Zeeland PZC Vrees beperking service dorpsbank AZZ houdt inzameling voor Foyer deÜRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 17 18 en 19 Kunstgebit koopzondag Donderdag 26 februari 2009 Braafheid is nooit moe Brand in loods dupeert ondernemers in Krabbendi}ke Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Bewonersorganisatie 's-Gravenpolder vraagt om opheldering. door Harmen van der Werf 'S-CRAVENPOLDER - De dorpsraad 's-Gravenpolder heeft sterke aan wijzingen dat de Rabobank de ser vice in 's-Gravenpolder en in ande re, nog bestaande .dorpsfilialen drastisch wil beperken. De bewo nersorganisatie heeft de directie van de Rabobank Oosterschelde om opheldering gevraagd. Die wil nog niet reageren. De Rabobank is in 's-Gravenpol- der bezig met nieuwbouw aan de 's-Gravenstraat. De verwachting is dat het kantoor rond de zomerva kantie klaar is en open kan. „Twee belangrijke voorzieningen dreigen dan te verdwijnen", heeft voorzit ter Adri Walhout van de dorps raad 's-Gravenpolder uit betrouw bare bron vernomen. „Het storten van geld en ook het opnemen van kleingeld." Walhout is verbijsterd. „We zetten ons als dorpsraad in voor de leef baarheid van ons dorp. Die wordt ernstig aangetast, als de dienstver lening van de enige bank in 's-Gra- venpolder zo wordt verslechterd." Winkeliers dreigen aldus Walhout de dupe te worden. „En wat denk je van de kerken in 's-Gravenpol der met de opbrengsten van collec tes. Die moeten straks waarschijn lijk naar Goes om geld te storten, naar het grote Rabobank-kantoor aan de Dam." De dorpsraad 's-Cravenpolder is verontrust over verschraling van de service van de Rabobank, wat in meer dorpen zou gebeuren. De Rabobank reageert nog niet. Niet alleen in 's-Gravenpolder zint de Rabobank op beperking van de service, weet Walhout, maar ook in Heinkenszand. „Ik had van een bank als de Rabobank, die op het platteland is geworteld, iets anders verwacht." De dorpsraad 's-Gravenpolder laat het er niet bij zitten en heeft uit leg gevraagd bij de Rabobank Oos terschelde. Inmiddels is toegezegd dat een Rabobank-vertegenwoordi- ger dinsdagavond 14 april naar een dorpsraadvergadering komt om be woners van 's-Gravenpolder te in formeren. In afwachting van die bijeenkomst wil directievoorzitter Henk Beze- mer van de Rabobank Oosterschel de niet inhoudelijk reageren. „We houden ons aan de afspraak voor 14 april." Bezemer laat nog wel weten 'het goed te vinden dat door de dorps raad opgevangen signalen onder de aandacht zijn gebracht'. „Maar de informatie is niet geheel correct", stelt Bezemer, met alleen de toelichting dat 'de Rabobank er om bekend staat niet zomaar kan toren te sluiten' en 'we nemen on ze klanten en leden altijd serieus'. Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 RECTIFICATIE Op 26 februari 2009 om 10.00 uur zal op het adres Havenplein 25 te ZIERIKZEE ten laste van Hotel Grand- Café 't Getij, J.W. Meerdink en H.S. Meerdink-Oosterhoff de verkoop GEEN DOORGANG vinden. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Veel persoonlijke spullen jongeren zijn bij brand verloren gegaan. MIDDELBURG - Enkele medewer kers van de Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) in Mid delburg zijn intern een inzame lingsactie begonnen voor de bewo ners van Foyer de Jeunesse in Vlis- singen. Het gebouw van de Foyer is afgelopen maandag onbewoon baar geworden door een grote brand. AZZ begeleidt de jongeren van de Foyer bij het zelfstandig wonen. Belangrijk onderdeel daarvan is dat de jongeren hun leefruimte 'ei gen' maken door die gezellig met persoonlijke spulletjes in te rich ten. Bij de brand zijn veel persoon lijke eigendommen van de jonge ren verloren gegaan. De inzame ling is bedoeld om de jongeren te ondersteunen. Ook de vervangen de woonruimte die ze nu hebben is erg kaal. Met het geld kunnen de appartementen een beetje aan gekleed worden. 3E3WSE '.L .T;5m Tip? redactie@pzc.nl Niet dat ze verstrooid is. Geens zins zelfs. Maar ze heeft gewoon een hekel aan dat apparaat! Toen haar eigen gebit te wensen over liet, schakelde de Zierikzee- se zonder aarzelen over op een kunstvariant. Een stralend witte glamourlach was het resultaat. Desondanks was de nieuwe ver houding broos. Steeds vaker liet ze de klappertanden ergens ach ter. Toegegeven, door haar smal le gelaat valt het murmelmondje ook niet echt op. En de mensen in haar directe omgeving raken er aan gewend. Dus mocht u één dezer dagen een autootje kopen en een loos gebit vinden in het handschoenenkastje, geen pa niek! Laat maar lekker liggen... KAPELLE - Wonderlijk hoe snel je streetsurfen, een combinatie van skateboarden, snowboarden en golfsurfen, kunt leren. De gemeente Kapelle zorgde gisteren voor zogenaamde waveboarden en een instructieteam en na enkele minuten kon den de meeste deelnemers er al op weg. Het wa veboard bestaat uit twee delen die ten opzichte van elkaar draaien. De wieltjes eronder draaien 360 graden, zodat de wendbaarheid fenomenaal is. Met een waveboard kun je zonder te 'steppen' zelfs bergop. Een board kost rond 100 euro. foto Willem Mieras zie video op www.pzc.nl/bevelanden vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu knoflooksoep, wrap en dame blanche 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanmorgen, 9.30-12.30 uur Zeeuws Veilinghuis Taxaties vanavond, 19.30-20.30 uur Popmuziekquiz zondag 1 maart, 2.00-17.00 uur 12.00-13.30 uur drukkerijmiddelburg.nl talkshow O.I.V. Rebecca van Wittene meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53