w www.pzc.nl/uit 2 Donderdag 26 februari 2009 PZC sr - j Ruimtevaart In de Kloveniersdoelen in Middel burg houdt de Zeeuwse volksster- renwacht Philippus Lansbergen een tentoonstelling die in het teken staat van de ruimtevaart. Vrijdag 27 februari, zondag 1 maart, woensdag 4 maart, Mid delburg, Kloveniersdoelen, 19.30 tot 22.00 uur (vr) en 14.00 tot 17.00 uur (wo en zo), (t/m 22/3) Talkshow Rebecca van Wittene praat met journalist Kees Slager (foto) en ac trice Gonny Gaakeer over de mu ziektheaterproductie Zeeuwse Vrouwen, waarvoor Slagers boek Zeven Zeeuwse Vrouwen als inspi ratiebron diende. Zondag 1 maart, Middelburg, De Drukkery, 12.00 uur. Tango Liefhebbers van de tango kunnen hun hart ophalen tijdens een tango- dansmiddag in Oost-Souburg. Het festijn wordt om 19.00 uur afgeslo ten met een optreden van de fla menco dansgroep Con Mucho Gusto. Zondag 1 maart, Oost-Souburg, De Zwaan, 16.00 uur. Westerschelde BRESKENS i"v: Wjt Boerenhol Nummer Eén Kruisdijk DONDERDAG 26 FEBRUARI Kinderdoedagen Kinderen kunnen tegen een kleine ver goeding prentenboekjes, kijkdozen of fluitjes maken, een boekenlegger weven, kaarsen maken en versieren en vlinders versieren. Goes, Ambachtscentrum, Kattendijkse- dijk 27,13.00-16.30 uur Vogelexcursie IVN De Bevelanden verzorgt een vogelspotexcursie voor kinderen tussen 10 en 15 jaar op de Kiehoogte op Noord-Beveland. Aanmelden: ivn@zeelandnet.nl. Wissenkerke, informatiebord Keihoogte- weg, 14.00-16.00 uur Taxatiedag Het Zeeuws Veilinghuis uit Middelburg taxeert antiek. Middelburg, De Drukkery, 9.30-12.30 door Jan Dagevos De Nederlandse Wandelsport Bond bestaat 75 jaar. De provin ciale afdelingen organiseren elk hun eigen jubileumtocht. De Zeeuwse Wandelsport Bond (ZWB) viert het jubileum zater dag 28 februari met wandelin gen vanuit Breskens. Eerst naar Nummer Een, vervolgens de an dere kant op, een groot deel over dijken langs de Wester schelde. Er worden zo'n vijfhon derd deelnemers verwacht. Verslaggever Jan Dagevos is sinds een jaar of vijf verslingerd aan het wandelen. Hij vertelt over plezier en versla ving. De paden op, de la nen in. Vijf jaar ge leden trok ik de stoute schoenen aan en gaf ik me over aan het feno meen wandelen. Het werd een nieuwe bezigheid, een nieuwe ont dekking en een nieuwe vorm van ontspanning. Het was op een mooie zomerdag, ergens in juli, dat ik me schoorvoe tend op het wandelpad begaf. Met mijn gympies aan, rugzakje met proviand bij me, besloot ik die dag van Middelburg-Zuid naar Dis hoek te lopen. Een tochtje van zo'n tien kilometer, dat moest te uur. Ridders en jonkvrouwen Intratuin Koudekerke houdt een kinder- doe-week met inloopactiviteiten rond het thema ridders en jonkvrouwen. Koudekerke, Intratuin, 13.00 - 16.00 uur. Reeën speuren Een reeënspeurtocht door de boswachterij onder leiding van een gids. Westenschouwen, Excursieschuur, Kraaijensteinweg 140,16.30 uur. Streetdance 5treetdance-lessen voor de jeugd door in- structrice Jessica Smit. Middelburg, gymzaal Gen. Hakewell Smithlaan, 14.00-15.00 uur (8-11 jaar) en 15.00-16.00 uur (12-16 jaar) Wilgentenen vlechten Voor volwassenen en voor kinderen vanaf 8 jaar. Aanmelden via 0118 582620. Oostkapelle, Terra Maris 13.30 uur. Popquiz Maandelijkse popquiz met als extra the ma: 'Bekende namen in liedjes uit de pop- 193 k c/ ri Schoondijke doen zijn. Ik had nog nimmer ge traind, maar dat leek me ook niet echt nodig voor deze nieuwe bezig heid. Wandelen kan toch ieder een. Het bleek een misvatting. Eenmaal aangekomen bij het strand van Dis hoek stonden de hamstrings zeer strak en had ik het gevoel dat ze elk moment konden afscheuren. Ik meed elke oneffenheid op de weg, bang