voetbalclub Organisatie van Scheldeloop rekent op een groter aantal deelnemers ProRail start werkzaamheden aan Zeeuwse lijn Z PZC Donderdag 26 februari 2009 33 Sinds 1971 actief bij voetbalvereniging Hontenisse Wies van Kerckhoven werd in 1971 secretaris van het jeugdbestuur van voetbalvereniging Hontenisse. Hij bekleedde bovendien de volgende functies: - van 1971 tot 1986 grensrechter van het eerste elftal; - van 1980 tot 1986 voorzitter van het jeugdbestuur; - van 1986 tot 1997 voorzitter van de club; - van 2005 tot 2008 bestuurslid en vice-voorzitter; - sinds begin dit seizoen weer grensrechter van het eerste elftal. Van Kerckhoven organiseerde 26 jaar het zaalvoetbalkampioenschap voor basisscholen in de voormalige gemeente Sas van Gent, tekent al meer dan dertig jaar voor de organisatie van het schoolvoetbai in de re gio Oost-Zeeuws-Vlaanderen en is sinds 1999 coördinator van de KNVB- voetbaldagen in Kloosterzande. Zwegers volgt Bekooy op bij reserves Hoek TERNEUZEN - Het tweede elftal van Hoek staat komend seizoen onder leiding van Arno Zwegers. De oud-speler van onder meer HW'24, Sluiskil en Breskens volgt bij de koploper in de reserve hoofdklasse Marty Bekooy op. De huidige trainer is pas aan zijn eer ste seizoen bezig, maar hij wil van wege zijn privésituatie liever een zondagclub trainen. Hoek 2 speelt vanavond in de vierde ronde van de beker op het veld van DFC in Dordrecht tegen SC Emma. AC Milan betaalt Duitse boete niet BREMEN - AC Milan weigert een boete van 50.000 euro te betalen. Die straf is opgelegd door de stad Bremen omdat de Italianen vorige week in het Uefa Cupduel met Werder Bremen op hun shirt recla me maakten voor gokbedrijf bwin. Reclame maken voor gokken is ver boden in de Duitse stad. Een advo caat van Milan stelt dat het recla meverbod strijdig is met Europese wetten. De club is desnoods be reid om de rechter in te schakelen. Joggingclub Dow heeft voor datum vroeger in het jaar gekozen. door Wim de Vos TERNEUZEN - Het huwelijk tussen de Joggingclub Dow en atletiekver eniging Scheldesport is wat betreft de organisatie van de 25 kilometer lange Scheldeloop voorbij. Met in gang van dit jaar organiseert de joggingclub de loop langs de Wes- terschelde zelfstandig. Het start schot klinkt zaterdag om 14.00 uur. Voorzitter Jan Boonman van de joggingclub van Dow maakte met een duidelijk dat het besluit om de samenwerking stop te zetten in goed overleg is genomen. „Er zijn totaal geen problemen geweest tus sen de twee clubs. Desondanks zijn we tot dit besluit gekomen en blijft de Scheldeloop een gezond evenement. Nu en in de toe komst", meent Boonman. De organisatie besloot wel voor een andere datum te kiezen. De wedstrijd is naar voren geschoven, want in voorgaande jaren werd de Scheldeloop in mei gehouden. Boonman: „De laatste paar jaar viel de belangstelling enigszins te gen. We denken dat we in deze pe riode meer deelnemers kunnen trekken en daar hopen we uiter aard ook op." Vorig jaar kwamen er nog net geen vijftig lopers en loopsters aan het vertrek en ook in de jaren daar voor liep het aantal nooit hoger op dan zo'n veertig atleten, die de vijfentwintig kilometer kwamen lopen. Vandaar de verandering. Dat de club in staat is om grote evenementen op touw te zetten heeft het reeds bewezen. De Aflos singsmarathon met in de afgelo pen editie tussen .de 500 en 600 deelnemers is er een uitstekend voorbeeld van. Hoe het deelnemersveld er zater dag uit komt te zien is vooraf niet in te schatten. Er is geen voorin schrijving, dus is het afwachten ge blazen voor de organisatie. Het parkoersrecord van de Schelde loop staat op naam van Patrick Hembrecht. De atleet uit'het Bel gische Sint-Gilles-Waas liep in 2006 een winnende tijd van 1.27.05. Vorig jaar ging de overwin ning naar Yves van Hoeck uit Moerbeke-Waas, in een tijd van 1.37.22. Petra Rasenberg uit Terneu- zen was toen de snelste