en breed gedragen worden W Rijk betaalt 5,6 miljoen voor werk De Zuidhoek kwekerij 'De Groene Kraai' m LaO'J. Helpende handen voor mooie tanden. Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak Dé specialist voor uw nieuwe haag. Haagconiferen 180 - 200 cm nu voor: 7,40 Bij besteding boven de 50,- krijgt u 10% korting Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113)61 24 59 www.degroenekraai.nl S PZC Donderdag 26 februari 2009 1 9 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Zuidhoek in Zierik- zee moet dit jaar via de sociale werkvoorziening 280 man aan het werk houden. Dan gaat het om 213,6 fulltime-arbeidsplaatsen. Het Rijk maakt hiervoor een bedrag over van 5,6 miljoen euro. „Dan heb je het over de loonkos ten," legt Zuidhoek-directeur Frans Dieleman uit. „En die 5,6 is twintig procent te weinig. De rest moeten wij zien te verdienen met onze commerciële activiteiten." Landelijk betaalt de rijksoverheid 2,3 miljard euro aan de sociale werkvoorziening. Daarmee wor den de salarissen betaald van 91.000 mensen. De jaarlijkse taakstelling van De Zuidhoek is deze week vastgesteld door het bestuur van de werkvoor ziening. Het bestuur ging ook ak koord met de verlofregeling voor de twintig stafmedewerkers van De Zuidhoek. Tot voor kort had De Zuidhoek de zelfde regeling als de gemeente. Maar die koppelde de ADV-rege- ling aan de vakantieregeling. Diele man: „Dat vinden wij onjuist. Bo vendien werken wij met meerdere cao's en de gemeente maar met één. Daarom moesten wij een aparte regeling maken." Bij De Zuidhoek werken in totaal 400 mensen in trajecten als maatschap pelijk nutbanen en reïntegratie. Discussie over Obase wordt uitgesteld ZIERIKZEE - De gemeenteraad voert het voorstel over de bruids schat van Obase vanavond van de raadsagenda af De raad doet dit op voorstel van de PvdA, WD en Alert!. Het voorstel waarover de raad zou besluiten is volgens deze fracties niet volledig. Pogingen van de fracties om in de afgelopen we ken wel een compleet voorstel op tafel te krijgen zijn mislukt. Obase vraagt ruim 20.000 euro uit de ca- lamiteitenpot die is ingesteld na de verzelfstandiging van het open baar onderwijs. Horloges gestolen bij inbraak in Zierikzee ZIERIKZEE - Dieven sloegen dins dag hun slag bij een inbraak in een woning aan de De Cranestraat in Zierikzee. De daders verschaften zich tussen 13.00 en 22.00 uur toegang tot de woning door een ruit in te slaan. Vervolgens doorzochten ze het ge hele huis. Toen de bewoners thuiskwamen, misten ze in elk geval een aantal horloges. De totale waarde van de buit is nog niet bekend. Huib Uil houdt lezing over oude kerken De Nieuwe Kerk was onder meer het toneel van een modeshow. ZIERIKZEE - De Luctor et Emergo Loge van de Odd Fellows in Zierik zee houdt dinsdag 10 maart een thema-avond die ook toegankelijk is voor niet-leden. Het aantal plaat foto Dirk-Jan Gjeltema sen is wel beperkt. Huib. Uil, gemeentearchivaris bij de gemeente Schouwen-Duive- land, vertelt over de kerken op het eiland. De lezing aan de Sint Do- musstraat 51 begint om 20.00 uur. Belangstellenden kunnen zich op geven via 0111 658028 of per mail: secr@oddfellows-zierikzee.nl. Goes Marconistraat 15 (0113) 22 41 19 www.tmcwoonwinkels.n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43