Korter werken tot 2i maart 'De hele business class is dood' Boeren voor 'Kosten beveiliging en paleizen niet in begroting van koningin' Provo Grootveld (76) overleden 4 Vrijdag 27 februari 2009 PZC Minister Donner verlengt regeling werktijdverkorting. den haag - Minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken ver lengt de regeling voor werktijdver korting tot 21 maart. De regeling kan ook eerder ophouden als er voor die datum afspraken zijn ge maakt met werkgevers en de vak beweging over een vervangende re geling waarmee noodlijdende be drijven hun personeel tijdelijk minder kunnen laten werken met behulp van WW-uitkeringen. Dat heeft Donner gisteren geschre ven in een brief aan de Tweede Ka mer. Begin deze week maakte de CDA-minister bekend dat hij de sluitingsdatum van 1 maart voor werktijdverkorting zou verschui ven omdat hij met sociale partners komende maand een akkoord hoopt te sluiten Tot eind vorige week zijn 511 ver zoeken van bedrijven om hun per soneel tijdelijk minder te laten werken via de werktijdverkorting toegewezen. De minister heeft al tijd gezegd dat de regeling alleen bedoeld is om de eerste schokgolf van de crisis op te vangen. Maxi maal kan voor 20.000 voltijdsba- nen, ofwel 760.000 uur, een be roep worden gedaan op de rege ling. Daarvan is nu ruim 600.000 uur benut. Donner hoopt half maart een centraal akkoord te slui ten over loonmatiging en andere arbeidsvoorwaarden met sociale partners om de gevolgen van de kredietcrisis op te vangen. Zo zou den werkgevers straks met deel- tijd-WW hun personeel een jaar lang minder kunnen laten werken met behulp van uitkeringsgeld. Als het aan de MBO Raacf, de branche-organisatie voor het mid delbaar beroepsonderwijs, ligt moet de sollicitatieplicht voor werklozen plaatsmaken voor een scholingsplicht. Scholing vergroot de kansen van werkzoekenden. Volgens voorzitter Jan van Zijl van de MBO Raad heeft verplicht solli citeren weinig zin in een snel slechter wordende arbeidsmarkt. Minister Donner denkt nog niet aan vervanging van de sollicitatie plicht door een scholingsplicht. den haag - De miljoenen die ge moeid zijn met het beveiligen van de koninklijke familie en het on derhouden van de paleizen mo gen niet toegerekend worden aan de begroting van het Koninklijk Huis. Dit staat in een advies over een begroting dat oud-minister Gerrit Zalm vandaag presenteert, aldus RTL Nieuws gisteren. Zoals de kosten van beveiliging van Kamerleden niet worden toe gerekend aan de begroting van de Tweede Kamer, zo dienen de bevei- ligingskosten van het Koninklijk Huis in nieuw op te stellen boek houdregels ook niet aan de konin gin te worden toegerekend. Bovendien zou het precies vermel den van dit bedrag inzicht kunnen geven in de mate en manier van beveiligen. PETER N STRAATEN 'VINDCJE- HE-T riou NIET kjresbL-LIKOAA- IEX)ÉR£_ fi\JONP /AE.T Z-O'N VÊR-VË-LÊ* WUF opüEScH£&pr T£ Z.ITTSN/ Robert de Knecht overleefde zijn tweede crash binnen een week. door Yolanda Sjoukes zevenbergen - De eerste crash was donderdag 19 februari. „Ik vloog voor zaken van Istanbul naar Irak. Tijdens het taxiën voel den we twee grote klappen en sloeg de Airbus van Atlajet achter over. We moesten snel het vlieg tuig uit wegens brandgevaar, 's Avonds ben ik met een ander toe stel naar Irak gevlogen." Zes dagen later overleeft Robert de Knecht (60) uit Dordrecht de twee de crash, van Turkish Airlines bij Schiphol. Een wonder, zegt de di recteur van het Zevenbergse wind- turbinebedrijfMainwind. 