Te Zandekerk in race voor 'mooiste kerk' Kou voor Vliethoeve is grotendeels uit de lucht s PZC Vrijdag 27 februari 2009 23 Stichting KIK meldt Kloosterzande aan voor wedstrijd NCRV-radio. door Wout Bareman KLOOSTERZANDE - Het zou een prachtig verjaardagscadeau zijn, als het 8oo jaar oude kerkje van Hof te Zande in Kloosterzande. De stichting Kerk in Klooster (KIK), die zich bekommert om het lot van het kerkgebouwtje en het bre der toegankelijk wil maken door middel van bijvoorbeeld kunst- en cultuuruitingen, heeft zich bij de NCRV aangemeld als deelnemer aan de verkiezing van de Mooiste Kerk van Nederland. Het radioprogramma NCRV Plaza gaat in heel Nederland op zoek naar het kerkgebouw dat om wel ke reden dan ook het meest tot de verbeelding spreekt. De kerken worden per provincie geselecteerd. Wekelijks kiest een jury een top drie uit de aanmeldingen en uitein delijk dingen drie kerken mee naar de eretitel. Via www.plaza.ncrv.nl kunnen luisteraars van Plaza tot vrijdag 3 april om 12.00 uur hun stem uitbrengen. De vakjury kent op Eerste Pinksterdag de titel toe. Op 31 oktober bestaat het karakte ristieke kerkje precies 800 jaar. De historie gaat terug tot de tijd van l^j Het achthonderd jaar oude her- vormde kerkje van Hof te Zande in Kloosterzande wordt stukje bij beetje opgeknapt. „Een verbor gen juweeltje". de Cisterciënzer monniken, die de oorspronkelijke kapel stichtten. De monniken van abdij Ten Duinen in Koksijde gaven door de jaren heen Oost-Zeeuws-Vlaanderen ge stalte. Vanwege die historische band heeft de stichting KIK nu ook contact met het abdijmuseum KLAVERBLAD ZEELAND Zorggebruiker of zorgverlener? Wij zijn benieuwd naar uw ervaringen met patiëntenrechten. Doe mee met de meidactie 1 WtMMfniip- daar om te komen tot grensover schrijdende samenwerking in het kader van het behpud van het Cis- tenziër erfgoed. De stichting heeft plannen voor restauratie van Cis- terziënmuur. Er ligt ook een herin richtingsplan voor de binnenring van de uithof Raad Noord-Beveland staat niet onwelwillend tegenover internaat. door Moeke van der Jagt WISSENKERKE - De directeuren van Tender en AZZ, Coen Dresen en Hein Abbing, zijn er gisteravond in geslaagd de kou voor een groot deel uit de lucht te nemen over de vestiging van een jeugdinternaat in De Vliethoeve in Kortgene. Hield de gemeenteraad bij de aan vang van een informatieve verga dering nog een slag om de arm over de vraag of een informatie avond zou worden gehouden voor de inwoners van Geersdijk en Kort gene, na de presentatie was het ze ker dat de avond er zou komen. Ook willen alle fracties kijken in Oosterhout, waar een internaat op dezelfde leest geschoeid naar tevre denheid draait. De vragen waarmee de raad zat, waren dezelfde als die van de in groten getale opgedraafde inwo ners van de twee dorpen. Gaat het om criminele jongeren? Is het een soort gevangenis? Hoeveel overlast is er te verwachten, en in hoeverre schiet Noord-Beveland ermee op? Dresen en Abbing legden uit dat het zeker niet om criminele jonge ren gaat maar om kinderen tussen 12 en 18 jaar die om uiteenlopende redenen mislukking op teleurstel ling hebben gestapeld en op wie de ouders de grip kwijt zijn. De kinderen hebben een prikkelarme omgeving nodig maar ook hun ouders en sociale netwerk. Dat ze tot nu toe ver weg in jeugdgevange nissen werden opgesloten, heeft de 1\veede Kamer ertoe gebracht snel geld beschikbaar te stellen. Omdat de kinderen aan hun be handeling en scholing in gesloten heid beginnen en stapsgewijs vrij heid moeten verdienen, blijft over last uiterst beperkt. Wie zijn vrij heid niet aankan, wordt terugge plaatst in de geslotenheid. Per kind, AZZ en Tender willen een maximum van vijftig kinde ren in Kortgene, lopen in een der gelijk internaat 1,7 begeleiders rond. Die worden zoveel mogelijk in de buurt gerecruteerd. Alle fracties spraken er hun teleur stelling over uit dat het plan ver keerd is begonnen door de mis communicatie vanuit de provin cie. Gedeputeerde George van Heukel- om belde de gemeente een half uur voor de aanvang van de pers conferentie. De gemeenteraad be treurde het dat juist in een dossier als dit, de schijn is gewekt dat de gemeente, maar ook de inwoners van de dorpen, met de plannen overvallen zijn. WEEKEND Zaterdag 28 februari en zondag 1 maart 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. Profiteer van extra voordeel met uw zorgpas boven op de tot 20% korting van Specsavers. De vergoe ding van uw zorgverzekeraar samen met de korting van Specsavers kan maar liefst oplopen tot 350 euro! Specsavers werkt samen met vrijwel alle zorg verzekeraars. Kiest u bij Specsavers voor een bril of contactlenzen dan levert dat met uw zorgpas altijd veel voordeel op. Zelfs als u geen recht heeft op een vergoeding krijgt u bij Specsavers tot 20% korting*! Wij zoeken graag voor u uit wat de vergoeding van uw zorgverzekeraar is. Specsavers kan deze vergoe ding trouwens in veel gevallen rechtstreeks bij uw verzekeraar claimen. U hoeft dat bedrag dan niet voor te schieten. Dit geldt ook voor hoortoestellen. Door onze goede samenwerking kunnen wij deze aanbieden vanaf 0 euro! Vraag in de winkel naar de mogelijkheden binnen uw polis. Of ga naar www.specsavers.nl om uw voordeel te berekenen. www.specsavers.nl Deze korting geldt niet in combinatie met andere acties. Diefstal grote sorteergrijpers LEWEDORP - Aan de Noord Kraay- ertsedijk bij Lewedorp zijn dins dag tussen 6.00 en 23.00 uur twee sorteergrijpers gestolen. Ze moeten met groot materieel meegenomen zijn, want de grij pers wegen per stuk 850 kilo. Ze stonden bij Lewedorp voor werk zaamheden. Voorbijgangers kan de diefstal van de grijpers niet zijn ontgaan, denkt de politie. De politie Die roept getuigen op zich te melden. Dat kan via telefoonnummer 0900-8844. Kringloopwinkel houdt uitverkoop in Tholen THOLEN - De Kringloopwinkel Tho len heeft zaterdag extra uitver koop. Alle artikelen in de uitver koop krijgen nog een extra korting van 25 procent. De winkel is zaterdag van 9.30 uur tot 15.30 uur geopend. Sinds kort is de zaak ook elke tweede woens dag van de maand open van 9.00 uur tot 11.30 uur. Tijdens de openingstijden kunnen ook goederen aangeboden wor den. De kringloopwinkel is te vin den aan de Wattstraat 1, op indus trieterrein Slachtveld in Tholen. Het Hof te Zande-kerkje is 's avonds feëriek verlicht. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59