Randstad krijgt tik van de crisis RBS stopt sponsoren Formule 1 De straat op voor redding Opel Mededelingen van het waterschap PZC Vrijdag 27 februari 2009 j 1 3 Uitzendconcern snijdt dit jaar nog dieper in personeelsbestand. diemen - Om het hoofd te bieden aan de snel verslechterende markt omstandigheden snijden bedrij ven massaal in de kosten. Dat noopt ook uitzendconcerns zoals Randstad de broekriem aan te ha len. Dat stelde topman Ben Note- boom van Randstad gisteren bij de presentatie van de jaarcijfers. Uitzendpersoneel staat bij een eco nomische neergang doorgaans als eerste op straat. Dat bleek ook weer in de afgelopen maanden. De vraag naar bijvoorbeeld auto's liep in een ongekend tempo terug en fabrikanten legden machines langer stil dan gebruikelijk. Dat be tekent minder werk. „Sommige fa brieken zijn nu nog dicht", aldus Noteboom. Het enige dat uitzendconcerns in een dergelijke situatie kunnen doen is hun kosten in overeen stemming brengen met de teruglo pende inkomsten. „Meeademen met de markt", aldus Noteboom. De economische omstandigheden verslechteren sneller dan ooit tevo ren. Randstad zet daarom dit jaar het mes nog dieper in het perso neelsbestand dan het bedrijf al had aangekondigd. Vorig jaar liet het concern al weten bijna 500 ba nen te schrappen in Frankrijk. Ook zet Randstad een streep door het dividend voor 2008. Randstad boekte in het vierde kwartaal een verlies van 231,4 miljoen euro, waarin een last voor de overname van Vedior is meegenomen. Zon der de last en andere afschrijvin gen werd een winst geboekt van 121,5 miljoen euro, ongeveer gelijk aan een jaar eerder. De omzet kwam uit op 3,96 miljard euro, een daling van 14 procent vergele ken met de gezamenlijke omzet van Randstad en het vorig jaar in gelijfde Vedior een jaar eerder. Pjra Uitzendconcern Randstad zet dit jaar het mes nog dieper in het personeelsbestand dan het eer der aankondigde. De omzet van Randstad daalde 14 procent. 1H sA '^^0^ rüsselheim - Duizenden werkne mers van het Duitse autobedrijf Opel hebben gisteren gedemon streerd tegen plannen van moeder concern General Motors (GM) om Opel-fabrieken te sluiten en banen te schrappen. Het noodlijdende GM is over heel 2008 op een verlies uit gekomen van 24,1 miljard euro. Dat is het op een na grootste verlies in zijn honderdjarige geschiedenis. foto Frederico Gambarini/EPA Britse bank boekt recordverlies van 27 miljard euro. londen - Royal Bank of Scotland (RBS), een van de drie banken die ABN Amro twee jaar geleden inlijf- de, heeft een recordverlies ge boekt. De bank eindigde in 2008 met een min van 27 miljard euro, het grootste verlies dat een Brits bedrijf ooit heeft gemaakt. RBS moet 18 miljard euro afschrij ven op overnames, waaronder de inlijving van grote delen van ABN Amro. Door de malaise ziet het be drijf zich gedwongen met de spon soring van de Formule 1 te stop pen. De sponsoring van de renstal van Frank Williams loopt in 2010 af en zal niet worden verlengd als gevolg van de crisis. Daarmee is RBS de tweede bank die met de sponsoring van de Formule 1 stopt. Eerder liet ING weten niet verder te gaan als geldschieter van Renault als gevolg van verliezen bij de bankverzekeraar. ABN Am ro werd in 2007 overgenomen door Fortis, de Spaanse bank Sant ander en RBS. Die laatste kocht voor bijna vijftien miljard euro de zakenbank en internationale activi teiten van ABN Amro. Daarin za ten ook veel 'giftige' leningen. Topman ING stelt in e-mail personeel gerust amsterdam - De forse koers schommelingen van het aandeel ING stroken niet met de financiële positie van de bankverzekeraar. Die positie is namelijk aanzienlijk verbeterd. Dat schrijft ING-top- man Jan Hommen in een e-mail aan zijn medewerkers. Hij roept het personeel op zich 'niet te laten beïnvloeden door het tumult in de markt, en uit te gaan van het ver trouwen in onszelf. Hommen stelt dat de bankverzekeraar juist zijn financiële reserves heeft aange vuld en risico's heeft afgedekt. Schoenen vliegen deur uit bij VanHaren amsterdam - VanHaren merkt weinig van de crisis. Terwijl de markt met 4,4 procent daalt, zag de schoenwinkelketen, onderdeel van het Duitse Deichmann, de om zet vorig jaar met 5,3 procent toe nemen tot 101,16 miljoen euro. In totaal verkocht VanHaren 4,86 mil joen paar schoenen. Dat aantal lag met ongeveer 220.000 4,8 procent hoger dan in 2007. Britse huizenprijzen maken duikvlucht londen - De huizenprijzen in Groot-Britannië zijn in februari met 17,6 procent gedaald in vergelij king met een j«ar eerder. Dat is de sterkste prijsdaling op jaarbasis sinds in 1991 werd begonnen met de metingen. In januari gingen de huizenprijzen al met 16,6 procent omlaag op jaarbasis. Ten opzichte van januari daalden de prijzen 1,8 procent. De gemiddelde huizen prijs bedraagt nu 165.000 euro. Aaretal aanvragen voor uitkering in VS piekt washington - Het aantal eerste aanvragen voor een werkloosheids uitkering in de Verenigde Staten is vorige week uitgekomen op 667.000. Dat is het hoogste aantal sinds ok tober 1982. Dat maakte het Ameri kaanse ministerie van Arbeid giste ren bekend. Het aantal eerste aanvragen staat daarmee op het hoogste niveau sinds de 695.000 die in oktober 1982 werden ingediend. Analisten gingen in doorsnee uit van 625.000 aanvragen. Omzet horeca daalt, vooral café boert slecht den haag - De horeca heeft in het vierde kwartaal van 2008 minder verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. De omzet daalde met 3 procent. Vooral cafés deden slechte zaken. Cafetaria's lieten nog wel groei zien. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van cafés daalde met ruim 6 procent. Philips wil Shell-man als commissaris amsterdam - Philips wil bestuurs voorzitter Jeroen van der Veer van oliemaatschappij Shell opnemen in de raad van commissarissen. Dat maakte Philips gisteren be kend. Het elektronicaconcern ziet Van der Veer graag bij de toezicht houders aantreden op 1 juli. Op die dag wordt Van der Veer bij Shell opgevolgd door Peter Voser. Van der Veer wordt 27 maart aan de aandeelhouders voorgedragen. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Lozingsvergunning Louwerse eieren v.o.f. in Lewedorp Op 23 februari 2009 is een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van het bedrijf Louwerse eieren v.o.f., Oostketelaarweg 3 in Lewedorp, op de sloot langs de Oostketelaarweg. Het besluit ligt vanaf 2 maart tot en met 14 april 2009 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de afdeling Post- en Archiefzaken van de gemeente Borsele, Stenevate 10 in Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Goedkeuring peilbesiuiten Op 27 oktober 2008 heeft het algemeen bestuur drie peil besiuiten vastgesteld. Het gaat om de volgende peilbesiuiten: Partiële herziening van peilbesluit 6 voor drie natuurgebieden op Walcheren. Peilbesluit natuurgebieden in groenproject 't Sloe en peilgebied EPZ. Peilbesluit 6+ (Walcheren). Deze peilbesiuiten zijn op 21 januari 2009 goedgekeurd door gedeputeerde staten van Zeeland. Alleen het eerste peilbesluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerp van het besluit. In het natuurgebied Veerse Dam is het streefpeil gewijzigd van NAP +0,30 naar NAP +0,40 en in het natuurgebied 't Vroon is de begrenzing gewijzigd. Ter inzage De peilbesiuiten en de goedkeuringsbesluiten liggen vanaf 2 maart tot en met 14 april 2009 ter inzage bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 08.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken. Beroep/voorlopige voorziening Ingevolge artikel 8:1, eerste lid Algemene wet bestuursrecht staat tegen het goedkeuringsbesluit voor iedere belang hebbende tot het einde van de bovenvermelde termijn beroep open bij Rechtbank Middelburg, sector bestuursrecht. Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Indien een beroepschrift is ingediend is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter, sector bestuursrecht. Inwerkingtreding De peilbesiuiten zijn al in werking getreden. Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13