PZC Gedrag drugstoerist onder de loep deDRVKKERY VI AA 17 18 en 19 Vogelpiek laat de haring zwemmen Kluis gestolen ZEEUW u.r\r\ slD£ Donderdag 26 februari 2009 Eigenwijze, swingende muziek rijp voor theaterpubliek Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Scheldemondraad steunt onderzoek en voorlichtingscampagne. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het grensoverschrij dende onderzoek naar het gedrag van drugstoeristen in het verkeer, moet zich niet alleen concentreren op de bezoekers van de enig over gebleven coffeeshop in Terneuzen, maar ook op die van de shops in Goes èn Vlissingen. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen: „Ik heb begrepen dat in de laatste Euregio Scheldemond raad is gediscussieerd over de ge wijzigde situatie, nu de stroom drugstoeristen zich heeft verlegd van Terneuzen naar elders. Daar bij is de vraag gesteld of dat onder zoek nog wel nodig is. Ik vind van wel, want het probleem is daar mee niet uit de wereld." Dat vindt ook burgemeester Dick van der Zaag van Goes. Die stelt vast dat, sinds de geleidelijke slui ting van de coffeeshops in Roosen daal en Bergen op Zoom, het aan tal auto's in Goes met een Belgisch of Frans kenteken aanzienlijk is toegenomen. Volgens hem geldt dat ook voor Vlissingen. „Het on derzoek kan dus heel nuttige infor matie opleveren en bovendien is het goed dat grensoverschrijdend voorlichting wordt gegeven over het gevaar van het gebruik van drugs in combinatie met autorij den." Het initiatief van de Schelde mondraad het onderzoek naar de WW Burgemeester Dick van der Zaag van Goes vindt dat het Schelde- mond-onderzoek naar het drug stoerisme nuttig is, net als trou wens de voorlichtingscampagne. verkeersstroom én de voorlich tingscampagne te ondersteunen, dateert al van twee jaar geleden. Op dat moment concentreerde het drugstoerisme zich voornamelijk rond de (toen nog twee) coffees hops in Terneuzen. „Het is een breedgedragen project, dat door politie, justitie, ministeries, provin cies en gemeenten aan weerszij den van de grens wordt gesteund. En terecht, want het gaat niet en kel om softdrugs in het verkeer, maar ook om veel gevaarlijkere vormen van drugsgebruik in het uitgaansleven, van pillen bijvoor beeld." De Scheldemondraad heeft voor het onderzoek én de campag ne 120.000 euro uitgetrokken. Ver keer en Waterstaat heeft overigens geen toestemming verleend voor de plaatsing van voorlichtingsbor den over 'Drugs in het Verkeer'. Daarvoor zou de doelgroep te be perkt zijn. In Vlaanderen worden de borden zo goed als zeker wel ge plaatst. De campagne, die in april officieel van start gaat, is vergelijk baar met de BOB-campagne, waar voor zowel in Nederland als in Vlaanderen bill-boards langs de wegen worden neergezet. VOGELWAARDE - Haring moet zwemmen, dus een paar pinten gaan er nog wel in. Leden van de carnavalsstichting de Vogelpiek uit Vogel waarde sloten gistermiddag het carnavalsfeest traditioneel af met haring happen in café Ons Vermaak. Terwijl een enkeling toch maar voor zichtig een glaasje fris bestelt, kiezen de meeste haring happers nog voor een glas bier. „Want met bier is het wel het lekkerst", meent prins Peet. „Je spoelt er een eventuele kater goed mee weg. Langzaam afbouwen is de beste remedie om zo snel mogelijk weer boven water te zijn." Plaatselijke wagenbou wers verenigingen gaven bij het haring hap pen ook acte de présence. Ook de Steense rat ten en de Nachtuuln uit Aardenburg lieten gis teren een haring wegglijden. In Aardenburg werd het leutseizoen 's avonds in de rooms-katholieke kerk afgesloten met een themadienst. foto Camile Schelstraete Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 gSjsGliuaMairfnXjMaor 7«tsod RECTIFICATIE Op 26 februari 2009 om 10.00 uur zal op het adres Havenplein 25 te ZIERIKZEE ten laste van Hotel Grand- Café 't Getij, J.W. Meerdink en H.S. Meerdink-Oostertioff de verkoop GEEN DOORGANG vinden Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes TERNEUZEN - Een kluis met een on bekend geldbedrag is in de nacht van dinsdag op woensdag gestolen bij een inbraak in een bedrijfs pand aan de Mr. Haarmanweg in Terneuzen. De inbrekers doorzoch ten het hele pand. Ze gingen uit eindelijk weg met de kluis en een mobiele telefoon. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu knoflooksoep, wrap en dame blanche 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanmorgen, 9.30-12.30 uur Zeeuws Veilinghuis Taxaties vanavond. 19.30-20.30 uur Popmuziekquiz zondag 1 maart, 2.00-17.00 uur koopzondag 12.00-13.30 uur drukkerijmiddelburg.nl talkshow o.l.v. Rebecca van Wittene meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65