Eigenwijze, swingende Pleidooi extra camera's binnenstad Terneuzen Buitenweg Axel dicht voor bodemsanering Kunstgebit 1 8 Donderdag 26 februari 2009 pzc Z Verkeer twee weken omgeleid in verband met grote schoonmaak. door Wout Bareman AXEL - De Buitenweg in Axel wordt tijdelijk afgesloten in ver band met bodemsaneringswerk zaamheden. Het gaat om een om vangrijk karwei. De sanering vindt plaats in opdracht van de provin cie en neemt, inclusief de zuive ring van het grondwater, naar ver wachting enkele jaren in beslag. De vervuilde grond wordt afgegra ven en vervangen door schone grond. De bodemverontreiniging reikt tot onder de rijbaan van de Buitenweg (het gedeelte bij de in gang van de Citogarage). Om die grond weg te halen, wordt de rij baan tijdelijk afgesloten voor alle verkeer. Tijdens de afsluiting blij ven de woningen in het gedeelte tussen de Nassaustraat en Cjijns- senstraat bereikbaar vanaf de kant van de Nassaustraat. Plaatselijk ver keer kan omrijden via de Van Hale wijnstraat. De Buitenweg gaat maandag 2 maart dicht. Naar verwachting neemt het karwei twee weken in beslag, maar dat is wel afhankelijk van de weersomstandigheden én onvoorziene omstandigheden. De bodemsaneringswerkzaamhe den worden uitgevoerd door de fir ma Oranjewoud. Als de sanering is afgerond, wordt het terrein over gedragen aan Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. Die heeft in het plan Buitenwijk een nieuwe woonwijk gepland met iets meer dan honderd wonin gen. Politie pakt rijbewijs af van carnavalsvierders sas van gent - In de nacht na car naval heeft de politie het rijbewijs ingevorderd van twee automobilis ten, die teveel hadden gedronken. Om middernacht werd op de Gro te Markt in Hulst een 37-jarige man uit Lebbeke aangehouden met drie keer teveel drank op. Om streeks half twee betrapte de poli tie op de Westdam in Sas van Gent een 41-jarige Zelzatenaar met eenzelfde hoeveelheid op. Comedy Explosion in jongerencentrum de Pit terneuzen - In jongerencentrum de Pit in Terneuzen staat zaterdag 28 februari de humor centraal tij dens een optreden van de Come dy Explosion. De stand up come dians Chris Silos, Menno Stam en Roel C. Verburg vermaken het pu bliek vanaf 21.00 uur. De toegang kost 7,50 euro. De drie optredende entertainers hebben hun sporen al ruimschoots verdiend in televisie- en theaterwereld. Jaarvergadering Stadsraad Oostburg OOSTBURC - De stadsraad van Oost burg houdt dinsdag 3 maart de openbare jaarvergadering in ge meenschapscentrum Den Hoek zak in Oostburg. De raad wil die avond met de bewoners van Oost- ,burg in discussie treden rond het thema 'Informatief en Onderne mend'. Kernwethouder Carien Bo- lijn zal de bijeenkomst bijwonen en vragen beantwoorden. De ver gadering begint om 19.30 uur. Niet dat ze verstrooid is. Geenszins zelfs. Maar ze heeft gewoon een he kel aan dat apparaat! Toen haar ei gen gebit te wensen over liet, scha kelde de Zierikzeese zonder aarze len over op een kunstvariant. Een stralend witte glamourlach was het resultaat. Desondanks was de nieuwe verhou ding broos. Steeds vaker liet ze de Tip? redactie@pzc.nl klappertanden ergens achter. Toege geven, door haar smalle gelaat valt het murmelmondje ook niet echt op. En de mensen in haar di recte omgeving raken er aan ge wend. Dus mocht u één dezer da gen een autootje kopen en een loos gebit vinden in het handschoenen kastje, geen paniek! Laat maar lek ker liggen... Van simpele covers houdt Boo's Jazzoo's niet. Een eigen nummer of een eigenwijze bewerking van een onbekend nummer van een grote artiest is meer een uitdaging. Celstraf voor niet kunnen tonen ID-kaart middelburg - Voor het niet kun nen tonen van een identiteitsbe wijs en het verduisteren van een autoradio heeft de rechtbank in Middelburg een 32-jarige Terneuze- naar 171 dagen cel, waarvan 60 uur voorwaardelijk en een boete van 50 euro opgelegd. Tegen de man was de ISD-maatregel (een verblijf van twee jaar in een inrichting voor stelselmatige daders) plus een boete van 50 euro gevorderd. Activiteiten voor Vastenactie Hulst hulst - De werkgroep vastenactie Hulst houdt een aantal activiteiten in de vastenperiode. De opbrengst van de vastenactie gaat naar projec ten in Bangladesh, Brazilië en Gha na. Tussen 18 en 25 maart verrichten de leerlingen van de bovenbouw van de basisscholen karweitjes. Op zaterdag 7 maart is er een vas- tenmarkt tussen 10.00 en 16.00 uur in de Willibrordusbasiliek. Wandelen in bossen net over de grens stekene - Liefhebbers van wande lingen door bossen en polders kun nen zondag hun hart ophalen in het grensgebied tussen Stekene en Hulst. Wandelclub De Smokke laars uit Stekene houdt dan de 22e Boudelotochten. Wandelaars kun nen tochten maken van 6 tot 30 ki lometer vanaf het Boudelocen- trum aan de Kasteelstraat in Klein-Sinaai/Stekene. Inschrijven kan tussen 8.00 en 15.00 uur. Edwald Segers (I) en Willem Minneboo van Boo's Jazzoo's. Christenunie wil veilige route voor naar huis kerende stappers. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het aantal bewakings camera's in de Terneuzense bin nenstad moet verdubbeld worden. Daarvoor pleit raadslid Gerry Loof-Bakker (Christenunie). Met de uitbreiding van het cameratoe zicht kan volgens haar een veilige weg gecreëerd worden voor naar huis kerende 'stappers' en bezoe kers van het theater en de bio scoop. Op dit moment zijn er vier came ra's geïnstalleerd in de binnenstad, waarmee de politie het uitgaansle ven in en rond de Nieuwstraat en het Theaterplein in de gaten kan houden. Er zijn onlangs op het po litiebureau nieuwe beeldschermen geplaatst. Daarmee kan men nu vier beelden tegelijk bekijken en al les wordt ook opgenomen. Voor de politie is het nu veel beter mo gelijk personen of groepen te vol gen en problemen beter in beeld te krijgen, te houden en adequater te reageren. Volgens Gerry Loof-Bakker is het mogelijk om -zonder problemen 1 acht camera's te plaatsen op de glasvezelkabel. Zonder extra kos ten van kabels trekken en dergelij ke. „Dit moet wel op korte afstand van het knooppunt het Schelde- theater zijn. Maximaal bereik is zo wat de hele binnenstad tot de Axel- sedam", weet ze. Het raadslid stelt voor om twee ca mera's bij te plaatsen in de Noord straat en ook camera's op te han gen op het Arsenaalplein en de Markt. De extra toezichtmogelijk- heid is volgens haar zowel preven tief als repressief een goede zaak in verband met overvallen, diefstal len en geweld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66