wil geen mediacircus Steeds meer kinderen kampen met Wii-arm Omzet chemie daalt met veertig procent Imam mag moskee Eindhoven niet in Verdachten gepakt van supermarktovervallen Verdachte moord in Tilburgs hotel bekent Deel Delft wekenlang zonder post de vrijheid van een autovakantie! Ontdek, Italië Toscane WÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Frankrijk pzc Donderdag 26 februari 2009 7 Enkele leden van de Irak-commissie bij de presentatie: (vlnr) Cees Fasseur, Nico Schrijver, Monica den Boer, Willi- brord Davids, Koos van der Bruggen (secretaris) en Peter van Walsum. foto Robert Vos/anp kenbaar met wie is gesproken. Of precies verslag wordt gedaan van wie wat heeft gezegd is nog onder werp van overleg, aldus Davids. Hij heeft alleen deskundigen aan gesteld en geen politici. Het zijn taalwetenschapper Monica den Boer, de historici Cees Fasseur en Marjan Schwegman, diplomaat Peter van Walsum, jurist Tim Koopmans en volkenrechtdeskun dige Nico Schrijver. Premier Balkenende, die oud-presi dent van de Hoge Raad Davids aanzocht als voorzitter, had geop perd enkele ministers van Staat in de commissie op te nemen. Maar de diverse excellenties met wie hij contact had gehad, vonden dat zij niet de juiste persoon waren, aldus Davids. „Voor waarheidsvinding zijn zij niet geëquipeerd, ze zijn be- eindhoven - De ex-imam van de Anwar-e-Medina-moskee aan het Kastelenplein in Eindhoven, M. Ka- riman, mag dat gebouw twee jaar niet betreden. Ook mag hij niet meedoen aan activiteiten van de gemeenschap die zich buiten de moskee afspelen, zoals het Offer feest. Kariman wordt verantwoor delijk gehouden voor het zaaien van tweedracht en angst in de ge loofsgemeenschap. Dat bepaalde rechtbank in Den Bosch gisteren. In grote lijnen is dit vonnis een herhaling van een uitspraak in 2006. Ook toen kreeg Kariman een moskeeverbod van twee jaar. stuurlijk bezig." Bovendien heb ben zij altijd een politieke achter grond, aldus Davids en dat is min der gunstig voor een commissielid maatschap. Hij vertrouwt erop dat de onderzoekservaring die de com missieleden volgens hem hebben, ertoe bijdraagt dat er veel boven ta fel komt. Maar een garantie dat al les bekend wordt, kan hij niet ge ven. „Dat kan geen enkele onder zoeker." De commissie krijgt de beschik king over de (geheime) notulen van de ministerraad. Ook zijn (ex-)ministers en ambtenaren ver zocht alle medewerking te geven aan de commissie. Of de oud-mi nisters dispensatie hebben gekre gen om alles te vertellen, wist Da vids niet. Normaal moeten ze hun kaken op elkaar houden over mi- eindhoven - De Eindhovense poli tie heeft deze maand acht Eindho- venaren gearresteerd die mogelijk betrokken waren bij zes van de zes tien supermarktovervallen die afge lopen jaar in de regio zijn ge pleegd. De verdachten zijn tussen 18 en 24 jaar oud, meldde een woordvoerster gisteren. Meestal werden medewerkers net voor openingstijd met een wapen be dreigd en overvallen. De vermom de daders gingen er vaak. met geld vandoor. De twee laatste verdach ten die gisteren zijn opgepakt, zou den het geld witwassen. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit. nisteriële bijeenkomsten. Over heidsorganen, ook inlichtingen diensten, hebben de opdracht ge kregen mee te werken met de com missie. Of de commissie haar geplande rapportagecfotum van 1 november haalt, kan Davids niet garanderen. Dat hangt ook samen met alle vra gen die het parlement nog kan stel len. Alle Irak-vragen die nog opko men bij Kamerleden, sluist het ka binet door naar de commissie. Daar geeft het zelf geen antwoord meer op. De Tweede Kamer kan de premier of een minister wel al tijd naar het parlement roepen als ze iets wil weten over 'Irak'. Maar een inhoudelijk antwoord zal ze niet krijgen. De oppositie had lie ver een parlementair onderzoek gezien. tilburg - De 41-jarige man die sinds een week in Nederland vast zit voor de moord op een 22-jarige vrouw uit Made heeft bekend dat hij haar heeft doodgeschoten in een Tilburgse hotelkamer. Dat liet justitie in Breda gisteren weten. De vrouw werd op 14 januari dood gevonden in de Tilburgse ho telkamer. De verdachte