Wandelen is het beste medicijn De Grote Oorlog verklaard voor bezoeker van Westhoek Een vistochtje omdat het leuk isniet voor de vis L PZC Donderdag 26 februari 2009 3 De heuvels rondom leper liggen nog steeds bezaaid met herinneringen aan de Eerste Wereldoorlog. foto Belgisch Verkeersbureau De toeristische diensten in West-Vlaanderen komen met een nieuwe brochure over de Grote Oorlog (1914-1918) in de Westhoek van Vlaanderen. Hoe- wel deze oorlog bijna een eeuw achter ons ligt, blijft de belangstel ling ervoor nog groeien, signaleren de toeristische diensten. Voor het toerisme in de Westhoek zijn voor al de Britse bezoekers erg belang rijk. Van de meer dan 200.000 mensen die jaarlijks het In Flan ders Fields Museum in leper bezoe ken, is ruim de helft Engelstalig. Ook de Vlaamse bezoekers zijn be langrijk en het aantal Nederlandse vakantiegangers groeit en bedraagt nu bijna tien procent. De nieuwe en volledig bijgewerkte brochure wil een globaal overzicht'bieden van het Westelijk Front en in het bijzonder dat van de Westhoek. De militaire acties, de monumen ten, de begraafplaatsen, de interes sante plekken en musea worden beknopt besproken. Ook de toeris tische routes in de streek die nauw verbonden zijn met die oorlog ko men aan bod. In een persbericht zeggen de samenstellers dat de uit gave niet de ambitie heeft om een historisch naslagwerk te zijn. „De ze gids is een leidraad voor een 1914-1918-bezoek aan de West hoek. De brochure is ideaal voor een eerste kennismaking." 'Den Crooten Oorlog in de Westhoek' is er in een Nederlandse en een Engelstalige editie en is gratis verkrijgbaar bij de diensten voor toerisme van de Westhoek. Bestellen kan ook via www.toerismewesthoek.be Wandelsport Bond wandelen stort, komt er niet meer vanaf Lopen blijkt verslavend te zijn en het werkt ontspannend en ont haastend. Je kunt je gedachten ver zetten en van de natuur genieten. In mijn geval worden tijdens een wandeling vaak de mooiste ideeën voor de krant geboren. Later las ik ook nog dat wandelen gezond is. Het verhoogt je weerstand. Mooi meegenomen en les vier dus. De bloedfanatieke wandelaars vin den dat hun bezigheid sport is. Zij verleggen jaarlijks hun grenzen en proberen steeds meer kilometers te maken. Dat zijn ook van die snelheidswonders, die ik in elk ge val niet kan bijbenen. Ik vind het prima. Voor mij tellen de presta ties niet. Het gaat mij om de ont spanning. Of zoals Hippocrates het ooit omschreef: 'Wandelen is het beste medicijn'. Zaterdag 28 februari: Breskens, jubileumtocht Nederlandse Wandelsport Bond (NWB). Afstanden: 5-10,15-20-30 km. Inlichtingen: 06-50476172. Wandelkalender maart: 14 maart - Goes, Rode Kruis, voorjaarswandel tocht. Afstanden: 5-10-15-20-30 km. Inlichtingen: 0113-233839. 21 maart - Philippine, 14e Mossel tocht. Afstanden: 4-7-14-20-28 km. Inlichtingen: 0032-93735753 The wicked top 100 Interactieve live-uitzending van de Top 100 met vragen en feitjes. Vlissingen, café The Wicked, 20.00 uur Kringloopwinkel De Kringloopwinkel Tholen is geopend en op alle artikelen voorzien van een SA- LE-label wordt 25 procent korting gege ven. De winkel is voortaan ook elke tweede woensdag van de maand open van 9.00 tot 11.30 uur. Spullen kunnen tijdens de openingsuren aangeboden worden. Tholen, Wattstraat 1, 9.30 tot 15.30 uur ZONDAG 1 MAART Meezingmiddag Liedjes van vroeger en tophits van nu, be geleid door Lenie Stokman op piano en met een intermezzo door Follie a deux. Ellewoutsdijk, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Terra Maris Terra Maris, het museum voor natuur en landschap van Zeeland, houdt een rond leiding door het museum en de museum- tuin o.l.v. een gids. Aanmelden noodzakelijk: 0118-582620. Oostkapelle Terra Maris, 13.00-14.30 uur Welkomdienst Gospelgroep BrightLight uit Arnemuiden zingt tijdens een welkomdienst met als thema: Tijd, om op te staan. Voorganger is ds Paulien Couvée. Middelburg, Oostkerk, 19.00 uur DINSDAG 3 MAART Bingo Oost-Souburg, wijkcentrum De Zwaan, 19.30 uur Een avond met... Arthur Japin Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 19.00 uur. Uitverkocht WOENSDAG 4 MAART Seniorenmiddag Vrolijk toneelstuk gespeeld door leden van Passage uit Aagtekerke, verhalen van Frans van der Heijde en muziek van het mondorgelorkest De Krekels uit Westka- pelle. Ellewoutsdijk, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Open huis scholen De scholen voor speciaal voortgezet en basisonderwijs Klimopschool en Het Springtij houden open huis ter gelegen heid van de opening van de nieuwbouw. Middelburg, Springtij Klimopschool, 10.00 uur Strandjutten Een middagje strandjutten voor alle leef tijden onder leiding van een ervaren jut ter. De jutter laat zijn deskundig licht schij nen over alles wat er op het strand gevon den wordt. Aanmelden is noodzakelijk via telefoon nummer 0118-582620. 'Oostkapelle, natuurmuseum Terra Maris, 13.00 tot 15.00 uur. O Volledige Op Pad-agenda op de website van deze krant Het is een paar maanden rustig geweest voor de broers Rolf en Bert Ho ving van rederij De Festijn, maar met ingang van komende zaterdag sturen ze hun twee schepen weer regelmatig vanuit Breskens de Wes- terschelde op voor vistochtjes en andere tripjes. Rolf Hoving laat er geen misverstand over bestaan wat zijn doelgroep is: „Wij organi seren uitsluitend recreatieve tocht jes voor mensen die het leuk vin den om een keer vanaf een schip te vissen of zeehonden van dicht bij willen bekijken. Als iemand bij mij aanklopt met de mededeling dat hij zo veel mogelijk vis wil van gen, zeg ik hem dat hij naar een ander moet gaan." De schepen Pacal en Festijn zetten zaterdag om 8.00 uur koers naar een stek ergens tussen Vlissingen en Westkapelle. Rond 16.00 uur zijn de schepen terug. Een van de schepen wordt ten dele bevolkt door een groep uit Vlissingen, maar dat is niet de hoofdreden voor deze ligplaats. „Wat heb ik er aan als mensen doodziek terugko men van zo'n tripje, dan is het eens maar nooit weer. Ik zoek een rustig plekje op waar mensen leuk kunnen vissen zonder zeeziek te worden", aldus Hoving. Aan boord kunnen hengels gehuurd worden en is er aas te koop. Wie zijn visplekje even heeft moeten af staan (niet alle 75 opvarenden kun nen tegelijk vissen), kan in de bar terecht voor een maaltijd of wat te drinken. Rederij De Festijn organiseert niet alleen vistochten, maar ook uit stapjes naar de Hooge Platen in de Westerschelde, rondvaarten en tochten waarbij met een net gevist wordt om te laten zien wat er op de bodem van de Noordzee leeft. www.defestijn.nl De Festijn, een van de twee schepen die zaterdag de Westerschelde opva ren voor een vistocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79