Jarige basis viert bescheiden feestje 'We voelen ons hier erg welkom' Digitenne Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? kpn Zeventig fietswrakken Kluis weg bij inbraak in Veel gas bespaard met geruimd bij NS-station bedrijf's-Cravenpolder warme truiendag NIEUWE VOORJAARS COLLECTE 2009 Gimbrère r pzc Donderdag 26 februari 2009 23 goes - Bij het NS-station Goes zijn gisterochtend ongeveer zeven tig fietswrakken verwijderd. De ac tie is uitgevoerd door de politie in samenwerking met medewerkers van de gemeente Goes. De meege nomen fietsen zijn afgevoerd naar een opslagplaats waar ze nog gerui me tijd blijven staan. 's-gravenpolder - Een kluis met daarin geld en allerlei papieren en documenten is gestolen bij een in braak in een bedrijfspand aan de Spoorstraat in 's-Gravenpolder, in de nacht van dinsdag op woens dag. De inbrekers vernielden eerst een rolluik en vervolgens een deur om binnen te komen. heinkenszand - Zestien basisscho len in Borsele die vrijdag 13 februa ri meededen aan de warme truien dag en de verwarming uitzetten of lager zetten, hebben samen 149 ku bieke meter gas bespaard, meldde de gemeente Borsele gisteren. De actie scheelt de uitstoot van 268,2 kilo van het broeikasgas CO2. Alleen activiteiten voor genodigden op 75-jarige vliegbasis Woensdrecht. door Berry van der Heijden woensdrecht - Vliegbasis Woens drecht viert op 5 maart dat het vliegveld dan 75 jaar bestaat. In september volgt een dag voor fami lie van de tweeduizend personeels leden. Op de jubileumdag houdt luitenant-kolonel Rob Luttge, waarnemend commandant Oplei dingen Koninklijke Luchtmacht (OKLu), een receptie voor onder andere oud-commandanten, squa droncommandanten. Volgens woordvoerster kapitein Annelies Homma van de vliegba sis is deze receptie een feestje voor genodigden. Voor hen is er een ex positie met foto's van de vliegbasis door de jaren heen. Daarbij wordt onder meer gebruik gemaakt van foto's die de gemeente Woens drecht twee jaar geleden al in de expositie van Veld tot Valley toon de. Hierin wordt de geschiedenis van het grasveld voor een zweef- vliegdub tot de nieuwe tijd met F-16's en de oefenvliegtuigen PC-7's verteld. Met als bijzondere hoofdstukken de oorlogsjaren en de jaren tachtig, waarin vredesacti visten de vliegbasis belegerden in verband met de dreigende plaat sing van kruisraketten. Voor het personeel van OKLu en de Luchtmacht Metereologische Groep (LMG) volgt in september een familiedag met onder meer een kijkje bij het brandweeroefen- centrum, de hondensectie en de 'Het nieuwe personeel maakt kennis met de woon- en leefomgeving' PC-7's. In mei is er al een familie dag voor personeel van het Logis tiek Centrum Woensdrecht (LCW). „Het LCW werkte eerst al leen voor de luchtmacht, maar werkt nu ook voor landmacht en marine. Personeel van Rhenen en Dongen wordt grotendeels hier ge vestigd. Daarom krijg dat een bre dere kennismaking met de woon- en leefomgeving", aldus Homma. Op de 75-jarige luchtmachtbasis in Woensdrecht landen met enige regelmaat grote vliegtuigen, zoals deze Anto- nov, een Russisch vrachtvliegtuig. archieffoto Thom van Amsterdam fi is li Is Beter beeld en geluid. Gratis gebruik van digitale ontvanger 100,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo* Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten sluit je aan In Sint-Maartensdijk verwezenlijken Marijn van Son en Kyra Bijlstra hun droom. Ze verbouwen de voormalige bibliotheek aan de Markt tot een ho tel met tien kamers, dat de uitnodi gende naam KOM! krijgt. In een tweewekelijkse rubriek volgt de PZC het wel en wee van Marijn, Kyra en hun kinderen Mauk en Kee. door Rob Paardekam In het pand op de hoek van de Markt werken bouwvakkers momenteel hard om alles op tijd af te krijgen. „In mei hopen we de deuren te kunnen openen", zegt Kyra vol goede moed. En dan te bedenken dat ze als kind zeker wist dat ze nooit een hotel zou beginnen. Haar ouders hadden in Den Haag zo'n zaak en Kyra hielp regelmatig mee. 'Dat ga ik la ter dus nooit doen', nam ze zichzelf voor. „Tot ik een paar jaar geleden vaak in hotels kwam voor trainin gen", vertelt ze. „Ik merkte dat ze vaak niet flexibel waren. Wanneer je groep om half één moest lun chen, maar het liep een beetje uit, dan had je een probleem, want één uur kon echt niet. Dat kan ik beter, dacht ik." Marijn lacht. „Dat mogen we straks bewijzen. Maar op zich zal het geen probleem zijn om het groepen naar de zin te maken. We hebben maar tien kamers, dus ze hebben het hele hotel voor zichzelf Als ze bij wijze van spreken pas om drie uur willen lunchen, maken wij daar geen enkel probleem van." Ho tel KOM! richt zich overigens ook op toeristen. „In de praktijk zullen die hier vooral in de zomermaan den zitten", zegt Marijn. „In de win ter zullen we meer de zakelijke markt bedienen." Het stel heeft er voor gekozen om bij het hotel te wonen. Dat maakte de zoektocht naar een pand er niet gemakkelijker op, maar het was een eis waar niet aan viel te tornen. „Wij woonden vroeger niet naast het hotel", vertelt Kyra. „Dus mijn vader was er nooit. Zo'n situatie wil ik voorkomen." Volgens Marijn zal het straks niet de hele dag druk zijn. „Op de rusti ge momenten kan ik dan gemakke lijk naar huis." Het paar, dat hiervoor in Voorburg woonde, zegt hartelijk te zijn ont haald in Sint-Maartensdijk. „We voelen ons hier erg welkom." LANGE DELFT MIDDELBURG U bent van harte welkom! mop^ WALSTRAAT VLISSINGEN Kom naar Primafoon Goes, Lange Vorststraat 46

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59