Sluiskil is verlost van rotte plek Gekrijs en bloed vereisen vaak niet meeste spoed PRIJZEN! ONGELOOFLIJKE è55, Eisen provincie aan installatie mosselzaadvang Z PZC Donderdag 26 februari 2009 21 Oude verpleegstersflat maakt plaats voor nieuwe woonwijk. door Conny van Cremberghe sluiskil - Projectontwikkelaar Mondriaan uit Dinteloord heeft het plan opgevat om in Sluiskil een nieuw woonwijkje te bouwen met 17 twee-onder-eenkap en vrij staande woningen en een aantal appartementen. Het wijkje verrijst op de plaats van Hotel Sluiskil, de vroegere verpleegstersflat van het Elisabethziekenhuis. De project ontwikkelaar wil haast maken met de uitvoering van zijn plannen. Met de gemeente Terneuzen is in middels overeenstemming bereikt over de invulling van wat dorps raadvoorzitter Adri de Bruijne 'een van de laatste rotte plekken in het dorp' noemt. Vastgoedbedrijf Mondriaan presenteert het plan dinsdag tijdens de openbare verga dering van de Sluiskilse dorpsraad in 't Meulegat. Het plan Sluiskil is inmiddels de procedurele molen ingeduwd. Zo dra de bouwvergunning is afgege ven wil de projectontwikkelaar be ginnen met de sloop van het voor malige hotel. De Bruijne: „Als met de sloop van dat gebouw begonnen wordt dan gaat in Sluiskil de vlag uit. Dat pand is al jaren veel mensen een doorn in het oog en dat is ook be grijpelijk. Het gebouw staat al een tijd leeg, trekt vandalen aan, er is wel eens brand in gesticht en ook 1^ Kanaaldorp wil van geen krimp weten en zet in op groei. Om dat te bereiken moeten er wel in het dorp kleinschalige bouwprojec ten worden gerealiseerd. hangen er regelmatig drugsdealer- tjes rond. Nee, als we er op deze manier van verlost worden, dan is iedereen daar tevreden over." Het plan van Mondriaan past pre cies in de groeistrategie van de dorpsraad. Die wil Sluiskil, on danks de demografische krimp die vrijwel overal in Zeeuws-Vlaande- ren optreedt, gewoon laten groeien. Voorzitter De Bruijne: „We leggen ons niet neer bij die ontwikkeling, we streven naar het tegenoverge stelde. Naar groei. En dat betekent dat er in dit dorp gebouwd moet worden. Geen grote plannen, maar in een omvang die past bij deze plaats. En het ziet er naar uit dat dit de komende jaren gaat luk ken." Het afgelopen jaar boekte Sluiskil als kern een groeicijfer van vier personen. De dorspraadvoorzitter schat in dat dit ook dit en volgend jaar zal gebeuren. Volgende week overlegt-de dorps raad van Sluiskil met gemeente en wooncorporatie Clavis over nieu we projecten zoals een brede school en nieuwbouw in de Nieu we Kerkstraat. EHBO-IJzendijke oefent op realistische 'slachtoffers'. door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Vragen, vragen, vra gen, vragen en nog eens vragen. In- structrice Marleen Roegiest kan woensdagavond niet genoeg bena drukken hoe belangrijk het als EH- BO'er is om een slachtoffer te vra gen wat hem mankeert. Alleen als precies duidelijk is wat een (zwaar)gewonde is overko men, kan de hulpverlener een goe de diagnose stellen. Door ambulan cepersoneel, brandweerlieden of andere professionele hulpverle ners al bij de melding te laten we ten waar ze mee te maken krijgen, kunnen die direct het goede mate rieel en de te gebruiken materialen meenemen. De afdeling IJzendijke van Eerste Hulp Bij Ongelukken oefende gis teravond in de garage van Auto schade Meijers. Zes leden van de West-Zeeuws-Vlaamse afdeling van de Landelijke Opleiding Tot Uitbeelding van Slachtoffers (LO TUS) lieten de ruim twintig oefe nende eerste-hulpverleners flink schrikken. Ze speelden haast meer dan levensecht dat ze ammoniak in hun ogen kregen, een hartstil stand hadden, bekneld zaten on der een auto, na met hun hand in een cirkelzaag te hebben gezeten van schrik onderuit gingen en hun hoofd stootten of een epileptische aanval kregen. Het door merg en been gaande gekrijs van sommige slachtoffers bracht EHBO'ers soms van hun stuk. „Maar zo gaat het ook als er echt ongelukken gebeu ren. Vaak is het zo dat de hardst schreeuwende of bloedende men sen minder ernstig gewond zijn dan stille slachtoffers. Dus moeten EHBO'ers hun kalmte bewaren 'Ik moet niet door een vergissing of misverstand echt knel komen te zitten' om in een oogwenk de juiste be slissingen te kunnen nemen. Op zo'n grootschalige oefenavond doen we daar ervaring mee op en dat motiveert de leden en trekt ho pelijk ook nieuwe, jonge leden aan", betoogt woordvoerder Willy Martens van de EHBO-groep. LOTUS-speler Roger de Jaeger on dersteunt de woorden van Mar tens. Hij speelde dat hij met een been bekneld zat onder een auto. De hulpverlener moet door gerich te vragen aan '112' kunnen laten weten dat het slachtoffer niet on der de auto kan worden uitgetrok Een LOTUS-slachtoffer zit klem onder een auto. foto Peter Nicolai ken zonder speciale opblaaskus- sens van de brandweer. Overigens zorgt De Jaeger er voor dat hij een slachtoffer blijft spelen en er geen wordt. „Voor ik onder die auto ga liggen, kijk ik of de stroom van de hijsinstallatie af staat. Ik moet niet door een vergissing of misverstand echt knel komen te zitten." - Living Outlet verkoopt voor een Nederlandse.meubelfabriek een grote partij eiken meubelen. Stoere, strakke eikenmeubelen gemaakt naar de laatste woontrends. Nu voor U kunt kiezen uit twee kleuren: blank gelakt, of (oogkleur. Alles Is direct leverbaar [uit voorraad) zo lang de vootraad strékt. Broodkast Van 2125,- Dressoir 4-deurs Von 1755,- VO.Or Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 17 www.tmcwoonwinkels.nl middelburg - Mosselkwekers mo gen dit jaar in de Oosterschelde 164 hectare gebruiken om met spe ciale drijvende installaties mossel zaad in te vangen. Dat heeft het da gelijks provinciebestuur vastgelegd in een advies aan het ministerie van Landhouw. Gedeputeerde Staten stellen daar aan wel een aantal voorwaarden. Zo moet rekening worden gehou den met de belangen van andere gebruikers, zoals duikers en water sporters. Ook mag de weidsheid van de Oosterschelde niet al te erg worden aangetast. De provincie juicht de komst van de installaties van harte toe, omdat de mosselsec tor door de inzet van vanginstalla- ties minder afhankelijk wordt van de bij de natuurorganisaties om streden visserij op mosselzaad. De installaties worden dit jaar alleen gebruikt boven de mosselpercelen, later ook elders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67