Gedrag drugstoeristen onder een brede loep Wethouders praten over de crisis 'Camera's Terneuzen uitbreiden' PRIJZEN! Te mooi om waar te zijn? ONGELOOFLIJKE B PZC Donderdag 26 februari 2009 21 KWADENDAMME - Ze zijn begonnen, de Veertig dagen van vasten, waaraan het carnaval vooraf gaat. De eerste dag, aswoensdag, is de belangrijkste omdat de gelovige zich metterdaad onderwerpt aan het riueel van reini ging en boetedoening. De as van de paaspalmen van vo rig jaar, waarmee de priester een kruisteken op het voorhoofd maakt, staat oorspronkelijk voor boetedoe ning, maar de kruisvorm is juist een teken van hoop. De priester prevelt bij elk kruisje: „Gedenk, o mens, dat gij stof zijt, en tot stof zult wederkeren. Dat is niet naar geestig bedoeld, maar om eraan te herinneren dat on derwerping aan God heil en verlossing zal brengen. In Kwadendarhme herleeft de aswoensdagtraditie sinds enkele jaren. Dat een flink percentage van de fanatieke carnavalvierders komt opdagen, een paar honderd man, zou best eens te danken kunnen zijn aan het feit dat de pastoor niet 's ochtends vroeg, maar 's avonds na het eten met zijn as klaarstaat. foto Willem Mieras Dat vindt ook burgemeester Dick van der Zaag van Goes. Die stelt vast dat, sinds de geleidelijke slui ting van de coffeeshops in Roosen daal en Bergen op Zoom, het aan tal auto's in Goes met een Belgisch of Frans kenteken aanzienlijk is toegenomen. Volgens hem geldt dat ook voor Vlissingen. „Het onderzoek kan dus heel nutti ge informatie opleveren en boven dien is het goed dat grensover schrijdend voorlichting wordt ge geven over het gevaar van het ge bruik van drugs in combinatie met autorijden." Het initiatief van de Scheldemond- raad om het onderzoek naar de verkeerstroom én de voorlichtings campagne te ondersteunen, da teert al van twee jaar geleden. Op dat moment concentreerde het drugstoerisme zich voornamelijk rond de (toen nog twee) coffee shops in Terneuzen. Ook situatie in Goes en Vlissingen zou bekeken moeten worden. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het grensoverschrij dende onderzoek naar het gedrag van drugstoeristen in het verkeer, moet zich niet alleen concentreren op de bezoekers van de enig over gebleven coffeeshop in Terneuzen, maar ook op die van de shops in Goes en Vlissingen. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen: „Ik heb begrepen dat in de laatste Euregio Scheldemond- raad is gediscussieerd over de ge wijzigde situatie, nu de stroom drugstoeristen zich heeft verlegd van Terneuzen naar elders. Daar bij is de vraag gesteld of dat onder zoek nog wel nodig is. Ik vind van wel, want het probleem is daar mee niet uit de wereld." MIDDELBURG - Zeeuwse wethou ders bespreken volgende maand wat de gemeenten kunnen doen om de gevolgen van de economi sche crisis op te vangen. De Middelburgse wethouder Han- nie Kool-Blokland deed vorige week al het voorstel een 'werkcon ferentie' te houden met de Zeeuw se gemeenten, de waterschappen en de provincie. Alle gemeenten zetten op dit moment hun moge lijkheden op een rijtje. Het overleg tussen de wethouders economi sche. zaken is nodig om te zien of een gezamenlijke aanpak van be paalde projecten het effect van maatregelen kan versterken.- Kool-Blokland (CDA) bespeurt binnen de Middelburgse gemeente raad grote bereidheid om de zaak Zeeuws-breed aan te pakken. In Middelburg heeft de PvdA het initiatief genomen voor een motie waarin het college wordt opgeroe pen snel te komen met voorstellen om de crisis het hoofd te bieden. PvdA-fractievoorzitter Saskia Sza- rafinski hoopt dat ze de motie 'raadsbreed' kan indienen. De mo tie, die maandag in de raad komt, laat open met welke maatregelen het college zou moeten komen. BMW maakt rijden geweldig De BMW 316i Black Silver Line nu bij Zwartepoorte. Hij is eigenlijk te mooi om waar te zijn. Want de gelimiteerde BMW 316i Black Silver Line is standaard uitgerust met 16 inch lichtmetalen wielen, een regen- en lichtsensor en metallic lak. Qe prijs is al net zo mooi: voor deze aantrekkelijke meeruitvoering betaalt u juist minder. En dankzij energielabel A zijn ook de gebruikskosten bescheiden. Overtuig u zelf en kom proefrijden, Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33, 4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45, www.zwartepoorte.nl U least al een BMW 316i Black S Silver Line vanaf 6 599,- per maand, Het leasetarief is excl. btw. brandstof en vervangend vervoer en gebaseerd op een looptijd van 48 maanden en 20.000 km per jaar (BMW Financial Services). Gemiddeld brandstofverbruik van 5,9 lot 6,1 liter/IOOkm (van 16,9 tot 16,4 km/liter). CO^-emissievan 142 tot 146 gram/km. Wijzigingen voorbehouden Afbeeldingen kunnen opties vertonen die niet tot de standaarduitrusting behoren, Black Silver Line, tijdelijk met gratis: metallic lak (Saphirschwarz en Titansilber) 81 16 inch lichtmetalen wielen regen- en lichtsensor Sedan Touring 33.325,- 35.520,- 2.593,- 2.593,- 1.000,- 1.000,- 32.325,- 34.520,- BMW 316i Prijs extra's Minderprijs 316i B&S Line TERNEUZEN - Het aantal bewakings camera's in de Temeuzense bin nenstad moet verdubbeld worden. Dat stelt raadslid Gerry Loof-Bak- ker (CU). Met de uitbreiding kan volgens haar een veilige weg ge creëerd worden voor naar huis ke rende stappers en bezoekers van theater en bioscoop. Op dit moment zijn er vier came ra's geïnstalleerd in de binnenstad, waarmee de politie het uitgaansle ven in en rond de Nieuwstraat en het Theaterplein in de gaten kan houden. Er zijn onlangs op het po litiebureau nieuwe beeldschermen geplaatst. Daarmee kan men nu vier beelden tegelijk bekijken en al les wordt ook opgenomen. Voor de politie is het nu veel beter mo gelijk personen of groepen te vol gen en problemen beter in beeld te krijgen, te houden en adequater te reageren. Volgens Loof-Bakker is het mogelijk om zonder proble men acht camera's te plaatsen op de glasvezelkabel. www.tmcwoonwinkels.nl Living Outlet verkoopt voor een Nederlandse meubelfabriek een grote partij eiken meubelen. Stoere, strakke eikenmeubelen gemaakt naar de laatste woontrends. Nu voor Broodkast Van 2125,- voor 9ÊÊÊ- U kunt kiezen uit twee kleuren blank gelakt of loogkleur. Alles is direct leverbaar (uit voorraad} zo lang de voorraad strekt. BMW EfficientDynamics Minderverbruik. Meervermogen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57