kort gedfng tegen „dor T'm Ple'jte WOrdt rUSt'§ Bekendmaking Korfbalman Fraanje geen beoordelaar meer 32 Donderdag 26 februari 2009 PZC S Oud-turnster wil na breuk met ouders nog 62.000 euro terug. DEN HAAG - Verona van de Leur (23), voormalig turnkampioene, heeft de rechtszaak tegen haar va der gewonnen. Ze werd gisteren door de voorzieningenrechter in Den Haag op veel punten in het gelijk gesteld. Het geëiste geldbe drag van bijna 62.000 euro, ont trokken inkomsten uit haar top sportactiviteiten, is Van de Leur echter niet toegewezen. De rechtbank in Den Haag oor deelde dat de gedaagde, de vader van Verona van de Leur, zijn boek houding met bankafschriften moet afstaan, persoonlijke eigen dommen moet teruggeven, de website www.veronaturnt.tk moet staken en een bedrag van 1355,89 euro moet betalen. Van de Leur heeft vorig jaar alle banden met haar ouders verbro ken. Ze verwijt haar vader dat hij slecht beheer heeft gevoerd over de inkomsten uit haar tumcar- rière, waaronder prijzengeld, die waren ondergebracht in de een manszaak Van de Leur Topsport. Er is geld uitgegeven aan oneigen lijke cjpelen zoals schoolboeken, een kerstdiner, rijlessen en contact lenzen van haar zusje. Advocaat mr. W.J. Nomen be schouwt de uitspraak van de recht bank als een goede basis voor ver dere onderhandelingen met de fa milie van zijn cliënte. Hij hoopt in onderling overleg metde vader van Verona van de Leur tot een fi nanciële oplossing te komen en onthoudt zich om die reden van nader commentaar. Van de Leur wil een bedrag van 61.886,84 euro terug. Indien het niet tot een schikking komt, dan zal Van de Leur een bodemproce dure starten. Doel voor Nederlands kampioenschap cross is plaats in top twintig. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Hardloper Tim Pleij- te is in vorm voor hfet Nederlands kampioenschap cross, dat zondag in Gilze-Rijen wordt gehouden. Toch stelt de Vlissinger zich be scheiden op. „En plek bij de eerste twintig zou al mooi zijn", stelde hij gisteren. Vorig jaar eindigde Pleijte in de wedstrijd over 10,2 kilometer als 23e. Hij en zijn trainer, de Middel burgse fysiotherpeut Anton En gels, mikken dus slechts op een lichte progessie. „We moeten niet te snel willen gaan met Tim", leg de Engels uit. „Hij heeft relatief weinig trainingsjaren en dus moe ten we niet gelijk te veel willen. Dit jaar is het doel een plaats in de top twintig, in 2010 hopen we dat hij in de top vijftien loopt en weer een NK later zou hij bij de beste tien moeten kunnen komen." De atleet van het Middelburgse Dynamica heeft een goede serie voorbereidingswedstrijden achter de rug. Over zijn 33e plaats in de Sylvestercross in Soest, gelopen op oudejaarsdag, was hij nog niet zo tevreden, maar de optredens daar na waren wel bemoedigend. Tij dens het Zeeuwse cross wedstrij den was hij vaak heer en meester Nederlands kampioenschap cross Inwoner Nieuwland heeft conflict over regels rond strafworp. door Koen de Vries NIEUWLAND - Toob Fraanje keert niet terug als beoordelaar van korf- balscheidsrechters. De 63-jarige in woner van Nieuw- en Sint Joos- land had een conflict over een spel regel met leidinggevenden van de korfbalbond-en kon na een ge sprek met bondsvoorzitter Jaap Lenstra niet tot een compromis ko men. Het conflict gaat over de interpreta tie van een regel die gaat over het