Getrouwd met de Tim Pleijte wordt rustig gebracht m Van de Leur wint kort geding tegen vader Bekendmaking n-j/ff mmasmmm 32 Donderdag 26 februari 2009 PZC Z Oud-turnster wil na breuk met ouders nog 62.000 euro terug. den haag - Verona van de Leur (23), voormalig turnkampioene, heeft de rechtszaak tegen haar va der gewonnen. Ze werd gisteren door de voorzieningenrechter in Den Haag op veel punten in het gelijk gesteld. Het geëiste geldbe drag van bijna 62.000 euro, ont trokken inkomsten uit haar top sportactiviteiten, is Van de Leur echter niet toegewezen. De rechtbank in Den Haag oor deelde dat de gedaagde, de vader van Verona van de Leur, zijn boek houding met bankafschriften moet afstaan, persoonlijke eigen dommen moet teruggeven, de website www.veronaturnt.tk moet staken en een bedrag van 1355,89 euro moet betalen. Van de Leur heeft vorig jaar alle banden met haar ouders verbro ken. Ze verwijt haar vader dat hij slecht beheer heeft gevoerd over de inkomsten uit haar turncar- rière, waaronder prijzengeld, die waren ondergebracht in de een manszaak Van de Leur Topsport. Er is geld uitgegeven aan oneigen lijke doelen zoals schoolboeken, een kerstdiner, rijlessen en contact; lenzen van haar zusje. Advocaat mr. W.J. Nomen be schouwt de uitspraak van de recht bank als een goede basis voor ver dere onderhandelingen met de fa milie van zijn cliënte. Hij hoopt in onderling overleg met de vader van Verona van de Leur tot een fi nanciële oplossing te komen en onthoudt zich om die reden van nader commentaar. Van de Leur wil een bedrag van 61.886,84 euro terug. Indien het niet tot een schikking komt, dan zal Van de Leur een bodemproce dure starten. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet beheer rijkswaterstaatswerken Ontwerpbesluit inzake een aanvraag van Waterschap Zeeuws- Vlaanderen te Terneuzen voor het uitvoeren van werkzaam heden ten behoeve van het project Zwakke Schakels, traject Nieuwvliet-Groede (gemeente Sluis) De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij brief d.d. 15 september 2008, kenmerk 0804792, is van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen te Temeuzen een aanvraag ingevolge de Wet beheer rijkswaterstaatswerken ontvangen. Het betreft hier het uitvoeren van werkzaamheden ten behoeve van het project Zwakke Schakels, traject Nieuwvliet-Groede (gemeente Sluis). Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Het besluit zal worden voorbereid volgens de, in de afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde, uniforme openbare voorberei dingsprocedure. Terinzagelegging De aanvraag, alsmede het ontwerpbesluit liggen vanaf 27 februari 2009 gedurende zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18, 4335 JA Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Rijkswaterstaat Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2, 4531 BX Terneuzen op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Gemeente Sluis, Raadhuisplein 1, 4501 BG Oostburg op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 uur tot 13.00 uur, op woensdag van 8.30 uur tot 16.00 uur. Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de periode dat de aanvraag en het ontwerpbesluit ter inzage liggen, hun zienswijze naar keuze schriftelijk of mondeling" naar voren brengen bij het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde van Rijkswaterstaat Zeeland, Buitenhaven 2, 4531 BX Temeuzen. Temeuzen, 26 februari 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouw ir. A.M.J.V. van Boxtel Erelid van Hontenisse Wies van Kerckhoven heeft nu ook een lintje. door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Wies van Kerck hoven bracht het als voetballer nooit verder dan het derde elftal van Hontenisse, maar hij verdien de toch meer dan ruimschoots zijn sporen binnen de club. Hij werd benoemd tot erelid van Hon tenisse, ontving de zilveren speld van de KNVB en werd onlangs ko ninklijk onderscheiden. Zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau kwam als een volslagen verrassing. „Ik vind het een hoogtepunt voor mezelf', vertelt hij met gepaste trots aan de keukentafel, waar plakboeken met krantenknipsels getuigen van bijna veertig jaar voetbalhistorie. „Mijn broer Ruud is vorig jaar op Koninginnedag geridderd en mijn andere broer Paul in november. Drie broers die binnen een jaar een lintje krijgen: dat is denk ik wel uniek." Wies van Kerckhoven is vrijgezel, maar getrouwd met het voetbal. Hij is inmiddels zestig jaar, komt uit een echte voetbalfamilie en loopt met een blauw-wit hart dage lijks op de club. Van Kerckhoven bekleedt geen bestuursftmctie meer, maar slaat als heringetreden grensrechter geen training van het eerste elftal over. Daarnaast ver zorgt hij het wedstrijdblaadje bij de thuiswedstrijden, werkt hij we kelijks de ranglijsten van alle elftal len in de kantine bij en zorgt hij ervoor dat de busjes waarmee de clubleden worden vervoerd na ge bruik schoon worden achtergela ten en worden afgetankt. „Op zondagavond was ik de in loopshirtjes", vertelt hij. „En 's maandags vul ik alle koelkasten in de kantine weer bij. Als ik de club niet had gehad, was ik scheidsrech ter geworden. In 2001 ben ik een scheidsrechterscursus gaan volgen. Sindsdien fluit ik A-, B- en C-ju- nioren en een enkele keer de D-pu- pillen van Terneuzen. Ik geniet van al die goeie voetballertjes als ze tegen NAC, PSV en Willem II spelen. Ik ben echt blij dat ik die keuze op latere leeftijd nog ge maakt heb en zie er elk weekend naar uit om weer te gaan fluiten." Voetbal is tegenwoordig vooral ontspanning, maar dat is wel eens anders geweest. „Ik heb het zelden gehad dat ik met tegenzin naar het veld ging", vertelt hij. „Maar ik was soms wel blij dat ik er aan het eind van het seizoen een paar we ken afstand van kon nemen. Er zijn verschillende jaren geweest dat ik niet op vakantie ging. Dan liep ik toch weer van alles op het voetbalveld te doen. Hoe dat komt? Ach, heel veel mensen bin nen de club zorgen ervoor dat het gezellig is. Als er een goeie groep bestuursleden en medewerkers is, ga je er met plezier naar toe. Bij Hontenisse is het over het alge meen heel "rustig aan het front. Dat is misschien wel de kracht van deze club. Ik ben zelf rustig en zal nooit met de vuist op tafel slaan. Ik praat er dan liever nog eens over, maar er is me wel eens ver weten dat ik te zacht ben." Zijn moeilijkste moment was mis schien wel het ontslag van zijn vriend Wilfried Bogaert. „Daar heb ik echt van wakker gelegen", bekent hij „Ik was verschillende ke ren met hem op vakantie geweest, maar moest hem als voorzitter in zijn tweede seizen wegsturen. Ik begrijp trouwens niet dat Ad Roovers nog geen club" heeft, want, hij is een geweldige trainer. Ho- noré Neefs is hier ook nog trainer geweest. Een fijne vent, altijd even vriendelijk. Hij dribbelde tijdens de training de 'zestien' binnen en deed dan voor hoe je penalty's kon uitlokken. En wat ik nooit zal vergeten is de beslissingswedstrijd in Koewacht tegen Terneuzen, voor behoud van het vierdeklasser schap. Hier op het dorp was het Doel voor Nederlands kampioenschap cross is plaats in top twintig. