PZC!i7 Kou Vliethoeve deels uit de lucht 18 en 19 Man met hond Senioren testen conditie Vrijdag 27 februari 2009 Bij de Kreekraksluizen komt een nieuw windmolenpark Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Een dijkblok- dat beter is voor het milieu Raad Noord-Beveland staat niet onwelwillend tegenover internaat. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - De directeuren van Tender en AZZ, Coen Dresen en Hein Abbing, zijn er gisteren avond in geslaagd de kou voor een groot deel uit de lucht te nemen over de vestiging van een jeugdin ternaat in De Vliethoeve in Kortge- ne. Hield de gemeenteraad bij de aanvang van een informatieve ver gadering nog een slag om de arm over de vraag of een informatie avond zou worden gehouden voor de inwoners van Geersdijk en Kort- gene, na de presentatie was het ze ker dat die avond er zal komen. Ook willen alle fracties kijken in Oosterhout, waar een internaat op dezelfde leest geschoeid, naar te vredenheid draait. De vragen waarmee de gemeente raad zat, waren dezelfde als die van de in groten getale opgedraaf de inwoners van de twee dorpen, Gaat het om criminele jongeren? Is het een soort gevangenis? Hoe veel overlast is er te verwachten, en in hoeverre schiet Noord-Beve land ermee op? Dresen en Abbing legden uit dat het zeker niet om criminele jonge ren gaat maar om kinderen tussen 12 en 18 jaar die om uiteenlopende redenen mislukking op teleurstel ling hebben gestapeld en op wie de ouders de grip kwijt zijn. De kinderen hebben een prikkelarme W* De kou lijkt uit de lucht voor jeugdinternaat Vliethoeve in Kortgene. De overlast blijft be perkt, omdat kinderen stapsge wijs vrijheid moeten verdienen. omgeving nodig maar ook hun ouders en sociale netwerk. Dat ze tot nu toe ver weg in jeugdgevange nissen werden opgesloten, heeft de Tweede Kamer ertoe gebracht snel geld beschikbaar te stellen. Omdat de kinderen aan hun be handeling en scholing in gesloten heid beginnen en stapsgewijs vrij heid moeten verdienen, blijft over last uiterst beperkt. Wie zijn vrij heid niet aankan, wordt terugge plaatst in de geslotenheid. AZZ en Tender willen een maxi mum van 50 kinderen in Kortge ne. Per kind zullen in het ge plande internaat 1,7 begeleiders rondlopen. Die worden zoveel mo gelijk in de buurt gerecruteerd. Alle fracties spraken er hun teleur stelling over uit dat het plan ver keerd begonnen is door de mis communicatie vanuit de provin cie. Gedeputeerde George van Heu- kelom belde de gemeente een half uur voor de aanvang van de pers conferentie. De raad betreurde het dat juist in een dossier als dit, de schijn is gewekt dat de gemeente, maar ook de inwoners van de dor pen, met de plannen overvallen zijn. Grote sorteergrijpers gestolen bij Lewedorp LEWEDORP - Aan de Noord Kraay- ertsedijk bij Lewedorp zijn dins dag tussen 6.00 en 23.00 uur twee sorteergrijpers gestolen. Ze moe ten met groot materieel meegeno men zijn, want de grijpers wegen per stuk 850 kilo. De grijpers ston den bij Lewedorp voor werkzaam heden. Voorbijgangers kan de dief stal niet zijn ontgaan, denkt de po litie, die getuigen oproept zich te melden via 0900-8844. Weer auto bekrast op het eiland Tholen THOLEN - Een auto, die geparkeerd stond aan de Touwmakersdreef in Tholen, is in de nacht van woens dag op donderdag ernstig bescha digd. Aan de passagierszijde werd de auto van voor tot achter be krast. Eerder deze week vond in Oud-Vossemeer ook al zo'n inci dent plaats. Toen werden met een scherp voorwerp twee lange kras sen gezet op een auto die in de straat Onder de Molen stond. Snelheidsduivel op A58 mag rijbewijs inleveren RILLAND - Een te gehaaste 18-jarige Rotterdammer heeft woensdag te gen negen uur 's avonds zijn rijbe wijs kunnen inleveren op rijksweg A58 bij Rilland. Hij reed veel te hard. De Rotterdammer knalde Rilland voorbij met een snelheid van 178 kilometer per uur, waar 'slechts' 120 kilometer per uur is toegestaan. In ruil voor zijn rijbe wijs kreeg de Rotterdammer een proces-verbaal uitgereikt. zéëümse Dat Schouwen-Duivelandse gezin zag hem dagelijks voorbijkomen met z'n viervoeter, die man uit de buurt. 'Man met hond', werd-ie al snel genoemd. Toen de heer des huizes in het café kreeg te horen dat 'die man met die hond uitjouw buurt' was over leden, vond zijn vrouw het wel zo fatsoenlijk om even een condolean- Tip? redactie@pzc.nl ceberichtje bij de getroffen familie in de bus te gooien. Ze was bijna op haar bestemming, toen ze abrupt stilhield. Voor haar neus stond 'man met hond' nietsvermoedend de tuin te schoffelen. Er bleken nog een heleboel andere 'mannen met hond' in de buurt te wonen. GOES - Zo'n tweehonderd senioren, die nor- Daarmee is het laatste Galm-Scaiaproject, dat tussen de gemeente Goes, SMWO Ouderen- maal gesproken niet zoveel aan sport doen, mensen van 55 tot 70 jaar aan het sporten wil werk en SportZeeland, zich op de wijken lieten gisteren hun fitheid testen in Sportpunt krijgen, officieel begonnen. Goes-Oost en het centrum. Zeeland in Goes. Dit keer richt het project, een samenwerking 55-plussers krijgen de mogelijkheid om weke lijks naar een beweeggroep te gaan, die is af gestemd op hun mogelijkheden. Zo'n groep wordt geleid door een ervaren sportinstruc- teur. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41