'De dikke man die voor mij zat was erg stil. Is hij dood?' „Ik vlieg altijd business class. Maar dit stuk niet want ik vond het ta rief van Turkish Airlines te hoog. Wat denk je? De hele business class is dood." Hoe voelt het om te overleven? „Ik zit onder de pijnstillers vanwe ge een gekneusde knie en een ge hechte hoofdwond. Mijn mobiele telefoon is kwijt. Mijn kleren zijn kapot. Mijn auto staat nog op het vliegveld. En ik leef Ja, ik leef Ik ben donder dag maar even thuis gebleven. Ei genlijk moest ik door naar Buenos Aires." Wat staat u bij van de crash? „De staart ging eraf Toen klapten we.neer. Ik heb mijn jasje nog aan gedaan en heb mijn computer en koffertje gepakt. Toen ben ik naar buiten gekropen. Het bloed gutste uit mijn hoofd. Ik kon nauwelijks staan en niks zien. Ik ben nog te ruggekropen om mijn bril te zoe ken. Er lagen mensen buiten. Dood. Ge wond. Ik kon er niet heen. Een am bulance heeft me naar het zieken huis gebracht." Wat houdt u het meeste bezig? „De dikke man die voor mij zat was erg stil. Is hij dood? Ik neem mij voor om nóóit van mijn leven meer business class te vliegen. En om voortaan bij de vleugel te zit ten, want daar is een vliegtuig dus stevig. En ik heb héél erg veel vra gen. Dat worden er alleen maar meer." Wat wilt u weten? „Wie vergoedt mijn schade? Maar vooral: waarom is het vliegtuig neergestort? Ik geloof niets van dat verhaal over kerosinetekort. Toen we omlaag zakten, gaf de pi loot vol gas om omhoog te ko men. Dat kan niet zonder kerosi ne. Bovendien lagen de motoren na de crash verderop, wat ook bete kent dat er veel kracht in zat. Ik weet door mijn werk iets van wind. Volgens mij vielen we, om dat het vliegtuig te weinig snel heid had. Dan verlies je draag kracht." Volgende week weer vliegen? „Ja. Economy Class, met een iets duurdere vliegtuigmaatschappij." schiphol - Een passagiersvliegtuig vliegt plaatst en er wordt onderzoek gedaan. hoofddorp - Agrariërs en Schip hol moeten goed afspreken hoe te handelen bij een volgend vliegtui gongeluk rond de luchthaven. Dat vindt belangenorganisatie Meer- Boeren na het ongeluk met Tur kish Airlines. „Als zo'n vliegtuig naast een baan neerkomt, is de kans 99 procent dat-ie in boerenland landt. En dan is het goed als agrariërs weten wat Hirsch Ballin negeert EU-advies over Caruda jakarta - Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie heeft deze week op werkbezoek in Indonesië een EU-advies genegeerd door te vlie gen met Garuda Indonesia. De Eu ropese Unie heeft Garuda op een zwarte lijst van onveilige maat schappijen staan. De maatregel werd in 2007 van kracht, nadat in korte tijd twee vliegrampen plaats vonden in Indonesië. amsterdam - Robert Jasper Groot veld, provo-voorman, kunstenaar en zelfverklaard magiër, is in de nacht van woensdag op donder dag op 76-jarige leeftijd in een ver pleeghuis in Amsterdam overle den. Grootveld organiseerde in de jaren zestig de beroemde 'happenings' op het Spui. Onder de zelfbedach te titel antirookmagiër voerde hij actie tegen roken. Ook mag hij zich de bedenker noe men van in het water drijvende tuinen en het wittefietsenplan. „Robert Jasper Grootveld heeft in de jaren zestig het straatbeeld in Amsterdam totaal veranderd met zijn beweging", aldus goede vriend en filmmaker Herbert Cu- riel. Vader en zoontje dood bij 'familiedrama' den haag - Een 39-jarige vader en zijn 5-jarige zoon zijn gisteren dood aangetroffen in hun woning in Den Haag. In het huis werd ook een dode hond gevonden. De oor zaak is nog onbekend, maar de po litie spreekt van een familiedrama. De echtgenote, die niet thuis was, sloeg alarm toen zij in de woning hun hond zag liggen die niet rea geerde op aanbellen. Dode door explosie op schip op Nederrijn amerongen - Door een explosie op een vaartuig op de Nederrijn bij Amerongen zijn gisteren twee mannen zwaargewond geraakt. Een van hen overleed gisteravond aan zijn verwondingen. Hij was ne gentien jaar. Het duo verrichtte on derhoudswerkzaamheden aan een lichtboei toen zich door nog onbe kende oorzaak een ontploffing voordeed. km a ntotaalinrichter voor uw kantoor! 'Bezit' u deze topstoel nog niet?!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4