vrouw. Naast de 25 kilometer staan er ook lopen over zes en twaalf kilometer op het programma. Voor de jeugd is er de Zeemijl van Terneuzen over een afstand van 1852 meter. Start en finish zijn gelegen bij zwemparadijs Scheldorado in Ter- neuzen. De jeugd start om 13.45 uur, een kwartier eerder dan de overige deelnemers. Door te schuiven met de wed strijddatum denkt de organisatie van de Scheldeloop in Terneuzen een groter aantal deelnemers te kunnen trekken. Vierde Mazars Natuurloop in Cadzand-Bad Een dag na de Scheldeloop in Terneuzen kunnen de atleten nog een keer genieten in de Zeeuws-Vlaamse duinen. De inmiddels vierde Mazars Na tuurloop wordt dan gehouden in de omgeving van Cadzand-Bad en op nieuw mag een zware strijd worden verwacht. Niet alleen vanwege de om standigheden, maar ook door de punten die uiteindelijk over het klasse ment gaan beslissen. Bij de senioren gaat de Belg Bart Bleijaert aan de lei ding, terwijl bij de masters Niek Wieland uit Axel het klassement aan voert. Wieland heeft overigens maar een minimale voorsprong op de nummer twee, de Belg Valeer Cockheyt. De afstanden zijn zondag 2700, 4700 en 10700 meter, met de start om 10.30 uur in de nabijheid van strandpaviljoen De Zeemeeuw. De jeugd start om 10.15 uur (afstanden 750 en 1500 meter). Gregory Sedoc behaalt derde plaats in Athene ATHENE - In de aanloop naar de Eu ropese indoorkampioenschappen heeft hordenloper Gregory Sedoc zijn vorm getest in Athene. De na tionale kampioen, die begin maart in Turijn zijn Europese titel op de 6o meter horden verdedigt, eindig de gisteravond in de Griekse hoofdstad als derde op zijn specia liteit. Sedoc liep de 6o meter hor den in 7,63 seconden, ruim boven zijn nationale record van 7,52 se conden. De Amerikaan Dexter Faulk won de race in 7,57. Amerikaans F1-team USF1 gelanceerd CHARLOTTE - Onder de naam USFi is het Amerikaanse formu- le-i-team officieel gelanceerd. De renstal wil vanaf 2010 met twee au to's aan de wedstrijden meedoen. De renstal staat onder leiding van Peter Windsor en Ken Anderson. Zij zijn in het verleden beiden be trokken geweest bij andere teams in de Formule 1. Er zijn nog geen rijders voor het team bekend. Het budget van de Amerikanen is naar verluidt 62 miljöërFdoll'ar. Wegens werkzaamheden aan de Zeeuwse lijn is er in februari, maart en april vijf weekenden geen treinverkeer mogelijk tussen Goes - Vlissingen. Tussen Roosendaal en Kruiningen is er in het laatste weekend van maart geen treinverkeer mogelijk. ProRail probeert de over last zoveel mogelijk te beperken. Vooral bewoners aan het spoor kunnen hinder onder vinden van de werkzaamheden. Nederland heeft een van de drukst bereden spoorwegnetten ter wereld. Voor de veiligheid is het van belang dat het spoor in goede staat is en blijft. Dit vergt intensief onderhoud. Op de Zeeuwse lijn wordt 13 van de 70 kilometer spoor vernieuwd. ProRail pakt het spoor, de ballast (grind) en een aantal wissels aan. Werkzaamheden voorjaar 2009 Weekend Baanvak buiten dienst Afgesloten overwegen Week 9 28 februari - 1 maart Goes-Vlissingen geen Week 11 14-15 maart Goes-Vlissingen Noord Kraaijertsedijk Week 12 21 -22 maart Goes-Vlissingen Nieuwe Kraaijertsedijk Noordweg Week 13 28-29 maart Roosendaal - Kruiningen Markiezaatsweg Week 14 4-5 april Goes-Vlissingen Vlaamseweg Alle buitendienststelllingen zijn van zaterdag 01.00 uur tot maandag 05.00 uur, NS zet bussen in. Powered by Prevail Meer informatie Heeft u nog vragen over de werkzaamheden en/of de planning aan de Zeeuwse lijn, kijk dan op www.prorail.nl/zeeuwselijn. Ook kunt u bellen naar de afdeling Publiekscontacten, tijdens kantooruren te bereiken op telefoonnummer 0900 - 776 72 45 0,20 p.m.). Voor vragen over het vervangend busvervoer kijk op www.ns.nl. www.prorail.nl qo 9b xirf.fiu bijna geen dag zonder W Hontenisse. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73