Jarige vliegbasis viert bescheiden feestje Gedrag drugstoeristen onder brede loep gelegd in onderzoek Gimbfére Aimabele waakhond met een hart voor Zeeland Digitenne Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? kpn Wethoudersoverleg over bestrijding kredietcrisis NIEUWE VOORJAARS COLLECTIE 2009 S PZC Donderdag 26 februari 2009 23 Op de 75-jarige luchtmachtbasis in Woensdrecht landen met enige regel maat grote vliegtuigen, zoals deze Antonov, een Russisch vrachtvliegtuig. archieffoto Thorn van Amsterdam Alleen activiteiten voor genodigden op 75-jarige vliegbasis Woensdrecht. door Berry van der Heijden woensdrecht - Vliegbasis Woens drecht viert op 5 maart dat het vliegveld 75 jaar bestaat. Luite nant-kolonel Rob Luttge, waarne mend commandant Opleidingen Koninklijke Luchtmacht (OKLu), houdt een receptie voor oud-com mandanten, squadroncommandan ten en andere genodigden. Voor hen is er een expositie met foto's van de vliegbasis door de ja ren heen. Daarbij worden foto ge bruikt 's die de gemeente Woens drecht twee jaar geleden in de ex positie van Veld tot Valley toonde. Hierin wordt de geschiedenis van het grasveld voor een zweefvlieg- dub tot de nieuwe tijd met F-16's en de oefenvliegtuigen PC-7's ver teld. Met als bijzondere hoofdstuk- kende oorlogsjaren en de jaren door Theo Giele middelburg - Zeeuwse wethou ders bespreken volgende maand wat de gemeenten kunnen doen om de gevolgen van de economi sche crisis op te vangen. De Middelburgse wethouder Han- nie Kool-Blokland deed vorige week al in de PZC het voorstel een tachtig, waarin vredesactivisten de vliegbasis belegerden in verband met de dreigende plaatsing van kruisraketten. In september volgt een dag voor fa milie van de circa tweeduizend personeelsleden van OKLu en de 'werkconferentie' te houden met de Zeeuwse gemeenten, de water schappen en de provincie. Alle ge meenten zetten op dit moment hun mogelijkheden op een rijtje. Het overleg tussen de wethouders economische zaken is nodig om te zien of een gezamenlijke aanpak van bepaalde projecten het effect Luchtmacht Metereologische Groep (LMG) met onder meer een kijkje bij het brandweeroefencen- trum, de hondensectie en de PC-7's. in mei is er een familiedag voor personeel van het Logistiek Centrum Woensdrecht (LCW). van maatregelen kan versterken. Kool bespeurt binnen de Middel burgse gemeenteraad grote bereid heid om de zaak Zeeuws-breed aan te pakken. De Middelburgse PvdA heeft het initiatief genomen voor een motie waarin het college wordt opgeroepen op korte ter mijn te komen met voorstellen. Ook situatie in Goes en Vlissingen zou bekeken moeten worden. door Wout Bareman terneuzen - Het grensoverschrij dende onderzoek naar het gedrag van drugstoeristen in het verkeer, moet zich niet alleen concentreren op de bezoekers van de enig over gebleven coffeeshop in Terneuzen, maar ook op die van de shops in Goes en Vlissingen. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen: „Ik heb begrepen dat in de laatste Euregio Scheldemond- raad is gediscussieerd over de ge wijzigde situatie, nu de stroom drugstoeristen zich heeft verlegd van Terneuzen naar elders. Daar bij is de vraag gesteld of dat onder zoek nog wel nodig is. Ik vind van wel, want het probleem is daar mee niet uit de wereld." Dat vindt ook burgemeester Dick van der Zaag van Goes. Die stelt vast dat, sinds de geleidelijke slui ting van de coffeeshops in Roosen daal en Bergen op Zoom, het aan tal auto's in Goes met een Belgisch of Frans kenteken aanzienlijk is toegenomen. Volgens hem geldt dat ook voor Vlissingen. „Het on derzoek kan dus heel nuttige infor matie opleveren en bovendien is het goéd dat grensoverschrijdend voorlichting wordt gegeven over het gevaar van het gebruik van drugs in combinatie met autorij den." Het initiatief van de Scheldemond- raad om het onderzoek naar de verkeerstroom én de voorlichtings campagne te ondersteunen, da teert al van twee jaar geleden. Toen concentreerde het drugstoe risme zich rond Terneuzen. Scheldemondraad bekijkt gedrag van drugstoeristen. In het onder zoek zou ook de situatie in Vlis singen en Goes meegenomen moeten worden. sf is li Beter beeld en geluid. rx w kpn IBP Gratis gebruik van digitale ontvanger 100,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo* Binnen 10 minuten zelf aan te stuiten sluit je aan Henk van Hunnik (71is op 19 februari in Middelburg overleden. Hij beschouwde kwaliteit en creativiteit als kernwaarden. Mijn hart was in Zeeland en mijn verstand in Den Haag. Henk van Hunnik zei het in 1994 bij zijn afscheid als inspecteur voor de volkshuisves ting in Zeeland, een rol waarin hij de minister adviseerde en als 'rijks heer' door het leven ging. Heer was hij ook in gedrag en voorkomen. Het voorzitterschap van Herensociëteit De Vergenoe ging in Middelburg paste hem. Al nuanceerde hij bij de viering van het 210 jarig bestaan nadrukkelijk het vermeend verheven karakter van de sociëteit: „Het is niet de be doeling om deftig te doen." Van Hunniks hart klopte voor Zee land, en Middelburg in het bijzon der. Hij vervulde veel maatschap pelijke functies, waaronder rol- stoelduwer voor het Rode Kruis, vrijwilliger bij het Alzheimercafé en bij het jaarlijkse jeu des bouies- festival in Middelburg, lid van de Ondernemersvereniging en de Ro tary in Middelburg en voorzitter van de Stichting Kunstuitleen Zee land. Vorig jaar werd hij voor zijn verdiensten benoemd tot Ridder Henk van Hunnik 1937-2009 door Maurits Sep in de Orde van Oranje Nassau. Bre'de bekendheid kreeg hij als het gezicht van Het Zeeuws Gezicht, de 'architectonische waakhond' die hij in 1997 mede oprichtte en tot doel had de discussie over kwa liteit van de vormgeving en het beeld van Zeeland te stimuleren. Hij droeg daaraan zelf ook graag bij met prikkelende stellingen en rake typeringen. Zo stelde hij vast dat 'de vormgeving van megapro jecten wordt verwaarloosd ten gunste van economisch belang'. In de affaire rond burgemeester Spar van der Hoek van Middel burg trad hij af als voorzitter van de lokale WD na een botsing met zijn fractie en wethouder. Van Hunnik had het opgenomen voor de verguisde burgemeester en liet zich niet de mond snoeren. „Ik laat mij niet intimideren." WALSTRAAT VLISSINGEN LANGE DELFT MIDDELBURG U bent van harte welkom! Kom naar Primafoon of de kpn winkel bij jou in de buurt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47