en gelukkig? Bios-groep gaat gevecht RAVZ aan ACP wil ingrijpen in bestuur \Jk Slechte beurt minente rol speelde. „De Zierikzeese fotograaf Krijn de Feijer leende hoed en handschoenen gratis uit als hij opdracht kreeg voor de bruidsreportage", wist Uil. Ook memoreerde hij hoe plechtig de toespraak van de ambtenaar der burgerlij ke stand was. „Op de man rust de verplichting zijn vrouw te beschermen. De vrouw is hare man gehoor zaamheid verschuldigd", zo hield de man in toga bruid en bruidegom voor. Een vro lijke lach golft door de zaal vol ervaren echtelieden. Zij knikken wel instemmend op de constatering: „Het komt in het leven bovenal aan op gezamenlijke vervul ling der dagelijkse verplich tingen." Feestje Couden Bruidsparen Schouwen-Duiveland regis treerde 130 gouden huwe lijksjubilea in 2008. In dat jaren waren er in deze gemeente 20 diamanten hu welijken (60 jaar), 7 briljan ten (65 jaar) en één platina huwelijk (70 jaar). Aan de uitnodiging voor de gezamenlijke feestelijke bij eenkomst in het gemeente huis gaven 67 gouden echt paren gehoor. Vier echtparen poseerden in de burgerzaal van het ge meentehuis naast hun trouw foto uit 1958. Alle 67 gouden echtparen bijeen in de hal van het Zierikzeese gemeentehuis. foto Ronald den Dekker Piet en Helena van den Berge - van der Linde, Scharendijke Piet (87): „Het juiste recept is: veel ruzie zoeken dan heb je ook steeds weer wat goed te maken." Helena (84): „Nee, even serieus. Je moet veel van elkaar kunnen verdragen en je moet nooit probe ren om de ander te gaan veranderen." Dick en Carolien van der Graaf-Gluvers, Zonne- maire Carolien (73): „Een huwelijk is erbij gebaat als ieder zijn eigen interesses en bezigheden houdt, maar als je daarnaast veel gemeenschappelijks doet." Dick (74): „Daar ben ik het mee eens, en veel sa men uit gaan. Dan blijft het leuk." Han en Annie Koster-Pankow, Zierikzee Annie (71): „Een huwelijk blijft geven en nemen. Het moet af en toe eens flink rommelen. Dan kun je het daarna tenminste weer goed maken. Han (73): „Dat klopt. En wat ook helpt is veel sa men op vakantie gaan." Statenfractie PvdA wil opheldering over rol gedeputeerde. door Marcel Modde MIDDELBURG - De PvdA-fractie in Provinciale Staten wil opheldering over de rol van gedeputeerde George van Heukelom in de RAVZ-kwestie. De noodlijdende regionale ambu lancedienst onderhandelt over een overname door Connexxion. De concurrerende Bios-groep uit Rot terdam claimt herhaaldelijk te heb ben aangeklopt bij het provincie huis met een minstens zo aantrek kelijk aanbod om de RAVZ over eind te houden, maar daar niet binnen te komen. In een brief die de Bios-groep heeft verstuurd aan de Zeeuwse Statenleden, wordt ge steld dat Van Heukelom de com missie Welzijn vorige maand on juist heeft geinformeerd. De gede puteerde doet voorkomen dat de private onderneming niet in staat is de continuïteit van de RAVZ te waarborgen. Maar Connexxion is net zo goed een commercieel be drijf en heeft bovendien lang niet zo veel ervaring als de Bios-groep, voert de directie aan. Van Heukel om heeft de commissie voorgespie geld dat Bios niet meer is dan een taxibedrijf, maar is daarbij voorbij gegaan aan ruim honderd jaar zie- kenvervoer. In dat verband wordt verwezen naar de traumahelikop ter die ook in Zeeland wordt inge zet.. Overigens ontkent de Rotter damse ambulancedienst niet dat personenvervoer tevens een be langrijke tak vormt van het be drijf Ze rijden onder meer hoge rijksambtenaren én, saillant detail, de commissaris van de koningin en gedeputeerden van Zeeland. Van Heukelom herhaalde gisteren zijn standpunt dat niet hij maar de RAVZ zelf bepaalt met wie wordt onderhandeld. Volgende week moet duidelijk worden of Con nexxion en de RAVZ het eens zijn over de overnamevoorwaarden. P2C Vrijdag 27 februari 2009 j 3 COMMENTAAR De gemeente Goes maakt een slechte beurt. De rechter laat er geen misverstand over bestaan: met het kappen van honderden bomen voor het bouwrijp m^ken van de Goese Schans heeft Goes bezwaarmakers uit de wijk Goese Meer pijnlijk verrast. Even de plaatselijke regels aanpassen en dan hup, honderden bomen tegen de vlakte, dat gaat zomaar niet. De verdediging van burgemeester Dick van der Zaag is zwak. Hij zegt dat zijn gemeente rechtmatig heeft gehandeld. Maar het gaat om meer. Het gaat er ook om of de gemeente bij deze omstreden bomenkap bestuurlijk zorgvuldig genoeg is geweest. Daarbij hoort dat een gemeente bezwaarmakers niet provoceert. Dat is hier duidelijk wél gebeurd. Goes heeft de verontruste bewoners van het Goese Meer met een bliksemsnelle kap geheel onnodig in de gordijnen gejaagd. Verder heeft de gemeente de kans dat de bestuursrechter zou ingrijpen, en zo het gekoesterde project Goese Schans pijnlijk zou vertragen, helemaal verkeerd geschat. Dubbel fout. Politiebond vindt dat minister burgemeesters terecht moet wijzen. door Marcel Modde MIDDELBURG - Commissaris van de koningin Karla Peijs moet toezicht gaan houden op het beheer van de Veiligheidsregio Zeeland en het po litiekorps in het bijzonder. Die sug gestie doet de landelijke politie bond ACP in een brief aan minis ter Guusje ter Horst. De bond reageert daarmee op het onderzoek van de commissie Boe- Ie Staal, naar de problemen bij de Zeeuwse politie en het gedwon gen vertrek van korpschef Fup Goudswaard. De ACP stelt vast dat er sprake is van 'voortdurende one nigheid op politiek/bestuurlijk ni veau' en dat dit 'negatieve gevol gen heeft voor het korps, de veilig heidsregio en wellicht ook de bur gerij in geval van een ramp of cri sis'. De ACP noemt het 'onbegrij pelijk' dat Staal geen conclusies heeft getrokken ten aanzien van verantwoordelijke burgemeesters voor de 'wanorde' binnen de re gio. In dat licht dringt de bond er bij de minister op aan op dat punt wel tot conclusies te komen en de veiligheidsregio en het regiokorps bestuurlijk onder curatele te stel len. De minister komt naar ver wachting volgende week met een reactie en adviezen op het onder zoek van de door haar ingestelde commissie Staal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3