Helderheid over stacaravans karpetten lengte x breedte x hartstocht IE Bouw pand Cios stilgelegd Vrijwilligers in workshopkaravaan 'De Piraat' Lichtplan Goes blijft intact Surrender speelt in verpleeghuis Cornelia s pzc Vrijdag 27 februari 2009 21 Gemeenteraad zoekt naar meer ruimte voor kampeerondernemers. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland wil dat het Rijk snel duidelijkheid verschaft over de maximale oppervlakte van bouwvergunningsvrije stacara vans. Wethouder Ad Verseput is van plan volgende week een brief te sturen aan het ministerie van Vrom (volkshuisvesting, ruimtelij ke ordening en milieu) waarin hij aandringt op 'duidelijkheid op zeer korte termijn'. Vooralsnog lijkt het er op dat de vaststelling van landelijke regels nog een jaar op zich laat wachten. Wat de raad betreft mag de maximale afmeting van stacaravans die bouwvergun- ningsvrij mogen worden neergezet in ieder geval omhoog. De voltalli ge gemeenteraad pleitte, gistera vond bij de bespreking van de Kampeernota, voor een oppervlak- temaat van maximaal 75 vierkante meter. Nu wordt nog uitgegaan van 55 vierkante meter voor een kampeermiddel en 75 vierkante meter voor een kampeerhuisje. De Kampeernota bleek de gemoede ren nog volop bezig te houden. Via vijf moties en twee amende menten probeerde de gemeente raad er meer ruimte voor kampeer ondernemers uit te slepen. Tame lijk eensgezind: alleen het winter kamperen en een motie van LSD bedoeld om meer snelheid in de procedure te krijgen, kregen stem men tegen. De door de WD inge diende motie om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van winterkamperen op zowel re guliere als niet-reguliere kampeer terreinen viel bij GroenLinks noch het college in de smaak. Het aan dringen bij de provincie op ruim ere mogelijkheden werd door Ver seput betiteld als 'nutteloze excerci- tie'. Wel is hij bereid na te gaan of m De gemeente Schouwen-Duive- land dringt er bij het Rijk op aan snel duidelijkheid te verschaffen over de afmetingen van bouwver gunningsvrije stacaravans. er winterkampeermogelijkheden zijn op bijvoorbeeld een land schapscamping. Verseput moet daarnaast onderzoek instellen naar de eventuele gevolgen van het los laten van het maximum (nu 70 procent) aan permanente stand plaatsen. B W kiezen voor de verplichting om een deel van de plaatsen toeristisch te houden - omdat dat de diversiteit, investe ringsbereidheid en de uitgaven ten goede komt. Dat is nog maar de vraag, vindt de raad. Vaste gasten verblijven langer op het eiland en investeren - aldus LSD - daardoor ook in kapper en sportvereniging. Bovendien zijn campinghouders mans genoeg om zelf commercieel goede keuzes te maken. ZIERIKZEE - Alleen maar oudjes waar geen fut in zit? Echt niet. Verpleeghuis Cornelia in Zierikzee is meer dan dat. Dat blijkt wel uit het concert dat de Zeeuwse rockgroep Surrender gisteravond in de recreatiezaal van het verpleeghuis heeft gege ven. „Er zitten hier best veel jongeren", maakt hoofd facilitaire dienst Marian Hijzelendoorn kor te metten met een groot vooroordeel. Naast zes tig psychogeriatrische bedden (dementerende ouderen) telt Cornelia zestig somatische (van her senbloeding tot herstel na nieuwe heup) en der tig bedden voor mensen met een niet-aangebo- ren hersenletsel. Daar zitten ook veel jonge men sen bij. „Met het activiteitenprogramma probe ren we ieder wat wils te bieden. Er gebeuren hier zoveel leuke dingen. Maar een concert van Sur render? Dat is wel bijzonder." foto Ronald den Dekker - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Constructietekening voor gebouw van twee verdiepingen ontbrak. door Frank Balkenende goes - De gemeente Goes heeft af gelopen week de bouw van een nieuw pand voor sportopleiding Cios stilgelegd. Daardoor is de bouw, die deze week is hervat, en kele dagen vertraagd. De gemeente greep als toezicht houder op het bouwproject in om dat de constructietekening voor de prefab-vloeren van het twee ver diepingen tellende gebouw ont brak. Achteraf bleek dat het om een storm in een glas water ging. „Die tekeningen zijn dezelfde dag bij de gemeente gedeponeerd, maar het kost natuurlijk tijd om ze te beoordelen. Dat is inmiddels gebeurd en de bouw kan gewoon verder. Formeel had de gemeente gelijk, maar er was feitelijk weinig aan de hand", zegt directeur Maar ten Sas van woningcorporatie RWS die het Cios-pand bouwt en straks verhuurt aan ROC Zeeland. De nieuwbouw op het parkeerter rein bij Sportpunt Zeeland verlost het Cios van twee locaties in Goes. In september zitten alle studenten aan de Zwembadweg. Het nieuwe gebouw kost 5,7 miljoen euro. door Frank Balkenende goes - Dit voorjaar schijnt er nieuw licht op de Goese Grote Kerk en het oude stadhuis aan de Grote Markt. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten het lichtplan door te zetten en daar 95.000 euro aan te spenderen. Om dat Goes waarschijnlijk de broek riem moet aanhalen, heeft het col lege overwogen het verlichtings plan uit te stellen en zo een ton te bezuinigen. „Dat kan echter niet omdat de voorbereiding al in te vergevorderd stadium is", zegt bur gemeester Dick van der Zaag. Op initiatief van stichting StichSicht, die Goese mooie gebouwen en blikvangers in het licht zet, heeft Goes een masterplan laten maken. ZIERIKZEE - Vrijwilligers op Schou- wen-Duiveland kunnen 'instap pen' in de workshopkaravaan van Scoop en het Welzijnshuis Schou- wen-Duiveland. Op 7 april wor den drie workshops in het MFC in Zierikzee gehouden; variërend van het aansturen en motiveren van vrijwilligers (al dan niet in de zorg) tot de workshop Grenzen aan vrijwilligerswerk. De behoefte aan professionele scholing onder vrijwilligers is groot, weet so ciaal-cultureel werker Krijnie Ni- kolic-Padmos van het Welzijns huis uit ervaring. Vorig najaar orga niseerde het Welzijnshuis een druk bezochte bijeenkomst over omgaan met geld binnen vrijwilli gersorganisaties. De nu in aan tocht zijnde workshopkaravaan is door Scoop op poten gezet in het kader van de Zeeuwse weken van de vrijwilliger. Er zijn maar een be perkt aantal plaatsen beschikbaar. Opgeven vóór 15 maart bij het Welzijnshuis: 453444. bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57