Zeeland dat is nog de vraag Handtekeningenactie voor voedselbanken pure noodzaak geworden' Bouw pand sportopleiding Cios in Goes even stilgelegd woondecoratie Modder heeft ook z'n voordeel B PZC Vrijdag 27 februari 2009 1 9 door Carmen van Zijl wolphaartsdijk - De crisis bij de voedselbanken gaat Wendy Mut- saers uit Wolphaartsdijk aan het hart. Na het nieuws dat zo'n zes honderd mensen geen volledig pakket meer kunnen krijgen, vond ze het tijd voor actie. Daarom is zij een online handtekeningenactie begonnen. Mutsaers wil de hand tekeningen aan minister Klink van Volksgezondheid overhandigen. Mutsaers: „De regering en de pro vincies erkennen het probleem nog niet. Vandaar dat ik er op deze manier aandacht voor vraag." Het magazijn van Zeeuwse voed selbanken in Rotterdam kampt met grote tekorten omdat bedrij ven door de economische recessie veel minder goederen leveren. De SP- en D66-afdelingen in Goes ondersteunen de actie van Mut saers, maar concrete plannen zijn er nog niet. Er komt ook steun uit de onverwachte hoek. Voetbalver eniging W Wemeldinge schenkt de opbrengst van de voetbalclinic van afgelopen maandag, 387,50 eu ro, aan de voedselbank. Voor meer informatie over de actie: http://havz.come2me.nl. foto Willem Mieras meter enorm. Dat scheelt zo'n honderdduizend megawatt." Als een oplossing voor de radar- problematiek nog lang op zich laat wachten, kan het consortium be sluiten een park met molens van 62 meter neer te zetten. „Die keus ligt bij de initiatiefnemers", zegt Kloet. Het is vooralsnog de bedoe ling dat het nieuwe park er in 2012 komt. Het voorontwerp-bestem mingsplan en het milieueffectrap port liggen vanaf donderdag 5 maart tot 1 april ter inzage op de gemeentehuizen van Reimers- waal, Bergen op Zoom en Woensd- recht. Binnenkort is ook de websi te www.windparkkreekraksluis.nl online. Op 23 maart is er om 20.00 uur een informatie- en inspraakbij eenkomst in dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. laatste jaren omlaag gegaan, waar door het niet meer zo aantrekke lijk zou zijn. „Dat is jammer", stelt Hopmans. „Ze hebben de mond vol over groene energie, maar als puntje bij paaltje komt, handelen ze daar niet naar." Desondanks denken de vier agra riërs, die voor hun 'windactivitei- ten' samen een bedrijf hebben op gericht, er geen moment aan om hun deelname aan het plan Kreek rak in te trekken. „Wij gaan hoe dan ook door", stelt Hopmans. „Ei genlijk hebben de meeste agrariërs tegenwoordig geen keuze meer. Een nevenactiviteit is pure nood zaak geworden." Vijftigste meezingdag Muziekgevecht op 2nd Kringloopwinkel houdt in Ellewoutsdijk influenz Heinkenszand uitverkoop in Tholen ellewoutsdijk - 't Kerkje van El- lesdiek viert zondag de vijftigste meezingmiddag in Ellewoutsdijk. Engel Reinhoudt presenteert het programma en Lenie Stokman be geleidt de zang op piano. Op de ju bileumaflevering van de meezing middag verzorgt het duo Follie a Deux (mandoline en accordeon) twee keer een instrumentaal inter mezzo. Oude en nieuwere hits pas seren de revue. Wie een speciaal lied wil zingen, kan dat doorgeven via 0113-351317. Het feestje begint om 14.30 uur, entrgp \$ipr<epjfc>. heinkenszand - Vier Bevelandse rockbands en één grungerockband uit Zeeuws-Vlaanderen nemen het vanavond tegen elkaar op in de vierde voorronde van poppodium 2nd influenz in jeugdsoos Achter de Stenge in Heinkenszand. Het gaat om: Scarabee, Persona Non Grata, Flying Nemesis, special act The Hollow Men en No Offence. Het 'muziekgevecht' begint om 20.00 uur. Entree vijf euro, of in de voorverkoop drie euro. Bezoe kers kunnen gratis met de bus van uit Goes en door.Bqj^ele. door Frank Balkenende goes - De gemeente Goes heeft af gelopen week de bouw van een nieuw pand voor sportopleiding Cios stilgelegd. Daardoor is de bouw, die deze week is hervat, en kele dagen vertraagd. De gemeente greep als toezicht houder op het bouwproject in om dat de constructietekening voor de prefab-vloeren van het twee ver diepingen tellende gebouw ont brak. Achteraf bleek dat het om een storm in een glas water ging. „Die tekeningen zijn dezelfde dag bij de gemeente gedeponeerd, maar het kost natuurlijk tijd om ze te beoor delen. Dat is inmiddels gebeurd en de bouw kan gewoon verder. For meel had de gemeente gelijk, maar er was feitelijk weinig aan de hand", zegt directeur Maarten Sas van woningcorporatie RWS die het Cios-pand bouwt en straks ver huurt aan ROC Zeeland. De nieuwbouw op het parkeerter rein bij Sportpunt Zeeland verlost het Cios van twee locaties in Goes. In september zitten alle studenten aan de Zwembadweg. Het nieuwe gebouw kost 5,7 miljoen euro. nieuw- en sint joosland - Een tractor is bezig om de Nieuwlandseweg bij Nieuw- en Sint Joosland moddervrij te houden. Toch heeft het slik ook voor delen voor de inwoners. De modder lijkt sluipverkeer af te schrikken. Veel automobilisten volgen de omleidingsborden richting Goes en rijden niet het dorp in om bij Arnemuiden de snelweg op te gaan. foto Lex de Meester tholen - De Kringloopwinkel Tho len heeft zaterdag extra uitver koop. Alle artikelen in de uitver koop krijgen nog een extra korting van 25 procent. De winkel is zaterdag van 9.30 uur tot 15.30 uur geopend. Sinds kort is de zaak ook elke tweede woens dag van de maand open van 9.00 uur tot 11.30 uur. Tijdens de openingstijden kunnen ook goederen aangeboden wor den. De kringloopwinkel is te vin den aan de Wattstraat 1, op indus trieterrein Slacljtveld in,Tf)olen. Op 16 februari 2009 is ten laste van H.H. Meinema, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend aan het parket van de ambtenaar van het openbaar ministerie te Middelburg door N.A. Polderman, t.k.-gerechts- deurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging op diens inkomsten. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur- waarde rkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Dorpsstraat 59 Wemeldinge maandag gesloten aj££igi33;ri£q jfiowsg Bestaande molens worden vervangen Uitbreiding met l nieuwe molens Donja Odijk Locatie windturbinepark Oosterschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43