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Hardloper Tim Pleij te is in vorm vöor het Nederlands kampioenschap cross, dat zondag in Giize-Rijen wordt gehouden. Toch stelt de Vlissinger zich be scheiden op. „En plek bij de eerste twintig zou al mooi zijn", stelde hij gisteren. Vorig jaar eindigde Pleijte in de wedstrijd over 10,2 kilometer als 23e. Hij en zijn trainer, de Middel burgse fysiotherpeut Anton En gels, mikken dus slechts op een lichte progessie. „We moeten niet te snel willen gaan met Tim", leg de Engels uit. „Hij heeft relatief weinig trainingsjaren en dus moe ten we niet gelijk te veel willen. Dit jaar is het doel een plaats in de top twintig, in 2010 hopen we dat hij in de top vijftien loopt en weer een NK later zou hij bij de beste tien moeten kunnen komen." Pleijte is niet de enige Zeeuw die op de lange cross in actie komt. Ook Ronnie Overgaauw, eveneens lid van Dynamica, en Rik van Laar hoven, die uitkomt voor RKHAV uit Hulst, staan op de deelnemers lijst. loost van Dijk van het Goese AV'56 loopt de korte crossover 3300 meter. Bij de vrouwen doet Renate de Wilde (AV'56) mee aan de lange cross van 6300 meter. De uit Lewe- dorp afkomstige Esther Vermue (Rotterdam Atletiek), Aniek Aper (RKHAV) en Astrid den Herder (AV'56) namen deel aan de korte cross over 2100 meter. Vermue wordt geacht binnen de top tien te finishen. Tim Pleijte wil op het NK cross in Giize-Rijen bij de top twintig eindigden. De Vlissingse atleet is één van de drie Zeeuwen op de lange cross. Vrijwilliger Wies van Kerckhoven kan profkoers, in Koewacht waren er volgens de krant 1120 toeschou wers. We hielden de mensen in het dorp door een directe lijn op de hoogte van de wedstrijd. We wonnen door een doelpunt van Harrie Kint met 1-0. Dat vond ik echt geweldig, dat wij van het gro te Terneuzen wonnen en vierde klasser bleven." Na zijn broers Ruud en Paul heeft nu ook Wies van Kerckho ven een lintje in zijn bezit. Hij is erelid van zijn grote liefde W Hontenisse. UIT BRIDGE Damesparencompetitie district Zeeland Ne derlandse Bridgebond. A.lijn 1. dms.Kramer - de Buck 62,50% 2.dms.Smolders - v.d.Wart 59,17% 3.dms.den Engelsman - Schliekelmann Totaal na 5 zittingen 1 .v.Seters - v.Seters 2.Huisman - Labrujere 3. van Duin - Geldof B.lijn l.dms.Prosman - Staalman 60,94 2.dms. de Ruiter - Vos 59,38%, 3.dms.van Loo - Timmerman 53,15% Totaal na 5 zittingen 1.Heyboer - Leeflang 2. Prosman - Staalman 3. de Ruiter - Vos C.lijn l.dms.Hofman - Verhagen 59,58% 2.dms.Bruynzeel - Dekker 57,50 3.dms. v.Bo- ven - van Es 56,67 Totaal na 5 zittingen 1 .v.Boven - v. Es 2. Kemetmuller - Kromhout van de Meer 3. Bruynzeel - Dekker. TENNIS Acapulco. Vrouwen. Eerste ronde: Venus Willi ams (VSt/1) - Llagostera^(Spa) 6-4 4-6 6-2, Dul- ko (Arg/5) - Olaru (Roe) 6-3 6-2, Martinez Sanchez (Spa) - Koetoezova (Oek) 7-5 6-3, Am (Hon) - Gallovits (Roe) 6-2 6-3. Acapulco. Mannen. Eerste ronde: Robredo (Spa/3) - Ramirez Hidalgo (Spa) 6-4 3-6 6-3, Kim (VSt) - Monaco (Arg) 1 -6 3-0 opgave, Köl- lerer (Oos) - Nalbandian (Arg/1) 1-6 6-3 6-4, Moya (Spa/8) - Andujar (Spa) 6-4 6-7 (2) 6-2, Monfils (Fra/2) - Patience (Fra) 7-6 (4) 6-4. - Delray Beach. Mannen. Eerste ronde: Baghda- tis (Cyp) - Bulbis (Let) 7-5 6-2, Fish (VSt) - Dan- cevic (Can) 7-5 6-3.Dubai. Mannen. Tweede ronde: Murray (GBr/2) - Clement (Fra) 6-2 6-3, Ferrer (Spa/4) - Kohlschreiber (Dui) 6-4 6-2, Cilic (Kro/5) - Benneteau (Fra) 6-3 4-6 7-5, Simon (Fra/3) - Gabasjvili (Rus) 6-1 6-2, Santoro (Fra) - Chiudinelli (ZvVl) 3-6 6-1 7-6 (1), Gasquet (Fra) -Bolelli (Ita) 6-7 (4) 6-3 7-6 (5).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72