toekennen van een strafworp. Vol gens mensen van de bond mag de scheidsrechter een strafworp ge ven aan iemand die in scoringspo- sitie zou kunnen komen, maar Toob Fraanje wordt het niet eens met de korfbalbond en keert niet terug als scheidsrechtersbe- oordelaar. De partijen hebben een conflict over de strafworp. en bij een sterk bezette veldloop in het Belgische Dour werd hij af gelopen weekeinde knap 21e. Pleij te: „Ik voel dat het de laatste we ken lekker gaat in zowel de trainin gen als de wedstrijden", vertelde hij. „Anton legt me tempo's op en die houd ik steeds makkelijker vol." Engels: „Je ziet bij Tim dat zijn looptechniek en zijn loophouding verbeteren. Hij blijft elk jaar pro gessie maken, maar we moeten op passen dat hij zich niet over de kop loopt. Hij mag me zondag best verrassen,, maar het hoeft niet." Pleijte is niet de enige Zeeuw die op de lange cross in actie komt. Ook Ronnie Overgaauw, eveneens lid van Dynamica, en Rik van Laar hoven, die uitkomt voor RKHAV uit Hulst, staan op de deelnemers lijst. Joost van Dijk van het Goese AV'56 loopt de korte cross over 3300 meter. Bij de vrouwen doet Renate de Wilde (AV'56) mee aan de lange cross van 6300 meter. De uit Lewedorp afkomstige Esther Vermue (Rotterdam Atletiek), Aniek Aper (RKHAV) en Astrid den Herder (AV'56) namen deel aan de korte cross over 2100 meter. Tim Pleijte wil op het NK cross in Gilze-Rijen bij de top twintig eindigden. De Vlissingse atleet is één van de drie Zeeuwen op de lange cross. door de tegenpartij daar met over treding vanaf gehouden wordt. Volgens Fraanje, al veertig jaar vrij williger in het korfbal en bij uit stek kenner van de spelregels, kan alleen een speler een strafworp krijgen als hij of zij in directe sco- ringspositie verkeert. Fraanje kreeg veel bijval voor zijn interpretatie, ook van bestuurders binnen de bond, maar kreeg uitein delijk geen gelijk. Omdat hij zijn mening daarna niet wilde verande ren, werd hij op non-actief gezet. Op maandag 16 februari had een gesprek tussen bondsvoorzitter Jaap Lenstra en voorzitter scheids- rechterszaken Johan Kosse ener zijds en Toob Fraanje en zijn doch ter Christel aan de andere kant van de tafel tot een oplossing moe ten leiden. Die leek er te komen: Fraanje kon terugkeren als scheidsrechters- beoordelaar. Maar dan zou hij als eerste zijn excuses moeten aan bieden voor de gang van zaken, zo eiste de bond. Maar dat weigerde Fraanje. UIT BRIDGE Damesparencompetitie district Zeeland Ne derlandse Bridgebond. A.lijn 1. dms.Kramer - de Buck 62,50% 2.dms.Smolders - v.d.Wart 59,17% 3.dms.den Engelsman - Schliekelmann Totaal na 5 zittingen l.v.Seters - v.Seters 2.Huisman - Labrujere 3. van Duin - Celdof B.lijn l.dms.Prosman - Staalman 60,94 2.dms. de Ruiter - Vos 59,38%, 3.dms.van Loo - Timmerman 53,15% Totaal na 5 zittingen 1.Heyboer - Leeflang 2. Prosman - Staalman 3. de Ruiter - Vos C.lijn l.dms.Hofman - Verhagen 59,58% 2.dms.Bruynzeel - Dekker 57,50 3.dms. v.Bo- ven - van Es 56,67 Totaal na 5 zittingen 1 .v.Boven - v. Es 2. Kemetmuller - Kromhout van de Meer 3. Bruynzeel - Dekker. TENNIS Acapulco. Vrouwen. Eerste ronde: Venus Willi ams (VSt/1- Llagostera (Spa) 6-4 4-6 6-2, Dul- ko (Arg/5) - Olaru (Roe) 6-3 6-2, Martinez Sanchez (Spa) - Koetoezova (Oek) 7-5 6-3, Arn (Hon) - Gallovits (Roe) 6-2 6-3. Acapulco. Mannen. Eerste