Brand in loods dupeert ondernemers KIJK! 'Geen gevaar voor de volksgezondheid' venesTR KOZIJNEN, SERRES EN ZONWERING venestra.nl Goes looft prijs uit aan wie water op de mooiste manier vasthoudt 1 8 Donderdag 26 februari 2009 PZC 'Het is in elk geval knap van de brandweer dat ze nog een stuk van de loods hebben 'De hele inboedel kan ik afschrijven. Roet is agressief kunnen redden.' spul en vreet overal in.' Een bedrijfsverzamelgebouw in Krabbendijke is in de nacht van dinsdag op woensdag door brand verwoest. Drie ondernemers zijn gedupeerd. door Luc Oggel En hoop verwrongen staal. Meer is er niet over van de autospuiterij van Ard Brugge. Zijn bedrijf aan de Zuidweg in Krabbendijke brandde in de nacht van dinsdag op woens dag volledig uit. „Dit komt wel even koud op je dak vallen", zegt Brugge woensdagochtend, terwijl hij de restanten van zijn bedrijf aanschouwt. Hij maakt een versla gen indruk. Brugge heeft erbij staan kijken hoe de verzengende vlammen zijn onderneming totaal vernietigden. „Knap van de brand weer dat ze nog een stuk van de loods hebben kunnen redden." Dat de hitte enorm moet zijn ge weest, blijkt wel uit het feit dat de zware, stalen spanten helemaal ver bogen zijn. Op het terrein van het bedrijfsverzamelgebouw - naast de autospuiterij zitten er nog twee be drijven in - hangt een indringende verflucht. Brugge zat sinds drie jaar aan de Zuidweg. Hij heeft geen personeel in dienst. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend, zegt hij. Zijn echtgenote vermoedt echter dat er is ingebro ken en brand is ge- a j nrv,„„p sticht. „De politie DruSSf moet dat uitzoe- TICl uCt W6VK ken, maar dat denk ik. Heel ons leven is kapot." Brugge weet nog niet hoe het ver der moet. „Dit verwacht je niet, als je op dinsdag na het werk de deur achter je dichttrekt." Brugges bedrijf is dan geheel ver woest, ook de twee andere bedrij ven in de loods, Trendy Interiors (dat luxe meubels voor binnen en buiten maakt van gebruikte materi alen en die in de loods opslaat) en Trailbreak, zijn flink gedupeerd door de brand. Zij hebben veel roet- en waterschade opgelopen. „Het is gewoon klote", zegt Daan Dolman van Trailbreak. Hij bouwt oude Volkswagenbusjes om tot vierwielaangedreven campers. Een goede business, aldus Dolman, die het vooral van buitenlandse klan ten moet hebben. Hij probeert te redden wat er te redden valt, al is dat niet veel, denkt hij. „De hele inboedel kan ik afschrij ven. Roet is agressief spul en vreet „Dit verwacht je niet als je de deur achter je dicht trekt. overal in. Je kan nog zo goed verze kerd zijn, maar hier verlies je op. Alles meegerekend denk ik dat de schade in de miljoenen loopt." Dolman weet niet waar hij nu naartoe moet. „Ik moet verder, maar hoe en waar weet ik niet. Hier is water en elektriciteit afge sloten. Bovendien was het een mooie loods met veel ruimte, ook buiten. Ik ga nu maar schooien of ik zolang bij iemand op de oprit kan staan." De ondernemers in het gebouw hebben volgens Dolman goed con tact. „Ik laat mijn auto's spuiten door Ard en we drinken wel eens koffie bij elkaar." Youri Riedijk van Trendy Interiors weet nog niet precies hoeveel scha de hij heeft. „Onze werkplaats is nog niet zo lang geleden verhuisd naar de Oude Rijksweg, maar ik huurde ook nog wat ruimte in die loods. Daar staan veel meubels in die verkocht zou- OP dinsdag 'geruchten ge hoord dat er zou zijn ingebroken in de loods. „Dat moet de politie vast stellen, ik ben wel benieuwd naar de oorzaak van de brand." Geluiden over inbraak waren de Reimerswaalse burgemeester