werd twee weken later in een hotel in Mönchengladbach in Duitsland aangehouden nadat een opspo ringsbericht verspreid. Over het motief van de verdachte wilde het Openbaar Ministerie gisteren nog niet zeggen. Ouders zouden hun kroost beter in de gaten moeten houden. groningen - Groningse fysiothera peuten krijgen steeds vaker kinde ren in hun praktijk met een Wii-arm. Het gaat om kinderen die last krijgen doordat ze te lang achter elkaar bezig zijn met het po pulaire computerspel Wii, waarbij echte sportieve bewegingen moe ten worden gemaakt. Dat zegt de Groningse fysiothera peut Auke Wagenmakers. Het zou volgens hem goed zijn wanneer ouders een beetje in de gaten hou den dat de kinderen het spel niet te lang blijven spelen. Overigens kloppen bij Wagenma kers ook steeds vaker ouderen aan met een Wii-arm. In de Groningse praktijk voor fysiotherapie is in korte tijd een tiental klachten bin- Sector moet alles uit de kast halen om mensen aan het werk te houden. leidschendam - Nog geen twee jaar geleden kondigde de chemi sche industrie miljoeneninvesterin gen aan om jongeren naar de che mie te lokken, nu moet de sector alle zeilen bijzetten om het perso neel aan het werk te houden. De omzet nam in de laatste twee maanden van het afgelopen jaar met 40 procent af In de eerste weken van dit jaar is het aantal orders niet verder afge nomen, maar ook niet toegeno men. „We hopen dat de bodem is bereikt, maar we kunnen niet vooruit kijken", zegt vicevoorzitter Werner Fuhrmann van de Vereni ging Nederlandse Chemische In dustrie (VNCI). Hij is tevens direc teur bij AkzoNobel van de divisie delft - Een groot aantal inwoners in Delft heeft wekenlang geen post gekregen. Een werknemer van TNT Post stal de grieven en re keningen van honderden gezin nen. Een woordvoerster van het bedrijf bevestigde dat gisteren. De postbode is op staande voet ontslagen. De tijdelijke werkne mer was verantwoordelijk voor de bezorging in twintig straten. Hij nengekomen van mensen die last kregen van hun arm. Volgens de fysiotherapeut komt dat omdat de Wii-spelers geen begeleiding krij gen van een coach. Daardoor den ken mensen er niet aan om eerst een warming-up te doen. Wagenmakers wil het spel niet ontraden. Het spel is ook voor oudere mensen die bijvoorbeeld in een verpleeghuis wonen een he le goed manier om aan beweging te doen. In december waarschuwden Britse artsen al voor de gevaren van het te intensief spelen van het spelle tje Wii. Zij voorspelden een toena me van het aantal klachten. In Ne derland pleitte in december het Landelijk Platform Recreatiege zondheid in een rapport ook al voor een landelijke voorlichtings campagne over de gevaren van het spel, naar aanleiding van een toe name van Wii-blessures. industriële chemicaliën met een jaaromzet van 1 miljard euro. De hardste klappen vielen bij de makers van grondstoffen voor de bouw en de auto-industrie. Zeven bedrijven hebben inmiddels hun personeel in de regeling voor werk tijdverkorting zitten. Als de vraaguitval aanhoudt ontko men de 75 concerns (samen 68.000 werknemers) niet aan ont slagen of zelfs sluiting van fabrie ken, aldus Fuhrmann. De con cerns wachten daarmee tot ze we ten op welk niveau de vraag blijft hangen. „We hopen dat het nog wat opkrabbelt. In het begin van een crisis lopen de orders harder terug omdat de klanten hun voor raden opmaken", aldus Fuhr mann. Binnen enkele jaren dreigt een groot personeelstekort in de chemie, dus is de VNCI er veel aan gelegen om mensen nu binnen de sector te houden. liet tussen eind januari en half fe bruari honderden poststukken ver dwijnen. Een deel werd bij de man thuis aangetroffen. Een andei deel was verdwenen in onder grondse containers, bekende de man. Het bedrijf heeft besloten geen aangifte te doen. „Hij is al genoeg gestraft, want hij is zijn baan kwijt", aldus de woordvoerster. www.globereisburo.nl 220 winkels Staatslot Autorondreis Franse en Zwitserse meren Diverse middenklasse hotels o.b.v. logies en ontbijt Per persoon vanaf Ti dfc.01 Hotel Touring 2 pers. kamer o.b.v. logies en ontbijt Per persoon vanaf gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7