ronde: Robredo (Spa/3) - Ramirez Hidalgo (Spa) 6-4 3-6 6-3, Kim (VSt) - Monaco (Arg) 1 -6 3-0 opgave, Köl- lerer (Oos) - Nalbandian (Arg/1) 1-6 6-3 6-4, Moya (Spa/8) - Andujar (Spa) 6-4 6-7 (2) 6-2, Monfils (Fra/2) - Patience (Fra) 7-6 (4) 6-4. Delray Beach. Mannen. Eerste ronde: Baghda- tis (Cyp) - Bulbis (Let) 7-5 6-2, Fish (VSt) - Dan- cevic (Can) 7-5 6-3.Dubai. Mannen. Tweede ronde: Murray (GBr/2) - Clement (Fra) 6-2 6-3, Ferrer (Spa/4) - Kohlschreiber (Dui) 6-4 6-2, Cilic (Kro/5) - Benneteau (Fra) 6-3 4-6 7-5, Simon (Fra/3) - Gabasjvili (Rus) 6-1 6-2, Santoro (Fra) - Chiudinelli (Zwi) 3-6 6-1 7-6 (1), Gasquet (Fra) -Bolelli (Ita) 6-7 (4) 6-3 7-6 (5). meer uitslagen op www.pzc.nl Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet beheer rijkswaterstaatswerken Ontwerpbesluit inzake een aanvraag van Waterschap Zeeuws- Vlaanderen te Terneuzen voor het uitvoeren van werkzaam heden ten behoeve van het project Zwakke Schakels, traject Nieuwvliet-Groede (gemeente Sluis) De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij brief d.d. 15 september 2008, kenmerk 0804792, is van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen te Terneuzen een aanvraag ingevolge de Wet beheer rijkswaterstaatswerken ontvangen. Het betreft hier het uitvoeren van werkzaamheden ten behoeve van het project Zwakke Schakels, traject Nieuwvliet-Groede (gemeente Sluis). Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Het besluit zal worden voorbereid volgens de, in de afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde, uniforme openbare voorberei dingsprocedure. Terinzagelegging De aanvraag, alsmede het ontwerpbesluit liggen vanaf 27 februari 2009 gedurende zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18, 4335 JA Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Rijkswaterstaat Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2, 4531 BX Terneuzen op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Gemeente Sluis, Raadhuisplein 1, 4501 BG Oostburg op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 uur tot 13.00 uur, op woensdag van 8.30 uur tot 16.00 uur. Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de periode dat de aanvraag en het ontwerpbesluit ter inzage liggen, hun zienswijze naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen bij het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde van Rijkswaterstaat Zeeland, Buitenhaven 2, 4531 BX Terneuzen. Terneuzen, 26 februari 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouw ir. A.M.J.V. van Boxtel De wedstrijden op het Nederlands kampioenschap cross zijn verdeeld over zaterdag en zondag. - Op de eerste dag komt de jongste jeugd in actie. Vanuit Zeeland doen vooral veel kinderen van het Zierikzeese Delta Sport mee. Ook de andere clubs komen met een aardige afvaardiging. De masters - in tal van leeftijdsklassen vanaf 35 jaar - lopen eveneens op zaterdag, joop Lasseur (Delta Sport, M65), Jo van Waesberghe (RKHAV, M60) en Jan de Wilde (AV'56, M50) kunnen in Gilze-Rijen hoge ogen gooien in hun categorieën. Lasseur is op de afstand van 7900 meter titel verdediger. Op zondag zijn de senioren en de junioren A en B aan de beurt. Voor de senioren zijn lange en korte crosses. Tim Pleijte heeft een goede generale afgelopen weekeinde 21e.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50