Jan Huisman gisteren nog niefter ore gekomen. Wel is de burgemeester, die dinsdagnacht poolshoogte heeft genomen bij de brand, tevre den over het optreden van de brandweer. „Als er niet zo vakkun dig te werk was gegaan, dan was het hele gebouw eraan gegaan." door Luc Oggel krabbendijke - De melding van de brand kwam dinsdagnacht even voor drie uur binnen. Daarop ruk ten de eenheden van Krabbendij ke en Kruiningen uit. Aanvanke lijk was er sprake van een middel- brand, maar later werd opge schaald tot grote brand. „Dat had te maken met de toevoer van water", zegt de Reimerswaalse commandant Gerard van Die. „Het is te kostbaar om onbeperkt van het drinkwater te tappen. Daarom hebben we een slang in een nabijgelegen sloot gehangen. Daarvoor is een eenheid uit Ril land gekomen." Rond 5.00 uur was het vuur onder controle. Daarna is er nog enige tijd nageblust. Volgens Van Die is er geen gevaar geweest voor de volksgezondheid. Het was de tweede keer in korte tijd dat Reimerswaalse brandweer ploegen in actie moesten komen voor een flinke brand. Anderhalve week geleden moest worden uitge rukt voor een brand op een schip dat wordt gerenoveerd op Scheeps werf Reimerswaal in Hansweert. De Scheveningen 6 liep daarbij for se schade op. Daarvóór was het wat betreft grote branden relatief rustig in het Rei merswaalse. Eind juli vorig jaar werd een boerenschuur in Rilland in de as gelegd. Op nieuwjaarsdag 2008 brak, ook in Rilland, brand uit in het voormalig gemeentehuis aan de Hoofdweg. Het pand werd grotendeels verwoest. Overigens raakten bij geen van de branden personen gewond. Het bedrijfsverzamelgebouw staat in lichterlaaie. foto René Proos Van de autospuiterij is helemaal niets ZIERIKZEE - Ze vindt het nog steeds leuk om jarig te zijn en er waren gebak jes met het getal 102 erop. Rietje Vermeul vierde gisteren haar verjaardag in het Zierikzeese verpleeghuis Cornelia. Zo'n twintig familieleden en loco burgemeester Wijnand Renden kwamen gisteren op de koffie bij de hoog bejaarde, die nog goed bij de pinken is. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES VERKOOP GESTART tel 0113 227766 www.venesira.nl T 1 3.0 m góft'-hsSSi door Mieke van der Jagt GOES - Water is hard op weg een schaars goed te worden, al zou je dat niet zeggen. Regelmatig over stromen bebouwde omgevingen bij hevige regenval, terwijl het land iets verderop langzaam ver droogt. Het vasthouden van he melwater, in plaats van het onmid dellijk af te voeren naar de zoute Westerschelde, verdient dus alle aandacht. Omdat alle kleine beet jes helpen wil Goes de meest klein schalige projecten, watertuinen, sti muleren. Aan de uitgave van een brochure heeft de gemeente een prijsvraag verbonden voor toekomstige inwo ners van het nieuwbouwplan Man nee. In de brochure Ruimte voor water in uw tun vijf professionele ontwerpen voor een watertuin, zijn - de naam zegt het al - vijf ontwer pers met het idee van een water- tuin aan de gang gegaan. Eén ont werp, dat van Hofplan/Michiel Ha- gedoorn, wordt uitgevoerd in de Zeelandhallen tijdens de beurs WoningExpo/Tuinidee, die van 20 tot 22 maart wordt gehouden. Uit de vijf ontwerpen mogen men sen die in Mannee een kavel heb ben gekocht, degene kiezen die ze het aantrekkelijkst vinden. Een no taris zal in september één deelne mer uit de bus trekken, voor wie het ontwerp ook daadwerkelijk wordt uitgevoerd. Dat moet te doen zijn voor maximaal 10.000 euro. De gemeente verwacht wel dat de winnaar de tuin een paar keer per jaar open stelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54