als ik was voor een spierscheuring. Mijn benen voel den ook zwaar aan en mijn voeten brandden in mijn schoenen. Ik merkte dat de laat ste meters niet zonder slag of iStoot gingen. Wan- delen bleek geen %itje te zijn. De O) eerst les was een P j harde. Ook voor wandelen moest dus getraind wor den en goede (wandel)schoenen waren een ver eiste. Het virus had me vanaf die dag wel in mijn greep en ik besloot me in te schrijven voor de wandelma rathon (42 km en 195 meter) van Burgh-Haamstede naar Zoutelan- de, in oktober. Ondertussen schaf te ik goede schoenen (in mijn ge val de hoge) aan en besloot ik we kelijks mijn kilometers te maken. Soms een rondje richting Lewe- dorp, soms een tochtje naar Veere, of via Abeele, Oost-Souburg en via muziek'. Middelburg, De Drukkery, 19.30 tot 20.30 uur VRIJDAG 27 FEBRUARI Filmvertoning De christelijke mensenrechtenorganisatie Jubilee Campaign vertoont de film Beyond the next mountain. Zierikzee, MFC-gebouw, 19.45 uur Ridders en jonkvrouwen Intratuin Koudekerke houdt een kinder- doe-week met inloopactiviteiten rond het thema ridders en jonkvrouwen. Koudekerke, Intratuin, 13.00 - 16.00 uur. Tennis Tennisspelletjes en -training voor de jeugd door TV Dauwendaele. Middelburg, tennispark Kruitmolenlaan, 13.00-14.30 uur (6-10 jaar) en 14.30-16.00 uur (11-16 jaar) Spelletjes Voor kinderen van 5 tot 12 jaar zijn er spelletjes en een King en Queen competi tie. Vlissingen, 't Fort, 11.00-16.00 uur Bingo Poortvliet, 't Ouwe Raed'uus, 20.00 uur ZATERDAG 28 FEBRUARI Klaverjasmarathon Klaverjasvereniging Haamstede houdt een klaverjasmarathon. Wie mee wil doen, dient zich vooraf op te geven bij Rinus Verseput via 0111 653628 of 651401. Burgh-Haamstede, dorpshuis, 10.00 tot 22.00 uur Strao De Strao van Noordwelle start om 11.30 uur en gaat via landgoed Zeelandia naar strandovergang Kijkduin in Renesse. De paardenbenen worden daar om 12.45 uur in zee gewassen. Noordwelle, vanaf 11.30 uur Ridders en jonkvrouwen Intratuin Koudekerke houdt een kinder- doe-week met inloopactiviteiten rond het jaagpad weer terug naar huis. Gewoon op het gemak, met een gemiddelde snelheid van vijf a zes kilometer per uur. Het devies was steeds: rustig aan beginnen om de spieren op te warmen, daarna af en toe een tempoversnelling, maar altijd goed luisteren naar het lichaam. Les twee was dus: nim mer forceren. Hoewel ik nooit een tocht van 40 kilometer maakte, had ik voor mijn gevoel genoeg kilometers in de benen en was ik klaar voor de marathon. Het werd een beproe ving, mede door het slechte weer (slagregens en keiharde wind). Dankzij talrijke energierepen haal de ik de finish en beloofde ik orga nisator Lein Lievense plechtig nooit meer mee te doen. Ik heb die belofte niet ingelost. In okto ber van het vorig jaar heb ik de wandelmarathon voor de vierde keer gelopen. Het is misschien wel les drie. Wie zich eenmaal op het het thema ridders en jonkvrouwen. Koudekerke, Intratuin, 13.00-16.00 uur Jeugdexcursie De Jeugd Natuur en Vogelwacht helpt Stichting Landschapsbeheer Zeeland en Actief Terreinbeheer snoeien. Meer informatie is te krijgen bij begelei der Ine van de Ven via 0111 413407. Noordgouwe, terrein van familie De Ligt aan het Fransewegje, 10.00 uur Cool Beatz Jeugdsoos De Pul houdt een the ma-avond. De eerste editie van Cool Beatz staat op het programma. De muziek wordt ver zorgd door DJ Kicken. Bruinisse, De Pul, 20.00 uur Dansfeest Dansen met hart en ziel, ontspannnings- meditatie en bodyjazz. Muziek van dj Peter Demey. Aanmelden via 06 22483556. Middelburg, Wijkcentrum Het Palet, 20.30 uur foto's Dirk-Jan Gjeltema en Zeeu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78