Geert Wilders op nieuw uitnodigen, nu blijkt dat een Hezbollah-journalist wel welkom is in Groot-Brittannië. gen gegeven. Beide malen maakte de Conservatieve Partij hier be zwaar tegen. Moussawi ontkent an tisemiet te zijn. Volgens de Lon- dense universiteit moet zijn toe spraak politici en bestuurders dui delijk maken wat Hezbollah pre cies inhoudt. „Had hij op enig mo ment een racistische uitspraak ge daan, dan zou hij niet zijn uitgeno digd", aldus een woordvoerder. Maar Lord Pearson, die twee we ken geleden de film Fitna zonder Wilders in het Hogerhuis moest vertonen, staat versteld. Hij wil nu van de Britse regering weten hoe veel moslims er bij de Home Offi ce, immigratiedienst en adviesra den werken. „Teveel moslims beïn vloeden onze parlementsleden." De Britse regering is sterk afhanke lijk van electorale steun vanuit de moslimgemeenschappen in Bir mingham, Bradford en het oosten van Londen, denkt hij. „We had den veel verder moeten gaan in de discussie rond Wilders. Ik ga hem daarom opnieuw uitnodigen en een groot debat organiseren. Het gaat namelijk niet alleen om hem, maar over de rol van moslims in de westerse beschaving." LONDEN - Een Brits schoolmeisje van vijftien jaar heeft met haar bij baantje als prostituee in twee maanden omgerekend 15.600 euro verdiend. Een leraar ontdekte de voor een schoolmeisje ongebruikelijke bij verdienste, toen hij in haar school tas condooms, glijmiddel en gege vens aantrof van het bureau waar voor zij in de weekeinden werkte. Na een telefoontje van de school troffen politieagenten duizenden Britse ponden aan op de zolder bij het meisje thuis. Een rechtbank be sloot dat het geld naar de overheid moet. Politieagenten arresteerden een 46-jarige man en een 44-jarige vrouw op verdenking van het aan zetten tot kinderprostitutie, maar zij werden na korte tijd vrijgela ten. Tegen het 15-jarige schoolmeisje zijn geen strafrechtelijke stappen ondernomen. LAHORE - Aanhangers van oppositieleider en oud-premier Nawaz Sharif protesteren bij het re gionale parlement van de Pakistaanse provincie Punjab. Woensdag bepaalde het hooggerechtshof in Islamabad dat Sharif geen politiek ambt meer mag bekleden. Wegens een veroordeling had hij niet aan de verkiezingen mogen deelnemen. Bij demonstraties elders in Pakistan sneuvelden au to's en winkelruiten. foto K. Chaudary/AP Genieten van Duitse cultuur en natuur? Dat kan nu wel heel voordelig met KRAS.NL! Want bij ons boekt u al een 8-daagse rondreis naar het mooie Thüringen en Sauerland vanaf slechts 149, inclusief ontbijt. Boek nü en ga genieten van al het moois van deze streken! THÜRINGEN EN SAUERLAND Tijdens deze rondreis kunt u zelf bepalen wat u gaat bekijken! U verblijft namelijk 4 nachten in Pentahotel Gera**** in Thüringen en 3 nachten in Mercure Hotel Hagen****. Kiest u voor deze vakantie, neem dan zeker uwwandelschoenen mee want in deze fraaie streken met overweldigende natuur moet u zeker gewandeld hebben! Thüringen is hét wandelparadijs bij uitstek! Een absolute must is de Rennsteig-route. Deze unieke route loopt over de bergkam van het Thüringer Woud en is met haar 168 km de hoogstgelegen wandelroute van Duitsland. Tijdens deze tocht heeft u vergezichten als vanuit een vliegtuig! De streek kent ook fraaie steden als Jena en Erfurt. Vervolgens verblijft u in het geliefde Sauerland, ook wel 'Land der Duizend Bergen' genoemd. Dit is een prachtig gebied met afwisselende landschappen van bossen, bergen waarom zou je verder zoeken en meren. U kunt de omgeving verkennen door een mooie fiets- of wandeltocht te maken. Neem ook eens een kijkje bi] de bezienswaardige stad Dortmund en het vestingstadje Attendorn met de druipsteengrotten. PENTAHOTEL GERA**** Dit luxe 4-sterren hotel ligt in één van de mooiste delen van Gera. Het comfortabele hotel beschikt o.a. over een lobby, restaurant, wellnesscenter met o.a. sauna, solarium, fitnessruimte (allen gratis), whirlpool en gratis parkeergelegenheid. Dat wordt genieten! MERCURE HAGEN**** Het 4-sterren Mercure Hagen ligt vlakbij het centrum van Hagen en beschikt o.a. over een restaurant, bar, overdekt zwembad (gratis), sauna, solarium en gratis parkeergelegenheid. Aankomstdata: ma. van 6/4 t/m 26/10 8 dagen April-september v.a. 169 Oktober v.a. 149 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Reserverings- kosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/50520

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6