Dromen over moord op www.pzc.ni/uit Blues Brothers selectie Micha Wertheim Roosbeef Rigoletto selectie Nick en Simon The Ghost, King and I Superkwintet Het geheim van Michiel de Ruyter LEZERSEHTRA PZC PZC Donderdag 26 februari 2009 7 Micha Wertheim is hard, gena deloos, soms ontroerend en meestal onweerstaanbaar grap pig. In zijn derde programma Micha voor de Grap is het me nens. Hij vraagt zich af: „Wat is ^ernstiger dan een goede grap?" Vrijdag 27 februari, Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 door Ali Pankow Een creatief idee kan soms op merkwaardige wijze tot stand komen. Zo droomde Sylvia Holstijn enkele jaren gele den over The Blues Brothers, kort nadat zij collega Maureen Tee- •uwen op een bruiloftsfeest had ontmoet. „Ik weet niet meer waar om, maar Maureen droeg toen een zonnebril. Waarschijnlijk spook ten daardoor ook The Blues Brothers door mijn hoofd", vertelt Holstijn. Voor deze veelzijdige theatermaakstet was hiermee de kiem gelegd voor de voorstelling Killing the Blues Brothers die zater dag te zien is in Het Arsenaalthea ter in Vlissingen. Teeuwen en Hols tijn spelen daarin Lilian Sand hurst, een gevierd actrice en Char lotte Hudlington, een begenadigd concertpianiste. Avond aan avond staan zij op de planken als de eer ste vrouwelijke Blues Brothers. Hun imitatie-act wordt een wereld hit. Daardoor raken zij tot elkaar veroordeeld en zitten zij gevangen in een verstikkend strak repetitie- en spelschema. De ene vrouw wil eruit stappen, de ander doet haar best om tegen de klippen op door te gaan. De mix aan spel, zang, mu ziek, dans en zelfs een slapstick-act met hoeden is een kolfje naar de hand van Holstijn. Zij heeft zich in haar loopbaan nooit bij één gen re gehouden. „Vroeger in de klas was ik het enige kind, dat pianoles leuk vond en het is nog steeds mijn grote liefde. Het Conservato rium was niet wat ik ambieerde. Ik wilde immers niet alleen maar pia no spelen." Holstijn volgde de theaterschool in New York. Terug in Nederland is zij al jaren op vele fronten actief binnen de theater wereld. „Ik vond het ook leuk met een camera in de weer te zijn. Toen ik net een zoontje had en wat moeilijker van huis kon, ben ik in eerste instantie vooral voor hem het filmpje Erwtje op Avon tuur gaan maken. Echt in de sfeer van een home-video. Ik was dus heel verrast dat ik daar in 1999 een NPS-prijs mee won." Holstijn's bekroonde filmpje werd de aanzet voor een 14-delige jeugd serie voor de VPRO. Zij beschouwt zichzelf meer thea termaker dan uitvoerder, hoewel zij het heerlijk vindt nu de rol van Charlotte Hudlington te kunnen vertolken. Tussen die droom van Holstijn en de première van Kil ling the Blues Brothers zijn onge veer vier jaar verstreken. „Samen met Maureen heb ik het verhaal verder uitgewerkt en daarna heb ben we Don Duyns gevraagd de dialogen te schrijven. Ook Titus Tiel Groenestege als regisseur was een bewuste keus. Ik had al eerder met hem samengewerkt. Hij heeft zo'n goed gevoel voor mimische acts en belangrijke stiltes. Zo is het met elkaar een geweldig fijn maak- proces geworden. Mede met veel betrokkenheid van Via Rufolphi, ons impresariaat", benadrukt Syl via Holstijn. Zaterdag 28 februari, Het Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur. Roosbeef staat voor zangeres /tekstschrijfster Roos Reberger en haar begeleidende band. Knalrood haar, opvallend ge bekt, behept met eigen kijk op de dingen, doet Roos alles an ders. Twee kansen Roosbeef za terdag te zien en te horen. Zaterdag 28 februari, De Waterput, Bergen op Zoom, 14.00 uur, De Piek, Vlissingen, 21.00 uur. De opera Rigoletto was voor Verdi in 1851 zijn grote door braak. Nog steeds ontroert het verhaal over de nar en zijn door een onbetrouwbare minnaar be dreigde dochter Gilda. Zaterdag 28 februari, Scheldetheater, Terneuzen, 20 uur; dinsdag 3 maart,Stadsschouwburg, Middelburg, 20 uur. Nick Schilder en Simon Keizer gel den als publiekslievelingen uit Vo- lendam. Sinds hun stormachtige entree in 2006 scoorden zij hits als De soldaat, Pak maar m'n hand en Rosanne. Het duo vestigde in live optredens een ijzersterke reputa tie. Het album Vandaag bereikte de platina starus en kreeg onder meer een Zilveren Harp. Zondag 1 maart, Nieuwe Luxor, Rotterdam, 20.00 uur. Rob Bavel (piano), Frans van Geest (bas) en Vincent Koning (gi taar) vormen samen het trio The Ghost, The King and 1. In hun pro gramma Tribute to Oscar Peterson brengen zij een eerbetoon aan de ze in 2007 overleden pianoreus uit Canada. Rob Bavel nam het initia tief deze hommage op cd uit te brengen. Zondag 1 maart, Porgy en Bess, Terneuzen, 14.30 uur. Een superkwintet dat grossiert in jazz en impro van de meer hard handige soort en in prettig weer barstige swing. Voor dit kwintet te kenen: Ray Anderson (trombone), Paul van Kemenade (alstsax), Frank Möbus(gitaar), Ernst Gle- rum (contrabas) en Han Bennink (drums). Een optreden op uitnodi ging van Muziekpodium Zeeland. Woensdag 4 maart, Café Schutterdshof, Middelburg, 21.30 uur. Maureen Teeuwen (I) en Sylvia Holstijn in Killing the Blues Brothers. Het stripverhaal maakt je getuige van het onvoorstelbaar avontuurlijke leven van zeeheld Michiel de Ruyter. ifikbestelsnei op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83