PZC Malta roept om veiliger Calandweg Kreeft voor kok Sergio Kerman deÜRVKKERY 5U1VELAI 17 29 18 en 19 Kunstgebit Vierentwintig uur achtereen werken aan dubbele sluisdeur IA/P Donderdag 26 februari 2009 Braafheid is nooit moe De kerk moet van het hele dorp zijn en breed gedragen worden Tip? schouwen-duivceland@pzc.nl Bewoners pleiten voor vrijliggende fietspaden en verbod tractoren. door Melita Lanting ZIERIKZEE - 'Haal toch vooral die bussen en tractoren van de Caland weg'. Die roep klonk gisteravond massaal vanuit de wijk Malta in Zierikzee. De informatieavond over de nieuwe inrichting van de Calandweg, Schuurbeque Boeye- straat en de fietsroute naar Noor derpolder trok enorm veel belang stelling. De gemeente presenteer de een eerste inrichtingsschets. Hoe komt het Calandplein er uit te zien en hoe worden de routes verkeersveiliger gemaakt. De bewo ners hebben nogmaals de wens uit gesproken om twee vrijliggende fietspaden te krijgen langs de Ca landweg en de Schuurbeque Boeyestraat. De ruimte daarvoor is zeer beperkt maar wethouder Wij nand Renden (verkeer) zegde toe daar naar te kijken. Maar andermaal werd ook duide lijk dat de grote hoeveelheid bus sen en tractoren die zich door de wijk wurmen veel inwoners een doorn in het oog zijn. „Sinds dat gronddepot op de Zuidhoek er is gekomen, is het een ramp" ver zucht een inwoonster. Ook agrariërs die van deze wegen gebruik maken roepen om een op lossing. „Mensen, doe er wat aan", betoogde akkerbouwer Hanse. „We kunnen geen kant uit. De an dere route is de Van Veenlaan De doorgaande route door de wijk Malta in Zierikzee wordt opnieuw ingericht. Bewoners vragen vooral aandacht voor de verkeersveiligheid. maar ik ben al drie jaar in strijd met de gemeente of ze hoog wil len snoeien. In de zomer hangen de takken te laag en kan ik er niet langs." Hanse vreest dat er nog eens ongelukken gebeuren omdat op de Van Veenlaan ook voetgan gers lopen. „Maar ik heb geen alter natief' Dat alternatief is er vol gens een ander wel. „Maak dat klei ne stukje N59 langs Zierikzee toe gankelijk voor trekkers. Ze rijden toch al van Haamstede tot Zierik zee over die weg, je hoeft het maar een klein stukje te verlengen." Het is de bedoeling om na de herin richting het landbouwverkeer uit de wijk te weren. De bewoners kregen geen concrete toezeggingen over het verdwijnen van de bus. Renden is daarover in gesprek met busmaatschappij Con- nexxion en dat bedrijf zal mee moeten werken. Als dat niet lukt moet gewacht worden tot 2014. Dan komt er een nieuwe aanbeste ding van het openbaar vervoer en kan een andere busroute inge bracht worden. Dit najaar begint het rioleringswerk in de wijk en daarna wordt begonnen met de herinrichting. RECTIFICATIE Op 26 lebruan 2009 om 10 00 uur zal op het adres Havenplein 25 te ZIERIKZEE ten laste van Hotel Grand- Calé 't Getij, J.W. Meerdink en H.S. Meerdink-Oosterhoff de verkoop GEEN DOORGANG vinden. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 WestsingeM32 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes ZIERIKZEE - Topkok Sergio Herman uit Sluis krijgt donderdag 26 maart de eerste Oosterscheldekreeft van het seizoen aangeboden. Het kreeftenseizoen wordt traditio neel geopend in Zierikzee. Bij het Nunnenplaatje op de Oosterschel- de haalt visser Jan van Westen- brugge de eerste schaaldieren uit de ftiik. De eersten die ze mogen proeven zijn commissaris van de koningin Karla Peijs en Sergio Her man. De sterrenkok arriveert en vertrekt per helikopter. Het 450 man sterke gezelschap dat de opening meemaakt, wordt dit jaar gesplitst. Genodigden en pers - zo'n 120 personen - worden ont vangen in de Stads fe Commercie- werf aan de Visserdijk. De vissers boten waarop zij mevaren, liggen voor café De Biet. De vertegen woordigers van het bedrijfsleven - ongeveer 320 personen - komen bijeen aan 't Luitje, waar ze ook aan boord gaan. Het is de negende keer dat het kreeftenseizoen wordt geopend. Voor het lustrum van volgend jaar is al een commissie samengesteld. Tip? redactie@pzc.nl Niet dat ze verstrooid is. Geens zins zelfs. Maar ze heeft gewoon een hekel aan dat apparaat! Toen haar eigen gebit te wensen over liet, schakelde de Zierikzee- se zonder aarzelen over op een kunstvariant. Een stralend witte glamourlach was het resultaat. Desondanks was de nieuwe ver houding broos. Steeds vaker liet ze de klappertanden ergens ach ter. Toegegeven, door haar smal le gelaat valt het murmelmondje ook niet echt op. En de mensen in haar directe omgeving raken er aan gewend. Dus mocht u één dezer dagen een autootje kopen en een loos gebit vinden in het handschoenenkastje, geen pa niek! Laat maar lekker liggen... Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 BRUINISSE - De sluisdeuren bij Bruinisse kunnen er weer een poosje tegen. Bouwbedrijf Hofman Sliedrecht pleegde vorige en deze week alge meen onderhoud aan de deuren en verving ook een aantal nivelleerstangen. De noordelijke sluis deuren waren vorige week woensdag al aan de beurt, gisteren en afgelopen nacht volgde het tweede paar. „We werken 24 uur achter elkaar door", vertelt een woordvoerder. „Zo hoeft de sluis maar een beperkte tijd dicht." foto Dirk-Jan Gjeltema vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu knoflooksoep, Wrap en dame blanche 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanmorgen, 9.30-12.30 uur Zeeuws Veilinghuis Taxaties vanavond, 19.30-20.30 uur Popmuziekquiz zondag 1 maan, 2.00-17.00 uur koopzondag 12.00-13.30 uur drukkerijmiddelburg.nl talkshow o.l.v. Rebecca van Wittene meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41